שתף קטע נבחר

  • חדשות וכתבות

האם צג מגע יחליף את מקשי הסלולרים?

צג מגע חדש אמור להחליף את הלחצנים בסלולרי ולהקל על הניווט בין היישומים המתקדמים

בשנים האחרונות עברו צגי הטלפונים הסלולריים מהפכה של ממש. הם גדלו, התרחבו, ומציעים תצוגה צבעונית יותר ותאורה אחורית משופרת. במכשירים רבים יש גם צג שני למידע בסיסי. אך בזמן שהצגים הולכים ומשתכללים, מערך הכפתורים שבטלפון עדיין לא פשוט מספיק להפעלה. שתי טכנולוגיות חדשות מנסות כעת להצעיד גם את הכפתורים קדימה. הטלפונים המודרניים מציעים מימשק משתמש עמוס אפשרויות.

 

למעשה, ככל שהטלפון מציע תכונות יותר מגוונות כך מסובך יותר להפעיל אותו. בתעשיית הסלולר מעריכים, כי צרכנים רבים מעוניינים עקרונית בטלפונים מתקדמים, ואף מוכנים לשלם עבורם מחיר גבוה יותר,

אבל מסתפקים במכשיר המיושן מפני שהמימשק המורכב של הטלפונים החדשים מרתיע אותם.

 

היצרנים מודעים לבעיה: הם מנסים לפתור אותה באמצעות מימשקי משתמש ידידותיים יותר, ובאמצעות הוספת כפתורים לטלפונים (למשל – כפתורים ייחודיים עבור המצלמה ונגן המוזיקה). השיפורים הללו מקצרים במעט את מסע התלאות שעובר המשתמש המנסה לנווט בין האפשרויות השונות, אבל זה לא מספיק.

 

ביפן נמצא באחרונה פתרון מבטיח לבעיה: NTT-דוקומו ומיצובישי הציגו אב-טיפוס של טלפון, המשלב יכולות מתקדמות עם שימוש נוח.

 

הטלפון, המעוצב כצדפה, מגיע עם שני מסכים: הראשון רגיל, והשני הוא צג מגע – וכפתורי הספרות מופיעים עליו. בניגוד למסכי המגע המוכרים – כשנוגעים בצג של דוקומו ומיצובישי יש הרגשה מוחשית של לחיצה על כפתור. הכפתורים המוצגים בפועל משתנים מיישום ליישום. רוצים להקיש מספר טלפון? על המסך יופיעו ספרות רגילות, וכפתורים לחיוג (SEND) ולניתוק (END).

 

גם לפעוטות

 

צריכים לצלם? הכפתורים המסומנים על הצג יתחלפו ממספרים לכפתורי הגדלה/הקטנה, צילום וידאו ופלאש. מנגנים מוזיקה? מייד יופיעו כפתורים שמאפשרים להריץ קדימה ואחורה, לדלג ולעצור.

 

נוסף על צג המגע, יש בטלפון גם שלושה כפתורים "רגילים" וקבועים למעבר בין המצבים השונים וליצירת קיצור-דרך לאפשרויות הכי שימושיות – כמו חיוג, מצלמה והודעות. מידע חיוני, כמו השעה ואיתות על שיחה או הודעה נכנסת, לא מופיע על-גבי המסך אלא בתצוגת LED, שנראית דרך כיסוי הטלפון.

 

וזה לא הכל: ניתן להתאים את המקלדת גם לפעוטות, כך שבמ קום ספר הטלפונים הרגיל – יופיעו על הצג תמונות ההורים והחב רים. כדי להתקשר צריך רק ללחוץ על התמונה. על משתמשים מבוגרים אפשר להקל באמצעות מקלדת בסיסית עם ספרות גדולות במיוחד.

 

עט חכם לכל משימה

 

צגי המגע אינם נפוצים בטלפונים הסלולריים בשל מחירם היקר והרגישות המוגברת שלהם לחבלות ולמכות. חברת EPOS הציגה טכנולוגיה שיכולה לפתור את המגבלות הללו ומאפשרת לכתוב ישירות על מסך טלפון רגיל. לא בכדי נקראת הטכנולוגיה "עט דיגיטלי לטלפון נייד": המערכת כוללת שבב שהוא "תחנת בסיס", שיכול להיות משולב בטלפון או להתחבר כתוסף חיצוני, ובנוסף "עט" מגע מיוחד שמשדר את המיקום שלו לתחנת הבסיס.

 

באמצעות העט אפשר לכתוב ישירות על המסך הודעות טקסט, או להקיש על "כפתורים" במסך. העט מאפשר לצייר על משטחים אחרים הסמוכים לתחנת הבסיס, ויכול לשמש גם כידית למשחקים.

קונים דרך הטלפון?

 

אחרי שתמסרו את פרטי כרטיס האשראי תוכלו לשרבט את חתימתכם עם העט הדיגיטלי ולשגר אותה לספק. בשביל ליהנות מהטכנולוגיה לא צריך לקנות מכשיר חדש: אפשר ליישם אותה גם בטלפונים קיימים, בעזרת תוסף חיצוני, וכך להפוך כל טלפון רגיל למכשיר בעל מסך מגע. יתרון משמעותי ביותר.

 

סקייפ מתחדשת

 

סקייפ שיחררה לאחרונה גירסת ביתא חדשה לתוכנת הטלפוניה שלה. הגירסה החדשה מאפשרת גם למשתמשים במחשבי כף-יד מדגמי פוקט פי-סי, לבצע שיחות בחינם למשתמשי סקייפ אחרים דרך רשתות אלחוטיות. בתשלום לסקייפ, אפשר להתקשר באמצעותה גם לטלפונים רגילים.

 

השינוי העיקרי בגירסה (הקרויה 1.2 PC Pocket for Skype) הוא התמיכה במכשירים בעלי מעבד איטי יחסית. בעוד שהגירסה הקודמת תמכה במעבד 400 מגהרץ לכל הפחות, הגירסה הנוכחית פועלת גם עם דגמים שפועלים במהירות איטית יותר, של 312 מגהרץ ומעלה. שינוי נוסף הוא התמיכה במסכים בגודל 240X240, שהפכו לנפוצים מאוד בטלפונים המשולבים במחשב כף-יד, כמו המכשירים האחרונים של HP או פאלם W700, שצפוי לצאת בשנה הבאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים