שתף קטע נבחר

דיכטר סייר בקניון השרון - "לראשונה, לא בגלל פיגוע"

ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר, יצא לסיור בחירות בקניון השרון ושוחח עם בעלי ועובדי החנויות על החיים תחת שגרת הפיגועים. עם זאת, המבלים בקניון לא הצליחו להבין מי זה האיש הזה, שמסתובב עם פמליית עוזרים וצלמים

לשב"כ יש אומנם הילת כבוד וגבורה, אך האנונימיות היחסית של ראשו לשעבר, אבי דיכטר, כנראה פוגעת בו כעת, כשהוא חלק מרשימת קדימה לכנסת. דיכטר הגיע היום (ד') לסיור בחירות בקניון השרון בנתניה, אבל מרבית המבקרים לא הבינו מי האיש הזה, שעובר בין החנויות כשהוא מוקף בפמלייה של עוזרים וצלמי תקשורת.

 

דיכטר בחר לפתוח את קמפיין הבחירות דווקא בקניון, לציון יום ה-30 לפיגוע בו נרצחו חמישה ישראלים ונפצעו עשרות. "הכרתי את קניון השרון מזוויות אחרות, הכרתי את הקניון בנסיבות טרגיות", אמר. "הלב מתחמם כשרואים שהיום הוא שוקק חיים, לכן בחרתי את הסיור כאן". דיכטר הגיע לקניון כשהוא מלווה בסגן השר לביטחון פנים, יעקב אדרי, ובמנכ"לית משרד החינוך לשעבר, רונית תירוש.

 


דיכטר ותירוש בכניסה לקניון                                  צילום: רענן בן צור

 

בכניסה לקניון הוא לחץ את ידיי המאבטחים, שאיבדו את אחד מחבריהם, שמנע מהמחבל להיכנס למקום. דיכטר נכנס לחנות "קרייזי ליין", הסמוכה לכניסה, שם סיפרה לו שוש אלמוג המנהלת על שגרת הפיגועים. "שלוש פעמים עברנו פיגוע, בפיגוע האחרון איבדנו מישהו משלנו, מעובדי הקניון", סיפרה. "אנשים קראו לקניון שלנו 'קניון המוות' וזה לא נכון, זה קניון החיים והתקווה. אנחנו מרגישים שייכות למקום, אני מרגישה שזה הבית שלי".

 

בחנות אחרת סיפרו העובדות לדיכטר כי למרות הפיגועים, הן ממשיכות הלאה בניסיון להעביר מסר שהן חזקות. "חזרנו לעבודה כי פה בתוך הקניון אנחנו מרגישות בטוחות", הבהירו.

 

"המחבל מ'פארק' רצה להתפוצץ פה"

 

דיכטר סיפר כי המחבל שהתפוצץ במלון "פארק" התכוון להתפוצץ בתוך הקניון: "היה ערב ליל הסדר והמחבל ומסיעיו הגיעו לקניון וראו את הקניון סגור. הם נסעו ליעד אחר בהרצליה וראו שגם שם המקום סגור, כאשר היו בדרך חזרה לטול-כרם אמר המחבל, שבעבר עבד במלון פארק, שהוא הולך להתפוצץ במלון. וכך היה".

 

עוד סיפר דיכטר כי בשגרה אינו נוהג להסתובב בקניונים: "כשסיפרתי לאשתי שהבוקר אני מבקר בקניון השרון, אז היא מייד ביקשה שאעשה קניות. סימנתי לעצמי את הביקור הראשון בקניון, אותו היכרתי דרך הפיגועים. נחמד לראות מקום שוקק חיים".

 

דיכטר התייחס גם להתפתחויות האחרונות ב"פרשת שלאף", בה מעורב ראש הממשלה, ואמר כי "לא התרשמתי שנוספו פרטים משמעותיים. אני סומך על המשטרה ועל מערכת אכיפת החוק. הבנתי שתפסו מחשב של איש פרטי ולא של ראש הממשלה, אני מצטער שאנשים אחרים משתמשים שימוש ציני בסיפור הזה, במקום לתת למשטרה לבצע את העבודה. כל הנושא הזה לא גורם לי מבוכה. מה שפורסם נבחר על-ידי התקשורת ומה שאין לו אחיזה במציאות בסוף מתאדה". 

 

הוא גם איחל לשרון איחוליי הצלחה, לקראת הצינתור שיעבור מחר, ואמר כי "אם זה מה שראש הממשלה עשה למדינה בזמן שהיה לו חור בלב, תחשבו מה הוא יעשה כשיסתמו את החור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
סייר. דיכטר
צילום: אלי אלגרט
צילום: ירון ברנר
הקניון ביום הפיגוע
צילום: ירון ברנר
מומלצים