שתף קטע נבחר

הפתח: יש לנו טילים לטווח של 25 ק"מ

בכיר בארגון, אבו פאדי, הכריז שבידי הארגון יש טילים לטווח של 25 ק"מ. הטילים מגיעים לאופקים, לנתיבות ולקריית גת. לדברי אבו פאדי, "אם ישראל תיישם את התוכנית שלה להקמת רצועת ביטחון בצפון רצועת עזה, ארגונו לא יישב בחיבוק ידיים". בוועדות ההתנגדות העממית מיהרו להצטרף לאיום: הטילים שלנו מגיעים לטווח של 15 ק"מ. במקביל, רקטת קסאם אחת נחתה ליד קיבוץ סעד, ואחת מדרום לאשקלון

פעילי הזרוע הצבאית של הפתח (גדודי חללי אל-אקצה) טוענים שבידי הארגון טילים מסוג "גראד", שהטווח שלהם מגיע ל-25 קילומטרים. אם עד היום התרגלו תושבי שדרות לנפילות קסאמים, מעתה נראה שגם תושבי אופקים, נתיבות ואפילו קריית גת יחיו בצל איום של טילים. 

 

בכיר בארגון, אבו פאדי, אמר ש"אם ישראל תיישם את התוכנית שלה להקמת רצועת ביטחון בצפון רצועת עזה, ארגונו לא יישב בחיבוק ידיים, וישתמש בטילים האלה. "זה יביא אותנו לפגוע בכל ההתנחלויות והישובים הישראלים באזור. יש בידינו רשימה של יעדים במסגרתה אנו נוכל להכות את האויב, ואז ממשלת הכיבוש תהיה המפסידה הגדולה מתוכניתה, שרק תחזק את נחישותנו להמשיך ולשחרר את אדמתנו מהכיבוש הציוני", אמר.

 

הוא הוסיף ש"אנשי יחידת הטילים מסוגלים לפגוע בעומק הציוני" אחרי כל התקפה ישראלית על הרצועה. "אנו רוצים להבהיר למופז הברברי שאנשינו מסוגלים להגיע ליעדים שלהם באשקלון, ולהנחית טילים על העיר אבל אנו לא מתכוונים להשתמש בהם כרגע, אלא רק אם ישראל תשוב לפגוע ברצועה או תשוב לחסל בכירים פלסטינים".

 

ועדות ההתנגדות: הטווח שלנו - 15 ק"מ

 

לאחר שהפתח הודיעו על טווח הרקטות שבידי ארגונו, הרגישו כנראה בוועדות ההתנגדות העממית שגם הם לא יכולים לשבת בסיכול ידיים, והצהירו כי יש בידי ארגונו רקטות קסאם שהטווח שלהן מגיע ל-15 ק"מ.

 

הדובר, אבו עביר, אומר כי הרקטות שבידי ארגונו ממשיכות להשתפר והוסיף: "בכל מצב של תוקפנות ישראלית, ננחית רקטות אלו על היישובים בישראל".

 

אחה"צ נחתו 2 קסאמים

 

בתוך כך, רקטת קסאם נחתה אחר הצהרים בשטח פתוח באזור קיבוץ סעד שבנגב המערבי. איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק. רקטת קסאם נוספת נחתה מדרום לאשקלון.

 

מערכת הביטחון דרוכה מאז סוף השבוע החולף לנוכח הירי החוזר של רקטות הקסאם. הקסאם שנפל ביום חמישי במחנה יפתח על קצה גבול הקו הירוק ופצע חמישה קצינים וחיילים, בהם מג"ד צבר מגבעתי, היה קו שבר. מהרגע הזה הוסטו הצידה התוכניות לדכא את טרור הקסאמים בפעילות מדינית כמו לחץ על ראש המודיעין המצרי, עומר סולימאן. מכאן ואילך, כך הנחילה המערכת הצבאית לדרג המדיני, נדרשת תגובה התקפית שלנו.

 


טווח הטילים

 

ישראל רוצה להבהיר לחוליות משגרי הקסאם, למשגריהם, כמו גם להנהגה הפלסטינית חסרת האונים, שיש תג מחיר לטרור הקסאם. זאת, עוד בטרם יקפד הקסאם הבא חיים בשכונת שמשון באשקלון, או בין הטירונים במחנה זיקים, שהיום הוחל במיגונו. מערכת הביטחון המליצה על "מנת אש אווירית" ושרון המחלים במהירות חתם על ההמלצה בשתי ידיים.

 

טיל הגראד: בשימוש ב-50 מדינות

 

גראד - (ברד), היא מערכת רקטות בקוטר 122 מ"מ ששמה הרשמי הוא BM-21. היא הוכנסה לראשונה לשימוש בצבא האדום הרוסי בשנת 1963. השימוש המיועד היה באמצעות משגר שניצב על משאית.

במשגר הממונע היו 40 טילים שניתן היה לשגרם תוך 6 שניות. ישנם גם משגרים לשימוש מהאוויר ומהקרקע וגם משגרים לטילים בודדים (גראד-P).

 

הטווח הרשמי של הטיל הוא כ-20 ק"מ אולם ניתן כנראה להאריכו. המערכת נמצאת בשימוש ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם. היא יוצרה בשנים האחרונות ברוסיה, צפון קוריאה, מצרים, סין וצ'כיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים