שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סקר: 75% מהישראלים תומכים באיסור עישון במסעדות

  סקר חדש של האגודה למלחמה בסרטן מצא כי רוב הישראלים תומכים באיסור עישון במסעדות ובתי קפה. רוב המתנגדים לאיסור: בצפון ובדרום הארץ

  רוב הישראלים תומכים באיסון עישון במסעדות ובתי קפה - כך עולה מסקר חדש שהזמינה האגודה למלחמה בסרטן. הסקר נערך טלפונית בקרב 506 ישראלים בני 18 ומעלה, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה בישראל.

   

  המרואיינים נשאלו בסקר האם הם תומכים באיסור של עישון במסעדות ובתי קפה בישראל, בדומה לאירלנד, ניו יורק ובריטניה. כאמור 75% מהמרואיינים ציינו כי הם תומכים באיסור ואילו 25% מתנגדים לו.


   

  על פי ממצאי הסקר, 89 אחוז מקרב תושבי ירושלים תומכים באיסור ואילו מקרב תושבי הצפון רק 67 אחוז הביעו תמיכה ומבין תושבי הדרום – 70 אחוז בלבד. מבין תושבי תל אביב, 78 אחוז תומכים באיסור של עישון במסעדות ובתי קפה, 78 אחוז מתושבי השרון תומכים אף הם באיסור העישון.

   

  בשנת 1983 התקבל בישראל החוק להגבלת עישון במקומות ציבוריים, הקובע קנס כספי של 310 שקלים על המעשן. בהשוואה, באירלנד עומד הקנס על 1,000 יורו וחל על המעשן עצמו ועל בעל העסק.

   

  באחרונה פנה יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, פרופ' אליעזר רובינזון, ליו"ר מרכז השלטון המקומי עדי אלדר, ודרש לפעול לאכיפת החוק. "אנו מקווים כי תוצאות הסקר יקדמו את המלחמה בתופעת העישון במקומות ציבוריים", אמר רובינזון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צביקה טישלר
  עישון במסעדות. רובנו מוותרים על התענוג
  צילום: צביקה טישלר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים