שתף קטע נבחר

רן כהן וחיים אורון יוכלו להתמודד במרצ

השניים עברו בהצבעה מקדמית את רף 60 האחוזים שקבעה ועידת המפלגה עבור שניהם. הרף נקבע עבור מועמדים שכיהנו לפחות שתי קדנציות

חברי הכנסת רן כהן וחיים אורון יוכלו להתמודד על מקום ברשימת מרצ לכנסת הבאה, זאת לאחר שהשניים עברו בהצבעה מקדמית את רף 60 האחוזים שקבעה ועידת המפלגה עבור שניהם. כהן זכה ב-83% ואורון ב-70% בקרב כ-500 חברי ועידה שהשתתפו בהצבעה ברמת אפעל.

 

חברי ועידת מרצ-יחד בוחרים את 20 המועמדים שיתמודדו בעוד כשבועיים על מקום ברשימת המפלגה לכנסת ה-17. התוצאות צפויות לקראת חצות. כל מצביע מבין חברי הועידה יסמן בפתק שלו 12 מתוך 27 המתמודדים.

 

כינוס המפלגה נפתח בהצבעה מקדמית – חברי הוועידה הצביעו בשאלה האם לאפשר לחברי הכנסת חיים אורון ורן כהן להתמודד על מקום ברשימה גם בכנסת הבאה וזאת לאחר שכיהנו לפחות שתי קדנציות. 

 

במרצ מסבירים את הסיבה שכל מתמודד יבחר 12 מועמדים ולא יותר בכך שהצעד ימנע "דילים" או רשימות סגורות למיניהם. לפי חוקת המפלגה מבין 20 המתמודדים שייבחרו הערב יצטרך להיות ייצוג של לפחות 40 אחוזים לכל מין כלומר לפחות שמונה גברים ושמונה נשים, שלושה נציגים למיעוטים ונציג אחד לצעירים.

 

מדובר בצעד מקדים לקראת הבחירות החשובות יותר שייערכו בעוד שבועיים, ה-16 בינואר, אז יבחרו במרצ-יחד את רשימת המפלגה לכנסת. באותן בחירות כל מתמודד צריך להחליט במסגרת איזה שתיים מתוך שלוש החמישיות הראשונות הוא מתמודד. עוד מובטח כי אם נציג המיעוטים לא יצליח להיכנס לשישייה הראשונה מובטח לו המקום השביעי וכי בכל שישייה חייבים להיות שני נציגים גברים ושתי נשים.

 

במרצ צופים כי לשלב הבא בעוד שבועיים יגיעו רוב רובם של חברי הוועידה. 


פורסם לראשונה 02/01/2006 11:04

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
רן כהן. יוכל להתמודד
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: אורי פורת
יו"ר מרצ, יוסי ביילין
צילום: אורי פורת
מומלצים