שתף קטע נבחר

במרכז שנת ה-58 למדינה יעמדו הגליל והנגב

ועדת השרים לטקסים וסמלים החליטה ששנת העצמאות הקרובה תעמוד בסימן פיתוח שני האזורים. מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל: "זאת החלטה חשובה ביותר לתושבי שני האזורים". הנושא יעמוד גם במרכז הדלקת המשואות בערב יום העצמאות

שנת העצמאות ה-58 תעמוד בסימן פיתוח הנגב והגליל. שני האזורים יעמדו במרכז חגיגות יום העצמאות וכנושא מרכזי של מערכת החינוך בשנת הלימודים הבאה, כך החליטה ועדת השרים לסמלים וטקסים בישיבתה הבוקר.

 

בשבועות האחרונים הופעל לחץ גדול לקביעת נושא זה כנושא מרכזי על ידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל, המנוהל בימים אלה על ידי המנכ"לית אפרת דובדבני. דובדבני אמרה שזהו הישג גדול גם עבור שמעון פרס, שעמד עד לפני מספר שבועות בראש המשרד והצליח תוך עבודה קשה להעלות את הנגב והגליל לתודעה הלאומית ולסדר היום הציבורי.

 

עוד אמרה דובדבני: "זאת החלטה חשובה ביותר לתושבי הנגב והגליל, יהודים וערבים כאחד. פיתוח הנגב והגליל הוא קונצנזוס לאומי שעימוד בראש סדר העדיפויות של ממשלת ישראל ומדינת ישראל. הנושא יקודם כנושא מרכזי ללימוד במוסדות הלאומיים, צה"ל בתי הספר גני הילדים ותנועות הנוער. הנושא יעמוד גם במרכז הדלקת המשואות בערב יום העצמאות".

  

חברי הוועדה, בראשתו של שר הבריאות, דני נוה דנו בשורת נושאים שהועלו, ביניהם: התמודדות לאומית בנגע האלימות בחברה הישראלית, שנת התעשייה, הצדעה לאמנות וליצירה בישראל ותרומת היישוב היהודי בארץ ישראל למלחמה עם בנות הברית. לבסוף התקבל נושא הגליל והנגב פה אחד.

 

בפנייה של דובדבני ליו"ר הוועדה נוה, נכתב: "עתיד המדינה טמון בנגב ובגליל. האתגר הלאומי של מדינת ישראל בשנים הקרובות, לצד חתירה מתמדת לשלום וביטחון, הינו חיזוקם ופיתוחם במלוא המרץ של הנגב והגליל על כל רבדיהם: התיישבות ודיור, תעסוקה, חינוך, תשתיות, בריאות וקהילה".

 

"פיתוח הנגב והגליל והטעמתם במרכז התודעה הלאומית יתרום רבות לקידום האוכלוסיות הרבות והשונות באזורים אלו, אשר סובלים מפערים חברתיים וכלכליים עמוקים אל מול תושבי מרכז הארץ, יהווה מקפצה חשובה להעמקת הדו-קיום וקירוב הלבבות ויזניק את מעמדם הכלילי, החברתי והתדמיתי לאין ערוך", כתבה דובדבני.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יום העצמאות (ארכיון)
צילום: לע"מ
מצפה בגליל
כרמים בנגב
צילום: מיכל כרמון
מומלצים