שתף קטע נבחר

צילום אלכס קולומויסקי

גורמים בהדסה: "מוקדם מדי להביע אופטימיות"

בעוד ראש הממשלה שרון נאבק על חייו אומרים ל-ynet גורמים בכירים בבית החולים: "הדיווחים על מצבו אופטימיים מדי". לדבריהם, גם הראיון שהעניק מנתחו של שרון תיאר את מצבו כ"טוב מכפי שהוא באמת". מחר, כך נראה, יפסיקו הרופאים לתת לשרון סמי הרדמה ויחלו להעירו, כדי לבחון את נזקי הדימום במוחו של שרון

לקראת התהליך להפסקת התרדמה שבה שרוי ראש הממשלה, אריאל שרון, יש גם מי שמנסה להוריד ציפיות: "הדיווחים על מצבו של ראש הממשלה אופטימיים מדי", כך אומרים הערב (יום א') ל-ynet גורמים בכירים בבית החולים "הדסה עין-כרם" המעורים במצבו של שרון. לדברי הגורמים, הראיון שנתן מנתחו של שרון, ד"ר חוסה כהן, לאחת הרשתות הזרות היה ראיון שבו תואר מצבו של שרון "באופן שממנו ניתן לפרש שמצבו של ראש הממשלה טוב מכפי שהוא באמת".

 

גורם בכיר אחר בבית החולים הדסה התייחס לסיכויי ההחלמה ואמר: "השיפור שהתגלה הוא שיפור רנטגני ועד שלא נמצא את המקבילה הקלינית מוקדם להביע אופטימיות. השיפור שעליו דיבר הפרופסור מור יוסף התייחס לתמונה שהתקבלה ב-CT ושמדגימה את מבנה המוח, אך לא את תפקודו. רק לאחר שתפוג השפעתם של חומרי ההרדמה על גופו של שרון, ניתן יהיה לערוך מבחנים נוירולוגים שרק הם יכולים להעיד על מידת הפגיעה בתפקודים השונים של המוח".

 

מחר: רגע האמת

 

מוקדם יותר נודע כי מחר בבוקר יחלו רופאיו בתהליך להפסקת התרדמה העמוקה בה הוא שרוי - מה שהוגדר אמש כ"רגע האמת" שיבחן את הטיפול הרפואי שעבר עד כה. לאחר מכן יבצעו הרופאים בדיקות מוטוריות וקוגניטיביות של המוח.

 

מנכ"ל בתי-החולים הדסה, פרופ' שלמה מור-יוסף, הודיע בצהריים כי צוות המומחים החליט שהגיע הזמן לפתוח בתהליכים לעצירת ההרדמה ולבדיקת התפקודים הנוירולוגים. "לזה אנחנו מחכים מאז יום רביעי - לדעת כיצד מוחו של ראש הממשלה מתפקד, ואת זה אני מקווה שנוכל להביא לידיעתכם מחר".

 

פרופ' מור-יוסף הפגין אופטימיות זהירה. הוא עידכן על שיפור בתמונת המוח, הקטנה של חדרי המוח וניקוז טוב של הנוזל התוך-מוחי. "כל המדדים מעידים על שיפור בתמונת המוח. הפרמטרים האחרים הם בגדר הנורמה, כולל הלחץ התוך-גולגלתי, לחץ הדם והדופק, ולראש הממשלה אין חום", סיכם.

 

מור-יוסף הודה לנשיא המדינה, לממלא-מקום ראש הממשלה, לשר הבריאות ולנשיאת הדסה. "כולם מחזקים את ידינו, יחד עם כל עם ישראל", אמר.

 

ההחלטה על ההפחתה בכמות החומרים המרדימים, המוזנים לגופו של ראש הממשלה, התקבלה בהתייעצות של צוות בן עשרה רופאים מומחים, הבוקר. לאחר ההתייעצות הועבר שרון לבדיקת CT נוספת, ובה זוהה השיפור במצבו.

 

אחד המנתחים של שרון, ד"ר חוסה כהן, מסר הבוקר דיווח נפרד לעיתונאים זרים. לדבריו, "סיכויי שרון לשרוד גבוהים מאוד, אך יכולתו לחשוב ולהסיק מסקנות תישאר לקויה". בכל מקרה, פסל ד"ר כהן את האפשרות שיוכל לשוב ולתפקד כראש ממשלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
מור יוסף. מקווה לדעת יותר מחר
צילום: יואב גלאי
בית החולים הדסה
צילום: איי פי
צילום: יואב גלאי
עזאם. ביקר
צילום: יואב גלאי
מומלצים