שתף קטע נבחר

נתניהו ל-ynet: "קלמן גייר הציל את הדמוקרטיה"

רגע לפני ההתמודדות בליכוד בוחר נתניהו לתקוף דווקא את שרון ופרץ ולא את יריבו בליכוד, סילבן שלום. שרון, הוא טוען, מתכוון לחלק את ירושלים. יועץ הסקרים שלו רק "פיזר את הערפל". את ההכחשות של שרון הוא מכנה "הסוואה" ואת הסכם השיירות "צינור לטרור". "אי אפשר ללכת לבחירות שיקבעו את גבולות הקבע תוך כדי הונאה", הוא אומר. ומה לגבי מדיניותו הכלכלית של פרץ? "אסור לחזור לשם"

"יש צורך להסיר את הערפל, את ההסוואה וההונאה בנושא המדיני. מתברר שקדימה מתכננים מהלך מדיני מרחיק לכת, נסיגה לקווי 67' וחלוקת ירושלים. כל חטאו של קלמן גייר הוא בזה שחשף את זה, אך למעשה הוא הציל את הדמוקרטיה", כך אומר הערב ל-ynet חבר הכנסת בנימין נתניהו, רגע לפני שיתמודד על ראשות הליכוד ביום שני הקרוב.

 

נתניהו בוחר לתקוף דווקא את ראש הממשלה שרון ולא את יריבו להתמודדות הפנימית בליכוד סילבן שלום. הוא מודאג מה"ערפל" סביב מצעה של קדימה. מודאג מאוד. "אי אפשר ללכת לבחירות שיקבעו את גבולות הקבע של מדינת ישראל תוך כדי הונאה", הוא אומר. "צריך לומר ביושר מהו המצע המדיני של קדימה. קלמן גייר הורחק פתאום לסיביר, לפתע הוא כבר לא מקורב. זה האיש שעד אתמול היה במעגל הקרוב ביותר לראש הממשלה".

 

הוא מודאג גם מההתרחשויות הביטחוניות והתייחס לירי רקטת הקסאם לעבר אשקלון בצהריים: "הנה המציאות המתגוללת לנגד ענינו. כל זה קורה כאשר הפלסטינים כביכול בתקופת הודנא ובחירות פנימיות. לצערי, זו רק ההתחלה. מה שאמרנו התרחש".

 

את פתיחת מעבר השיירות בין עזה לגדה מכנה בנימין נתניהו "צינור לטרור". "עם כל הכבוד ללחץ בינלאומי - ביטחון ישראל קודם לכל. יש לקבוע כי מידת השימוש במעבר הבטוח תהיה מותנה בלחימתם של הפלסטינים נגד הטרור. אני קורא לממשלה לעמוד בלחץ ולחזור מהחלטתה לפתיחת המעבר".

 

בעת האחרונה נתון נתניהו למתקפות מכל עבר בנושא החברתי. הוא חסר רגישות חברתית, אומרים מתנגדיו. "אלו שעוברים לעמיר פרץ עושים זאת בגלל התוכנית הכלכלית של השנתיים האחרונות של נתניהו", אמר היום סילבן שלום ל-ynet. נתניהו מבקש בתגובה לזכור כי כאשר כיהן כשר האוצר זכה לגיבוי והשתתפות מלאה של רבים במערכת הפוליטית. "הצלתי את המשק, לא יצרתי כל עוני. העוני, לצערי, מתרחב בהדרגה מזה עשרים שנה כתוצאה ממדיניות של קצבאות ומונופולים גדולים.

 

"ידעתי שאפגע אישית מבחינה פוליטית ובכל זאת החלטתי ללכת לתוכנית הצלה. רק אם ימשיכו את המדיניות הכלכלית שהתוויתי נוכל לעזור לחלשים. המשק הישראלי צומח. 200 אלף ישראלים הצטרפו לשורות העבודה. בקופה הציבורית יש עשרה מיליארד שקלים עודף שבאמצעותם ניתן לעזור לחלשים. מדיניותו הכלכלית של עמיר פרץ תחזיר את המשק להיות מיושן. אסור לחזור לשם".

 

קודם להתמודדות בינו לבין שרון ופרץ צריך נתניהו לנצח ביום שני על התמודדות לראשות הליכוד. על פי הסקרים ידו על העליונה. נתניהו לא חושש כלל: "אני משוכנע שאנצח בליכוד, אאחד את כל הכוחות ונניע את הליכוד. אני מודע לקושי הגדול, אני לא ממעיט בו. אני מוכן למשימה. אצליח לפזר את הערפל ולהסביר לכולם מהי הבחירה האמיתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לפזר את הערפל. נתניהו
צילום: רויטרס
צילום: רן ידעי
רק ההתחלה. הקסאם באשקלון
צילום: רן ידעי
צילום: אלי אלגרט
"הונאה". שרון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים