שתף קטע נבחר

"רק אם שרון יורדם בצינתור, אולמרט יחליפו"

בלשכת רה"מ הבהירו שאם יורדם ראש הממשלה ולו לשעה אחת בעת הצנתור ביום ה', ימונה לו ממלא מקום - אהוד אולמרט. ההחלטה התקבלה בעקבות התייעצות עם היועץ מזוז. לפי ההחלטה, אם תהליך הצינתור ייעשה תוך טשטוש בלבד של שרון, לא ימונה ממלא מקום. בלשכה אמרו ש"בכל מקרה, שרון עתיד לחזור לתפקוד מלא בתוך כשלוש שעות לכל היותר"

האם אהוד אולמרט ימלא את מקומו של שרון בעת הצינתור השבוע? במשרד ראש הממשלה אמרו אמש (א') שעדיין לא ברור אם הצינתור אותו אמור ראש הממשלה לעבור ביום חמישי, ייעשה בטשטוש או בהרדמה מלאה. רק אם יוחלט על הרדמה, אולמרט ימלא את מקומו של ראש הממשלה בשעות בהן יורדם.

 

מקורות בלשכה מסרו ל-ynet שכך או כך, הצינתור עתיד להימשך כשעה אחת בלבד. לפי התידרוך שמסרו הרופאים לשרון ולאנשיו, ייעשה הצינתור תוך החדרת צנתר מהמפשעה ועד לליבו של שרון. בראש הצנתר מונחת מטריה, שתוחדר לעלייה הימנית ומשם, דרך החור המהווה את המום בליבו של ראש הממשלה, לעלייה השמאלית. אז תיפתח המטרייה על ידי הרופאים מצד אחד של החור ולאחר מכן מצידה השני של המחיצה הפגומה.

 

בדרך כלל, כך אמר בשבוע שעבר ראש המחלקה הקרדיולוגית בבית החולים הדסה, פרופ' חיים לוטן, נעשה הליך זה בטשטוש בלבד. אלא שאתמול בערב אמר מקור בכיר בלשכת שרון, ששאלת ההרדמה טרם הוכרעה. בכל מקרה, אומרים הרופאים, אין סיכון בצינתור שכזה. "מאות צינתורים דומים נערכים בישראל כל שנה", אמר הפרופ' לוטן בשבוע שעבר, "אין סכנה בהליך זה".

 

בלשכת ראש הממשלה הבהירו שאם יורדם ראש הממשלה ולו לשעה אחת, ימונה לו ממלא מקום. החלטה זאת התקבלה בעקבות התייעצות שקיים היום מזכיר הממשלה, ישראל מימון עם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. אם תהליך הצינתור ייעשה בתוך טשטוש בלבד של שרון, לא ימונה ממלא מקום. "בכל מקרה", מבהירים בלשכה, "שרון עתיד לחזור לתפקוד מלא בתוך כשלוש שעות לכל היותר".

 

עובד חצי יום

 

שרון עתיד לסיים את יום עבודתו ביום רביעי בשעות אחר הצהריים המוקדמות, כפי שהוא נוהג מאז עבר את האירוע המוחי לפני שבועיים. גם בערב זה ייסע ככל הנראה ללון את הלילה בביתו בחוות השקמים, כפי שהוא מקפיד בתקופה זאת, בניגוד לעצת אנשיו ורופאיו החרדים מן הנסיעה הארוכה לאיזור שדרות. בימים האחרונים אף הקפיד שרון להיות עם נכדיו בעת הדלקת הנרות.  

 

ביום חמישי בבוקר יתאשפז ראש הממשלה במחלקה הקרדיולוגית בהדסה עין כרם. לאחר סדרת בדיקות, הוא יעבור את הצינתור ולאחריו יאושפז לכ-24 שעות, למנוחה ולמעקב. ביום שישי הקרוב, אם לא יהיו הסתבכויות, הוא צפוי לשוב אל חוות השקמים.

 

מקורבי ראש הממשלה מבהירים ששרון עובד בימים אלה כמחצית היום בלבד. אתמול למשל החל את יומו בלשכה ב-9 בבוקר וב-3 אחר הצהרים נסע חזרה לחוות השקמים. העוזרים פינו מסדר יומו פגישות לא דחופות. עם זאת מקפיד שרון לקיים גם השבוע את הדיונים החשובים והדחופים, בעיקר ישיבות ממשלה ודיונים הנוגעים בסוגיות ביטחון. אולם כל הסיורים והפגישות שתוכננו מבעוד מועד מחוץ למשרד בוטלו. כן מקפיד שרון על הדיאטה שלו, בניסיון לעמוד בתביעת רופאיו להפחית את עומס המשקל של גופו.

פורסם לראשונה 01/01/2006 22:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
שרון. טשטוש או הרדמה?
צילום: פלאש 90
צילום: עטא עוויסאת
אולמרט. יחליף?
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים