שתף קטע נבחר

פייגלין: מסיר את מועמדותי מרשימת הליכוד

ראש "מנהיגות יהודית" בליכוד ומי שזכה ל-12 אחוזים מהקולות בבחירות לתפקיד היו"ר, הקדים את התיקון לחוקת המפלגה והודיע: לאחר שיבהירו כי לא דבק בי קלון, אפרוש מהמירוץ לפריימריז. לגבי העתיד אמר: "אני רוצה להיכנס לכנסת בראשות התנועה"

משה פייגלין הודיע הבוקר (א') כי לא יתמודד במסגרת הפריימריז בליכוד לבחירות הקרובות, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet. פייגלין, שזכה ב-12 אחוזים מקולות חברי הליכוד בבחירות על תפקיד יו"ר המפלגה, סומן על ידי בנימין נתניהו מיד לאחר נצחונו של האחרון, אשר הצהיר כי משימתו הראשונה היא לנקות את המפלגה מגורמים קיצוניים ופליליים. 

 

מסיבת העיתונאים. צילום: ירון ברנר

 

במסיבת עיתונאים שכינס הבוקר אמר פייגלין: "מיד לאחר שאקבל מכתב מיו"ר ועדת הבחירות של הליכוד כי לא דבק בי קלון, אסיר את מועמדותי מרשימת המפלגה לכנסת". עוד הוא הוסיף כי קבוצת "מנהיגות יהודית" בליכוד, בראשה הוא עומד, תצביע בעד התיקון לחוקת המפלגה אשר יועלה הערב להצבעה במרכז המפלגה, לפיו לא תתאפשר התמודדות של חבר שהורשע בפלילים בעבירה שיש עמה קלון.

 

"רוצה להיכנס לכנסת כראש התנועה הלאומית"

 

"כל הדיבורים כאילו 'התכופפתי' בפני נתניהו או שהייתי חלק מעסקה הם דברי הבל", הדגיש פייגלין. "אמשיך כל העת לבנות אלטרנטיבה ולהתמודד בכל הזדמנות על הנהגת התנועה. אין זה סוד כי אני הרבה פחות נחרץ בכל הקשור לכניסתי לכנסת. אני רוצה להיכנס לכנסת בראשות התנועה. לשמחתי הבהיר היו"ר (נתניהו) כי הוא מתכוון לגורמים פליליים ולא לנושאים אידיאולוגים.

 

"אני ממתין להחלטתו של השופט צבי כהן (יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד) שיקבע כי לא דבק בי קלון . מיד לאחר שהבהרה זו תתקבל אסיר את שמי מהתמודדות ברשימת הליכוד בכנסת. אבנה את כוחי משוחרר מכבליה של הכנסת, מתוך אחריות לתנועה".

 

"הנושא שעומד על הפרק אינו ראשות התנועה אלא חברות בכנסת מטעמה", הוסיף פייגלין. "אין זה סוד שבעניין זה אני פחות נחרץ. הריבון בישראל אינו העם אלא הבג"ץ והוא ידאג לכך שאם הצבעת שמאל תקבל שמאל ואם תקבל ימין - תקבל עוד יותר שמאל. אני רוצה להיכנס לכנסת כראש מפלגת השלטון הלאומית. אני חושש מאד שבהיותי בכנסת (כחבר מן העניין) אעבור את התהליך שעברו כל מפלגות הימין והדתיים, אהפוך לחלק מן הבעיה ואתן את המסווה הדמקורטי לרודנות הישראלית הנאורה".

 

פייגלין מול נתניהו - עימות קצר ואינטנסיבי

 

נתניהו, כאמור, סימן את פייגלין כמטרה הראשונה שלו מיד עם היבחרו לתפקיד היו"ר, אבל בכינוס המרכז האחרון הבהיר כי דבריו כוונו כלפי גורמים פליליים ולא נאמרו על רקע אידיאולוגי נגד איש זה או אחר. "בשנים האחרונות - ורק בשנים האחרונות - הוכתם שמו של הליכוד", אמר נתניהו. "גורמים פליליים חדרו לתנועתנו. מספרם אמנם שולי - קטנטן אפילו – אבל הנזק שהם גרמו לנו הוא עצום ורב.

 

"המעטים הכתימו את שם תנועתנו, את הפעילים המסורים והנאמנים, ואת רבבות המתפקדים שהם אנשים ישרי דרך ונקיי כפיים. בצאתנו לדרך חדשה אנחנו חייבים להראות לגורמים הפליליים הללו את הדרך החוצה. מקומם לא יהיה עימנו! שיילכו למקום אחר, שיילכו למפלגה אחרת". דבריו של נתניהו נועדו בין היתר כדי לרצות בכירים בליכוד - בהם עוזי לנדאו ומיכאל רצון - שהביעו התנגדות לקו הנוקשה בו נקט.

 

בסופו של יום, רצה נתניהו לנכס לעצמו הישג בקרב ציבור הבוחרים הפוטנצילי וליצור תמונת מצב כאילו הוא הוציא את פייגלין מהרשימה. אלא שמתחת לפני השטח הושגה כבר לפני מספר ימים הסכמה שקטה לפיה פייגלין יסיר את מעמדותו ובתמורה יובהר כי התיקון לחוקת המפלגה - עליו יצביע המרכז הערב - אינו פוגע בזכויותיו להתמודד לכנסת או לראשות הרשימה בעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
פייגלין, במסיבת העיתונאים הבוקר
צילום: ירון ברנר
צילום: אלי אלגרט
נתניהו, סימן את פייגלין עם כניסתו לתפקיד
צילום: אלי אלגרט
מומלצים