שתף קטע נבחר

מום בלב, מחלת מפרקים וכתם קטנטן במוח

בשבועיים האחרונים התברר כי ראש הממשלה, שנחשב בדרך כלל אדם בריא, סובל דווקא מכמה בעיות רפואיות המצריכות טיפול: דלקת מפרקים, בעיה בבלוטת התריס ומום מולד בלב. כדי לטפל במום בלבו אמור היה לעבור מחר צינתור. לפי שעה, לא ברור אם הצינתור ייערך כמתוכנן

עד לאירוע המוחי הקודם, ולגילוי המום בלבו של ראש הממשלה, נחשב אריאל שרון לאדם בריא בדרך כלל. גם לאחר האירוע המוחי שבו לקה לפני 17 יום התעקשו רופאיו ודובריו כי שרון כשיר לתפקד כראש ממשלה. הערב, כך נמסר מבית החולים הדסה עין-כרם, שרון עבר "דמם תוך מוחי" והועבר לחדר הניתוח.

 

במהלך יום העבודה היום (ד') נראה ראש הממשלה עירני ולא נראה כל סימן לאירוע מוחי שלקה בו בערב. בשעה 13:45 נחשף שרון בפני המצלמות בעת שאירח את בכירי האוצר ובנק לאומי, וראשי קבוצות המשקיעים האמריקניות סוורס וקרן גבריאל, שרכשו את מניות הבנק המופרט. במהלך האירוע שמר ראש הממשלה על מצב רוח מצויין, בין היתר נשא דברי ברכה ארוכים לרוכשים של בנק לאומי ותוך כדי כך אף התבדח על כך שהוא אינו מתכוון לוותר על כהונתו לאף אחד אחר. "אני מתכוון להוביל גם בממשלה הבאה את סוגיית ההפרטה של גופים כלכליים בישראל", אמר שרון.

 

במהלך האירוע הודה שרון לעזרא מרקין, נציג הקרנות האמריקניות אשר רכשו את בנק לאומי אשר איחל לו רפואה שלמה. אחר כך פנה להיפגש עם עותניאל שנלר, מזכ"ל מועצת יש"ע לשעבר, שהצטרף למפלגת קדימה כמועמדה לכנסת. רק אחר כך התפנה ונסע לביתו בחוות השקמים.

 

שרון לקה באירוע המוחי הראשון בערב יום ראשון, לאחר ישיבת ממשלה עמוסה. הוא אושפז בבית החולים הדסה למשך כ-40 שעות. במהלך שהייתו בבית החולים אובחן כי שרון לקה באירוע מוחי כתוצאה מקריש דם שהשתחרר מאזור העורק הראשי המוביל ללב - ומשם חדר למחיצה הימנית בליבו ועבר למחיצה השמאלית דרך מום מולד. מום זה לא אובחן עד לאירוע המוחי האחרון והוא הסיבה לצינתור שהיה צפוי שרון לעבור מחר (יום ה') בבית החולים "הדסה עין כרם".

 

קריש הדם שיצא מלבו של שרון גרם לפגיעה במוחו של ראש הממשלה, באזור האחראי על הדיבור. הקריש התמוסס במהלך האשפוז של שרון, בין היתר בשל טיפול במדללי דם שקיבל. לאחר השבץ המוחי הותיר הקריש כתם בקוטר של מילימטר וחצי עד שניים במוחו של שרון. הכתב אובחן בבדיקות ה-MRI (תהודה מגנטית). רופאיו של ראש הממשלה סיפרו כי קריש הדם לא גרם לכל פגיעה נוספת.

 

שרון סבל משתי בעיות רפואיות מרכזיות בעת האירוע המוחי, הראשונה הייתה מחלת הגאוט שהינה סוג של דלקת מפרקים. כמו כן סבל מחסר בהפרשות בבלוטת המגן (בלוטת התריס). הוא טופל בתרופות כנגד שתי המחלות האלו. מאז האירוע המוחי טופל שרון בזריקות פעמיים ביום כדי למנוע קריש דם נוסף - עד לצנתור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון ואולמרט (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים