שתף קטע נבחר

גמליאל גאה בגת, התימנים מתביישים בגמליאל

גילה גמליאל, מי שבעבר נחשבה לבשר מבשרם של יוצאי תימן בסניף ראש העין של הליכוד, סופגת דווקא מהם מתקפה חסרת תקדים. הרקע: עלון שחילקה סגנית השר ובו בישרה שבזכות מאמציה ניתן להמשיך וללעוס את צמח הגת. "האם בבואי לבחור את הכנסת הבאה מטעם הליכוד יעמדו לנגד עיניי שתילי גת?", זועם אחד מחברי הסניף. "לא פלא שבתקשורת אנחנו נתפסים כקופים"

איך הפכה חברת הכנסת גילה גמליאל מאהובת הקהל בסניף ראש העין לפרסונה נון-גרטה בקרב פעילי הליכוד בסניף? תחילתו של הסיפור הזה באהבה גדולה. גמליאל, יוצאת תימן במוצאה, נשענת בכוחה במרכז גם על "הקבוצה התימנית", המתפקדים יוצאי העדה בראש העין ובכלל. אלא שדווקא לקראת הפריימריז בתנועה, כאשר כל קול חשוב, ובמיוחד הדילים הקבוצתיים, הסתבכה גמליאל עם מי שראו בה בעבר נציגה אותנטית.

 

קצפה של "הקבוצה התימנית" מתמקד בעלון שחילקה ח"כ גמליאל לחברי העדה, בו התגאה על כך שמאמציה כסגנית שר החקלאות הם שאיפשרו להם להמשיך וללעוס את צמח הגת. "התביישנו לקרוא במדורי החדשות שפעילותך המרכזית כסגנית שר במשרד החקלאות הסתכמה במחקר מעודד לטיפוח הגת. הגדלת לעשות ופרסמת זאת במכתב לחברי המרכז. האם כבודה, סגנית השר הדגולה, לא חושבת שרמת האינטיליגנציה שלנו קצת השתפרה במהלך השנים, קצת עברה את סף המודעות והחשיבה כיצד עלינו לבחור את נציגנו?", כתבו לה בזעם.

 

את המתקפה החריפה על חברת הכנסת גמליאל בחרו חברי המרכז מסניף ראש העין להביא במכתב גלוי באתר הרישמי של חברי המרכז, אתר "ליכודניק". "ח"כ גמליאל הפכה את הפוליטיקה הישראלית לסוג של ביב שופכין", הם אומרים בחריפות ובזעם.

 

"האם בבואי לבחור את תצוגת התכלית של הכנסת הבאה מטעם הליכוד יעמדו לנגד עיניי שתילי גת?", כותב תומר אשואל, חבר וותיק בסניף ראש העין וחבר מרכז מרכז מזה שנים. אשואל שימש בעבר בין היתר כעוזרו של ח"כ מיכאל רצון כשזה נבחר לכנסת. לאחרונה שימש כדובר סגנית שר הפנים, רוחמה אברהם, עד שזו עברה לקדימה .יש מי שקושר את התקפותיו לשני עיסוקיו האחרונים. אך לא רק הוא תוקף.

 

יו"ר מועצת הסניף, אביתר עמרם, מסכם את הקדנציה של גמליאל כפי שהוא רואה אותה: "צריך להוקיע את גילה מקרבנו כמו את פייגלין. אין לה חלקה ונחלה בסניף שלנו. מבחינתנו - שלא תיכנס לראש העין. עבדנו בשבילה בבחירות הקודמות גם מתוך הרצון שתייצג את העדה אבל היא עשתה לנו רק בושות".

 

גם עמרם ודם אשואל טוענים כי ביטלו כנס תמיכה שתכננה גמליאל בסניף. "הודענו למארגנים כי אנו מייצגים את מרבית 22 חברי המרכז מהסניף ואין בכוונתנו להגיע לכינוס. בעקבות כך הוא בוטל ", הם אומרים.

 

לסיכום מכתבו ב"ליכודניק", כותב אשואל לגמליאל: "הגיע הזמן לומר לך את האמת, לחייך לך, לתת לך נשיקה ואפילו לקרוא לך מתוקה. אבל לא - ממש לא להצביע בשבילך במקרה של סניף ראש העין ישנה תמימות דעים. 98% מחברי המרכז הודיעו לך ולמטה הבחירות שלך שאין אנו מתכוונים מלהצביע בעבורך ואנא הימנעי מלשלוח לנו מכתבים או להתקשר אלינו... התבגרנו. אנחנו לא אינדיאנים, לא מטומטמים... אין פלא כי בתקשורת אנו נתפסים כקופים - כן, קופים, אנאלפביתים, מטומטמים שבאים לפורקן ומחייכים בעת קבלת בננה או מברק".

 

את תגובתה של גמליאל להאשמות לא ניתן היה להשיג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
גמליאל. מתביישים
צילום: צביקה טישלר
צמח הגת. לא כובש את הלבבות
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים