שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

שרון עבר CT; מקורבים: יש שיפור במצב

בבית החולים ביקשו להדגיש כי בדיקת ההדמיה שעבר שרון היא שגרתית, וכי מצבו עדיין מוגדר 'קשה'. הרופאים ניתחו את תוצאות הבדיקה, אך הן טרם פורסמו. מקורביו של שרון אומרים כי חל שיפור במצבו. אתמול עבר ראש הממשלה בדיקת CT בשעות הבוקר, שרון נותח שוב ובדיקה נוספת שנערכה לאחר הניתוח הצביעה על מגמת שיפור. גם הרופאים הביעו אופטימיות זהירה

אחרי לילה שקט נוסף הועבר הבוקר (שבת) ראש הממשלה שרון לסריקת CT שבה נבחן מחדש מצבו. זאת לאחר שאתמול היו התוצאות משביעות רצון, ואף העלו אופטימיות זהירה. בבית החולים "הדסה עין-כרם" ביקשו להדגיש כי אין שינוי במצבו של ראש הממשלה והוא נותר קשה אך יציב.

 

על ראש הממשלה עבר אומנם לילה שקט יחסית, אולם לרופאים עדיין לא ברור עד כמה אפשר לנשום לרווחה, אם בכלל. תוצאות בדיקת ה-CT טרם פורסמו, אולם ההערכות הן כי הן תקינות יחסית.

 

גורמים בסביבתו הקרובה של שרון, שוחחו אחר הצהריים עם אישים בכירים מאוד במערכת הפוליטית, ועדכנו אותם אודות מצבו של ראש הממשלה. הגורמים אמרו כי חל שיפור משמעותי במצבו - אם כי אין עדיין מידע רפואי רשמי המאשר את הדבר. הגורמים הוסיפו בשיחות סגורות כי "ישנה אופטימיות זהירה כעת".

 

הרופאים טרם החליטו אם יתחילו להפחית את מינון תרופות ההרדמה שמקבל שרון, על מנת להתחיל להעירו, כבר מחר או שמא לדחות את הפרוצדורה ליום שני. 

 

שרון עבר בדיקה ממוחשבת והרופאים ניתחו את תוצאותיה. מדוברות בית החולים נמסר כי הבדיקה אליה הועבר שרון הינה הליך שגרתי, המתבצע כחלק מן הטיפול. עוד נמסר כי עדכון מסודר של בית החולים על מצבו של ראש הממשלה ועל תוצאות הבדיקה יינתן בשעה 18:00, אלא אם יחול שינוי במצבו שיצריך עדכון מוקדם יותר.

 


מתעדכנים במצב, מול בית החולים. צילום: חיים צח

 

לצורך ביצוע הבדיקה הובל ראש הממשלה מהקומה השביעית שבה הוא מאושפז אל הקומה השנייה, שבה מצוייה מחלקת ה-CT. אלא שבכמה הזדמנויות קודם לכן נמסר מבית החולים כי ללא צורך מיוחד לא יטולטל שרון מהקומה השביעית אל הקומה השנייה, על מנת לאפשר לו מנוחה.

 

מחוץ לבית החולים מצויים עשרות עיתונאים מהארץ ומהעולם הממתינים בדריכות לכל עידכון על מצבו של שרון. גם יועצים ומקורבים רבים הגיעו אל בית החולים. בין המגיעים היה גם מקורבו של ראש הממשלה, אלי לנדאו, שסיפר בעת שעזב כי הוא שומר על אופטימיות. "שנה שנה אני מכיר אותו ואני מאמין שייצא גם מהסיפור הזה בעזרת הרופאים והשמיים".

 

מאז שאושפז שרון בבית החולים, מקבל הצוות מאות מכתבים ואיחולי החלמה לשרון מאזרחי המדינה, וביניהם גם פניות רבות מרופאים ומומחים ובהן הצעות והמלצות לטיפול הראוי לראש הממשלה.

 

אופטימיות זהירה - המצב יציב

 

אמש, למרות מצבו הקשה של ראש הממשלה, הביע צוות המנתחים בבית החולים הדסה עין כרם אופטימיות זהירה, בעקבות הניתוח. ראש הממשלה עבר אתמול בשעות הצהריים ניתוח מוח שארך יותר משלוש שעות, לאחר שבדיקת CT שעבר מוקדם יותר גילתה עלייה בלחץ התוך-גולגותי. לאחר הניתוח, התבצעה בדיקת CT נוספת שגילתה שהדימום פסק ושרון הוחזר לחדרו, שם הוא שוהה תחת הרדמה.

 

בשעות הערב שוחח מנהל המחלקה הנוירוכירורגית בהדסה, פרופ' פליקס אומנסקי, עם סוכנות הידיעות איי.פי והשמיע דברים בנימה אופטימית. "שרון עבר את הניתוח בצורה טובה מאוד, בדיקת ה-CT הייתה טובה מאוד וכעת הוא במצב יציב, מאושפז בטיפול נמרץ".

 

בנוגע לנזק שנגרם לראש הממשלה בעקבות האירוע המוחי הוסיף פרופ' אומנסקי: "תמיד יש נזק כלשהו במקרה של דימום מוחי. אי אפשר עדיין להעריך מה מידת הנזק מאחר והוא נמצא כל העת בהרדמה. נצטרך להמתין ולראות כיצד הוא יגיב כאשר נפחית את מינון התרופות הניתנות לו כעת".

 

פרופ' אומנסקי חזר לביתו לנוח מעט, לאחר שעות ארוכות של עבודה בחדר הניתוחים. גם ד"ר יורם וייס, רופא בכיר במחלקת ההרדמה שליווה את הניתוחים שעבר שרון ואת האשפוז ביחידה לטיפול נמרץ, פרש למנוחה קלה כדי לאגור כוחות לימים הבאים. שרון נותר תחת השגחה צמודה של רופאים אחרים.

 

מוקדם יותר מסר מנהל בית החולים, פרופ' שלמה מור-יוסף, הודעה לעיתונות: "הדסה הוא בית חולים שמקפיד על קדושת השבת ומצאנו לנכון לצאת אליכם בגלל חשיבות העניין. ראש הממשלה יצא מחדר הניתוח. במהלך הניתוח שוחרר הלחץ התוך גולגולתי המוגבר. חלק מקרישי הדם שנשארו מהניתוח הקודם נוקזו. בתום הניתוח אין שום דימום פעיל והלחץ התוך-גולגולתי חזר לנורמה.

 

"לאחר הניתוח העברנו את ראש הממשלה ליחידת סריקת ה-CT כדי להעריך את בדיקות המוח בהדמיה המקובלת. אני יכול לומר שבהשוואה לבדיקות ה-CT הקודמות שבוצעו לראש הממשלה מאז הגעתו ועד היום יש שיפור משמעותי בצורה שבדיקת המוח נראית למומחי הדסה בתחום ההדמיה, הנוירולוגיה והנוירוכירורגיה. למרות השיפור שמבחינתנו הוא משמעותי בבדיקת ה-CT עדיין מצבו של ראש הממשלה הוא קשה, אך יציב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית החולים הדסה. המתנה דרוכה
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
דוברת ביה"ח, יעל בושם-לוי
צילום: גיל יוחנן
צילום: ג'רמי פלדמן
לנדאו. אופטימי
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: איי אף פי
עוד בדיקה. שרון
צילום: איי אף פי
מזכיר הממשלה. מעדכן כל העת
צילום: רפי בן חקון
מומלצים