שתף קטע נבחר

האמפתיה לשרון תגבר, אבל בעיית הגיל תעיב

איך ממנפים אירוע מוחי להישג בבחירות? תשאלו את אנשי הקמפיין של קדימה. היועץ האסטרטגי, ליאור חורב: "שרון הצטייר כל השנים בציבור כאיש קר ומרוחק. כעת האמפתיה כלפיו תלך ותגבר". אבל בצל התקוות, מודעים לעובדה ששאלת גילו של שרון תטריד את הבוחרים

מה יהיה עם קדימה לאחר האירוע המוחי שבו לקה ראש הממשלה, אריאל שרון? שאלה זו מטרידה את אנשי מפלגתו החדשה, כמו גם את יריביו הפוליטיים מימין ומשמאל. כלפי חוץ, מנסים לשדר אנשי קדימה עסקים כרגיל ובטוחים שהאמפתיה לשרון תלך ותגבר. גם הם מודים שסוגיית גילו של שרון (78) תעסיק את המערכת הפוליטית ואת הבוחרים.

 

היועץ האסטרטגי, ליאור חורב, אומר: "בתוך יומיים יתייצב ראש הממשלה מול המצלמות ויקבל המון אמפתיה מחדש. כל הסקרים מוכיחים שאין לראש הממשלה מחליף. כמו שהוא אמר למזכיר הממשלה כשזה נפרד ממנו הערב בבית החולים: 'ישראל, ממשיכים קדימה, כן?'".

 

"שרון הצטייר כל השנים בציבור כאיש קר ומרוחק", אומר ליאור חורב, "אחרי המחזות של ההתעניינות בשלומו שראינו בבית החולים, במדינה ובעולם כולו, אני סמוך ובטוח שהמוניטין שלו והאמפתיה שרוחש לו הציבור רק יעלו. אחרי הבדיקות וכשאני שומע על מצב רוחו המרומם, אין לי ספק שבתוך כמה ימים הוא ממשיך קדימה". 

 

אלא שמעבר לאופטימיות שאותה הציג היועץ האיסטראטגי, בקדימה היו בכירים שהתחבטו בשאלה הקשה הנוגעת לתדמית המפלגה החדשה, המבוססת רובה ככולה על המוניטין של אדם אחד, אריאל שרון. גם הם יודעים שבלעדיו - אין מפלגה.

 

תוך עשרה ימים, הכל יהיה בסדר

 

שרון לקה באירוע מוחי ולא בשפעת ובקדימה כבר מוכנים להתעמת עם מי שיטענו שאי אפשר לבנות מפלגת שלטון עם מנהיג זקן וחולה.

 

מנכ"ל מפלגת קדימה, אביגדור יצחקי, ידיד קרוב של אריאל שרון, לא הגיע להדסה עין כרם. הוא ניסה לשמור על אופטימיות, "האיש חולה, וצריך לחכות שיבריא. כולנו מכירים אירועים מוחיים כאלה. למזלנו הגדול זה היה אירוע קל. אבל גם כך הוא יצטרך להיות 48 שעות בבית חולים. נכון שהוא רצה ללכת הביתה כבר הלילה, אבל צריך מעקב ובדיקות לראות שהוא בסדר. אחר כך ייקח עוד כמה ימים שהוא יצטרך לנוח. אני מניח שתוך שבוע עד עשרה ימים, אם הכל יהיה בסדר, שרון יחזור לתפקוד מלא. אני מניח שהכל יהיה בסדר".

 

"אין ספק ששאלות הבריאות יעלו עכשיו מחדש", אומר בכיר בקדימה, "אבל בדיקת ה-MRI מלמדת שלא נגרם נזק מוחי. כמו שזה נראה עכשיו, שרון יחזור לתפקד ממש בתוך ימים. זה לא יותר נורא ממי שחולה בשפעת.

 

"המזכיר הצבאי, גדי שמני יהיה ליד מיטתו. יחברו לו טלפון אדום, וראש הממשלה יתפקד באופן מלא. כמו שאני מכיר את המפלגה שלנו, היא תמשיך לפעול בצורה מצויינת. יש יו"ר מטה בחירות, יש ראשי מטות והאירגון עובד. ראש הממשלה יוכל להחלים בשקט כמה ימים ויחזור להוביל את המפלגה לנצחון בבחירות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ממשיך קדימה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
בית החולים הדסה
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
ד"ר יובל וייס מוסר הודעה
צילום: רויטרס
צילום: ערוץ 2
ליאור חורב
צילום: ערוץ 2
צילום: דן בלילטי
אביגדור יצחקי
צילום: דן בלילטי
מומלצים