שתף קטע נבחר

העבודה מציגה: כך אנחנו נילחם בפשיעה

הבוקר אישרה הממשלה שתי תוכניות למלחמה בפשע. בעבודה אומרים כמובן שמדובר בתוכניות "לא רציניות", וכראוי לאופוזיציה מאתגרים בתוכנית חלופית למלחמה בפשיעה. את התוכנית בת שבע הנקודות מגדירים במפלגה כ"תוכנית אגרסיבית ללא משחקים"

ביום שבו הממשלה אישרה שתי תוכניות למלחמה בפשע ואת התוכנית להגנת עדים, מציגים במפלגה העבודה את תוכניתו של ניצב בדימוס אריה עמית ל"מיגור הפשיעה והאלימות ברחובות". התוכנית, שהוצגה היום (א') כוללת שבע נקודות עיקריות, העוסקת במגוון הנושאים הקשורים לפשע ולאלימות בחברה הישראלית.

 

יו"ר העבודה, ח"כ עמיר פרץ ועמית אמרו שמדובר בתוכנית שבאה לספק מענה לפשע ולאלימות, ולא לשחיתות השלטונית וכי תוכנית עבודה למאבק בשחיתות השלטונית, מגובשת בימים אלו על ידי ח"כ מתן וילנאי שצפוי להציג את תוכניתו בקרוב. פרץ אמר: "אני עושה הכל כדי להגיע לבחירות עם תשובות ברורות לאזרחי המדינה במגוון הבעיות שמטרידים אותם, כך שלא אצטרך מאה ימי חסד. הדיון בפשיעה הוא דיון על אופיה של החברה הישראלית. המצב בו אמהות חוששות יותר כאשר בניהם יוצאים לפאבים, מאשר כשהם נמצאים בבסיסיהם בצה"ל, הוא מצב בלתי אפשרי".


"להגיע לבחירות עם תשובות ברורות". עמית ופרץ (צילום: ירון ברנר)

 

עמית קרא במסיבת העיתונאים להכפיל את כמות השוטרים, על מנת לאפשר למשטרה לטפל כראוי בבעיות האזרחיות של המדינה. עמית אמר שהמשטרה בגודלה הנוכחי, לא יכולה להתמודד עם כל המשימות המוטלות עליה, וקרא להקטין את מעורבות המשטרה בטיפול בנושאי ביטחון שוטף.

 

עמית מתח ביקורת על שתי התוכניות שאושרו היום בממשלה ואמר: "הוגשו שתי תוכניות בפני ראש הממשלה והוא אישר את שתיהן. זה מעלה בי שאלות לגבי רצינות כוונותיו. אני לא רואה בתוכניות שהתקבלו מענה לשתי הנערות שנאנסו אתמול ולמאה המשפחות שימצאו הערב את בתיהן פרוצים. כאשר הציגו לשרון נתונים קשים על אלימות והפשיעה, הוא גער בשוטרים ואמר 'בלי בכי ובלי נהי'. היום, שלושה חודשים לפני הבחירות, הוא מאמץ בחום תוכנית לא רצינית, שנראית כעוד תוכנית שאין כוונה לממש אותה".

 

עמית ופרץ מתחו ביקורת על הניסיון של הממשלה לערב את השב"כ בטיפול במשפחות הפשע ובפשע המאורגן. עמית הזהיר בפני גלישת השב"כ למעורבות בנושאים "כמו במשטרים חשוכים". לדבריו, "רק במשטרים חשוכים ביותר מפעילים שירותים חשאיים נגד אזרחים. זה מתחיל בטיפול בפשע, ואחר זה גולש לדברים הרבה יותר חמורים".

  

עמית הגדיר את תוכניתו כ"תוכנית אגרסיבית ללא משחקים". התוכנית כוללת, בין היתר טיפול באלימות נגד נשים ונגד ילדים (קביעת עונשי מינימום של עשר שנים לעבירה שנייה של אלימות במשפחה והקמת מערך מעקב אחר תלונות נגד אלימות במשפחה), טיפול באלימות בבתי ספר (הפקעת הסמכות של בתי הספר לטיפול משמעתי בעבריינות נוער, גילויי אלימות ושימוש בסמים, ומתן סמכות בלעדית לטיפול למשטרה, חובת דיווח בזמן אמת של בתי הספר למשטרה על כל אירוע של אלימות או של שימוש בסם).

 

עמית גם מותח ביקורת בתוכניתו על מערכת המשפט ועל שופטים אותם כינה "רחמנים בני רחמנים". עמית אמר שמערכת המשפט צריכה להפסיק את מדיניות היד הרכה נגד עבריינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
פרץ ועמית במסיבת העיתונאים
צילום: ירון ברנר
מומלצים