שתף קטע נבחר

פרס לאולמרט: עומד מאחוריך

לדברי פרס, "אולמרט עדכן אותי לגבי מצבו של שרון. לא אני האיש שצריך לתת הודעות רפואיות. אני רק, כמו כולם, מתפלל, חרד מאוד, אבל אני מעדיף שדו"ח מסודר יימסר על ידי הרופאים, לא על ידי". יו"ר מפלגת העבודה הסביר: "הימים האלה הם ימים של כאב. הנחתי את חבריי לא לעסוק בנושאים פוליטיים בשעה כה קשה"

ראש הממשלה לשעבר, שמעון פרס, נפגש בצהריים (יום ו') בירושלים עם ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בשיחה עם אולמרט אמר לו פרס כי הוא עומד מאחוריו. מקורבי אולמרט אמרו כי בעצם הפגישה קיבל עליו פרס את מנהיגותו של אולמרט בקדימה.

 

השניים דנו בהמשך מדיניות הממשלה ובענייני מפלגת קדימה. פרס אמר לאחר הפגישה: "אני לא מומחה, אני לא רופא, אני אזרח של המדינה, ומודאג מאוד לגבי מצבו, מעבר לזה אינני יכול להיכנס לאיזשהם ניתוחים או הערכות".

 

לדבריו, "אולמרט עדכן אותי לגבי מצבו של שרון. לא אני האיש שצריך לתת הודעות רפואיות. אני רק, כמו כולם, מתפלל, חרד מאוד, אבל אני מעדיף שדו"ח מסודר יימסר על ידי הרופאים, לא על ידי.

 

"הפגישה שלנו עסקה בדבר המרכזי, איך להמשיך במדיניות שהחל בה שרון בממשלת האחדות הלאומית, גם לכיוון של מלחמה בלא היסוס בטרור ומאמץ ללא הפסקה בתכנון של תהליך השלום. היתה לנו שיחה מאוד גלוית לב, מאוד טובה, וסיכמנו שנמשיך בה בראשית השבוע הבא". 

 

פרס הציע לשמור על אופטימיות: "אני חושב שיש מקום לא רק לדאגה אלא גם לאופטימיות. דברים שנראים ברגע זה קשים אינם סוף העולם והתרשמתי שגם אהוד וגם אני, לא ויתרנו לא על התקווה, לא על החזון ולא על האפשרויות, מבלי לשקוע בהזיות, מבלי לשקוע בהפרזות. אנחנו גם לא ממעיטים בקשיים".

 

"אני שומע שיש דאגה כללית בעולם כמו בארץ, היחס כלפי שרון, הכבוד כלפיו הוא כל הזמן בעלייה וכולם רואים בו איש מרכזי, לא רק בגלל מה שהוא עשה אלא גם בגלל התקווה שלפיה הוא יכול היה להמשיך לעשות זאת. מה שקרה מעורר דאגה בחוץ לא פחות מאשר בישראל".

 

פרץ: יגיע הזמן להציג אלטרנטיבה

 

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ התייחס אף הוא למצבו של ראש הממשלה: "הימים האלה הם ימים של כאב, ימים קשים לכולנו. כולנו מתפללים לשלומו ובריאותו של ראש ממשלה. נכון שאנחנו במערכת בחירות. הנחתי את חבריי לא לעסוק בנושאים פוליטיים בשעה כה קשה. עוד יגיע הזמן שכל אחד יוכל להציג את תפיסותיו, וגם אני אציג אלטרנטיבה שלטונית".

 

פרץ הוסיף עוד: "הדמוקרטיה הישראלית היא דמוקרטיה חזקה. המערכות הישראליות, גם הביטחוניות וגם החברתיות הן מורכבות ומוסובכות. אני מתחייב כיו"ר העבודה, לסייע לממלא מקום ראש הממשלה כדי לייצב המערכות. למרות המשבר, ישראל חזקה. הדמוקרטיה שלנו חסינה. ביחד נצליח לעבור את התקופה הזו".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
פרס. לא נכנס לניתוחים
צילום: אלי אלגרט
אולמרט. נפגש
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי אף פי
שרון. מתפללים לשלומו
צילום: איי אף פי
צילום: ירון ברנר
פרץ. ימים של כאב
צילום: ירון ברנר
מומלצים