שתף קטע נבחר

עמרי שרון התפטר מהכנסת

בנו של ראש הממשלה, הגיש הבוקר ליושב ראש הכנסת מכתב התפטרות. זאת, לאחר שהורשע בבית משפט השלום בתל-אביב, במסגרת עסקת טיעון, בעבירות על חוק המפלגות ובמתן עדות שקר. עדיין לא ברור מי יחליף אותו בכנסת

חבר הכנסת עמרי שרון הגיש היום (ג') ליושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין מכתב התפטרות . שרון הודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בעבירות על חוק המפלגות ובמתן עדות שקר בפני מבקר המדינה. עמרי שרון הצהיר גם היום שהוא פורש מהחיים הציבוריים ולא מתכוון להתמודד בבחירות לכנסת הבאה. עדיין לא ברור מי יחליף את שרון בכנסת.

 

בקרוב יפתח שלב הטיעונים לעונש במשפטו, ואחריו יוחלט איזה עונש יוטל על שרון והאם יש קלון בעבירתו. בחודש שעבר החליטה נשיאת בית-משפט השלום בתל-אביב, השופטת עדנה בקנשטיין, שלא לדחות את שלב הטיעונים לעונש לאחר הבחירות, כפי שביקש עמרי שרון.

 

בנו של ראש הממשלה נימק את בקשתו בכך שהמפלגות המתחרות ינסו לעשות שימוש בדיון בעניינו במהלך מערכת הבחירות, והדבר עלול לפגוע באורח קשה בניהול ההגנה בתיק. עוד הוא ביקש לדחות את הטיעונים לעונש בטענה כי אינו מתמודד (על מקום ברשימה לכנסת) וכי לדבריו, כבר בשלב זה היו התבטאויות קשות בתקשורת לגביו וזאת למרות שהעניין תלוי ועומד להכרעת בית המשפט.

 

העבירות בהן הורשע שרון הבן מתייחסות לפרשת "עמותות הקש", שהתרחשה בשנת 1999 - עת התמודד אביו, ראש הממשלה דהיום, בפריימריז בליכוד. יריביו באותן בחירות פנימיות, שהתקיימו לאחר תבוסתו של בנימין נתניהו לאהוד ברק, היו אהוד אולמרט ומאיר שטרית. שנתיים לאחר הפריימריז "התפוצצה" הפרשה בתחקיר "ידיעות אחרונות".

 

לפי כתב האישום, אותו הגיש היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפני כחצי שנה, עמרי שרון ניהל עבור אביו את מערכת הבחירות. ביו יולי 99' לפברואר 2000 קיבל תרומות בסכום של יותר מ-6 מיליון שקלים מתאגידים בארץ ובחו"ל עבור הקמפיין. מדובר בסכומים החורגים בהרבה מכפי שמותר לקבל על-פי חוק המפלגות.

 

 

שרון הבן לא דיווח על הסכומים האדירים למוסד הביקורת של הליכוד. לצורך השימוש בכספים הוקמה חברת "אננקס מחקרים", אליה הוזרמו הכספים ובאמצעותה הם שולמו לספקים ולנותני שירותים למיניהם. בין השאר מואשם עמרי שרון כי הנחה חלק מהספקים להיזהר ברישום החשבוניות, כך שלא יסגירו את מהות העבודה שביצעו. תחילה ביקש מבקר המדינה לחקור את הפרשה. עמרי שרון, לפי כתב האישום, שיקר לו ביודעין. לאחר מכן נפתחה חקירת משטרה ממושכת בעניין ובעקבותיה החליט היועץ המשפטי על ניקוי האב - והגשת כתב אישום נגד הבן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
התפטר. עמרי שרון
צילום: חיים צח
מומלצים