שתף קטע נבחר

בליכוד החליטו: להפציץ את איראן

אל דאגה, המטוסים עדיין לא באוויר - מדובר בהצבעה שערכו 400 חברי מרכז בכנס בהוד השרון. עוזי כהן: "יש לפוצץ את הכור לפני שיהיה מאוחר". וברקע: מרכז הליכוד מתכנס לאשר את השינוי בחוקה אותו הציע נתניהו כדי לנקות את המפלגה מגורמים פליליים

סוגיית הפצצת המתקנים הגרעיניים של איראן מעסיקה לאחרונה רבות את הצמרת המדינית והבטחונית בישראל, אבל בפוליטיקה כמו בפוליטיקה יש מי שכבר קיבל החלטה - הולכים על זה, ובגדול.

 

כ-400 חברי מרכז ליכוד שהשתתפו אמש (שבת) בהוד השרון בכנס של שר החקלאות ויו"ר מזכירות הליכוד, ישראל כץ, הצביעו ברוב גדול כי "יש לפוצץ את הכור האטומי באיראן לפני שיהיה מאוחר", כהגדרתו של עוזי כהן, אשר נכח גם הוא במקום. לדבריו של כהן, סגן ראש עיריית רעננה וחבר ותיק במרכז, "אנו עוקבים זמן רב אחרי האיראנים, אבל ראשי הביטחון מתריעים בלי לעשות כלום. יש לנהוג כפי שבגין עשה כאשר פוצץ את הכור האטומי בעיראק". ההצבעה, אגב, נערכה לאחר שכץ עזב את המקום. 

 

מוקדם יותר התקבל השר כץ באהדה רבה על ידי מאות התומכים. בכנס השתתפו גם סגנית השר, גילה גמליאל, יו"ר קק"ל וראש עיריית הוד השרון לשעבר, מר עזרא בנימיני, ראש מועצת אלפי מנשה, מר אליעזר חיסדאי המשמש גם כסגן יו"ר מועצת יש"ע ומועמדים של הליכוד לרשימה לכנסת.

 

השר כץ דיבר בשבחם של פעילי השטח שלא נטשו את "הבית" גם אחרי המפץ הגדול: "בקדימה רוצים לשלם לפעילים על מנת שיביאו בוחרים לקלפי, הם מתגעגעים לימים הטובים של הליכוד, לפעילים האמיתיים שעובדים בשטח מכל הלב בגלל האמונה והדרך ולא בגלל כסף ובונוסים. אתם הפעילים, זו ההוכחה כי הליכוד קיים, הליכוד צומח, הליכוד יגדל והליכוד ינצח בבחירות".

 

היום (א') יתכנס מרכז הליכוד כדי לדון בשינוי חוקת המפלגה. במרכז סדר היום תעמוד היוזמה של יו"ר המפלגה, בנימין נתניהו, להציב תנאים חדשים למועמדים שרוצים להיבחר לכנסת, זאת במטרה להבריא את התנועה ולנקותה מגורמים פליליים. המרכז צפוי לאשר את שינוי החוקה ובכך למעשה יוכל נתניהו לרשום לעצמו ניצחון פנימי ראשון.

 

בהמשך לכך צפוי משה פייגלין להודיע במסיבת עיתונאים כי אין בכוונתו להתמודד ברשימת הליכוד לכנסת ובכך תושלם בהצלחה - מבחינת מחנה נתניהו - סאגת הדחתו מהתמודדות ברשימת הליכוד לכנסת.

 

למרות האופטימיות, במטה נתניהו מביעים חשש מסויים מאחוז הצבעה נמוך במרכז, אותו לטענתם "ינצל עמרי שרון דרך מקורבו, חבר המרכז שלומי עוז, כדי להתנגד לשינוי החוקה". ח"כ מיכאל איתן, שלו חלק נכבד במימוש המהלך החוקתי בליכוד, מבהיר: "השינוי בחוקה אינו מתייחס לאדם זה או אחר ויש חשיבות רבה לאשרו ללא כל קשר לפייגלין".

 

נתניהו, לאחר אישור ההצעה, ימצב עצמו כמי שהצטרף באופן רשמי למאבק בשחיתות, זאת מאחר והתיקון אותו הוא מציע הופך את הליכוד ל"מחמיר" יותר מהכנסת.

 

התנאים הקבועים ב"חוק יסוד: הכנסת", מאפשרים לאדם להיבחר אם הורשע בפסק דין ונשלח למאסר של שלשה חודשים ומיום שסיים לרצות את עונשו עברו שבע שנים (אלא אם אין בעבירה קלון, ובמקרה כזה לא צריך להמתין שבע שנים). התיקון בליכוד, לעומת זאת, קובע כי מי שהורשע בעבירה שיש עימה קלון ונשלח למאסר של שלשה חודשים - לא יוכל להתמודד כלל.


פורסם לראשונה 01/01/2006 00:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
עוזי כהן. יאללה להפציץ
צילום: ירון ברנר
צילום: אלי אלגרט
נתניהו. בדרך לניצחון ראשון כיו"ר
צילום: אלי אלגרט
מומלצים