שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

אבי פרחן: מתפללים שאריק יחזור להיות בולדוזר

בקיץ הוא צעד לירושלים במחאה נגד ההתנתקות, אבל היום הגיע ל"הדסה" כדי לחזק את משפחת שרון. אבי פרחן קורא להפריד בין האיש לעקירה. וגם: עשרים נוצרים אוהבי ישראל הגיעו אל בית החולים והתפללו "לאלוהים שייגע באריאל שרון ויעזור לו"

בין עשרות האזרחים שהגיעו היום (א') לרחבת בית החולים "הדסה" כדי לתמוך במשפחת שרון ולאחל החלמה מהירה לראש הממשלה, היה גם אבי פרחן, הדמות הבולטת ביותר בין מפוני אלי סיני.

 

"כבר באירוע הראשון (בעקבותיו אושפז אריאל שרון לפני כשבועיים וחצי) מצאתי לנכון לאחל לו בריאות", אמר פרחן. "כולנו תפילה שהוא יחזור להיות אותו אריק, אותו בולדוזר. צריך להפריד בין היחס האישי לאריק שרון וההיסטוריה הארוכה, לבין הכאב שנגרם לנו עקב העקירה פעמיים – מימית ומאלי סיני".

 

פרחן התפרסם לראשונה לאחר פינוי ימית ב-1982. הוא ומשפחתו התגוררו ביישוב אלי סיני ולאחר הפינוי הוא ערך צעדת מחאה רגלית לירושלים. לאחר מכן הוא הקים את אלי סיני מחדש עם משפחות נוספות ברצועת עזה והשנה, לאחר ההתנתקות, צעד שוב אל הבירה. בימים אלו, למרות הכעס על שרון ופינוי היישובים שנעשה ביוזמתו, הוא מחזיק אצבעות להחלמתו של ראש הממשלה.

 

"צריך להחזיק אצבעות, להתפלל כל בוקר ולעשות 'מי שברך'", אמר היום פרחן. "אני מוחה על חברים מעטים שמצאו לנכון להרים כוסית (בעקבות האירוע שעבר שרון), מדובר בשוליים שבשוליים. 99 אחוז מהעקורים מתפללים לשלומו של ראש הממשלה ויודעים ששרון עשה רבות למען ישראל, על אף הכאב האישי שבעקירה".

 

במהלך היום הגיע אל רחבת בית החולים גם ארול קוקס, מי שהיה יועצם של ארבעה נשיאים אמריקנים בעבר. קוקס הגיע ל"הדסה" בלוויית עשרים נוצרים אוהבי ישראל ויחד איתם נשא תפילה לשלומו של ראש הממשלה. "כל עתיד הנוצרים תלוי במה שקורה בישראל", אמר. "זו תקופה רעה בשביל כולם ואנחנו מתפללים לאלוהים שייגע באריאל שרון ויעזור לו".

 

כמי שעבד עם מנהיגים רמי-דרג, רואה קוקס בשרון אדם חזק ולוחם שעומד על שלו. "אני מאחל לו להתעורר, כי זה מה שכולם רוצים וזה מה שעם ישראל רוצה", הוסיף. "כבר שנה שלמה שאנו מתפללים בכל יום בכותל עבור שלום בישראל  והיום החלטנו לסיים את התפילה כאן, בבית החולים, למענו של שרון".

 

נשיאת "הדסה" העולמית, ג'ון ווקר, הגיעה במהלך היום אל בית החולים ואף שוחחה עם מקורביו ובני משפחתו של ראש הממשלה המאושפז. "ראיתי את עמרי והוא הודה לי ולהדסה, לא רק על הטיפול אלא גם על הדאגה והתמיכה", סיפרה. "כל המשפחה דואגת כעת כי שרון הוא אב וסב ומצבו לא טוב. כמו כל משפחה, יש להם את אותן רגשות דאגה".

 

ווקר סיפרה כי היא מגיעה מדי מספר שבועות לבקר בבית החולים הדסה וכששמעה שאריאל שרון מאושפז במצב קשה ביקשה להגיע מייד: "הייתי חייבת להיות עם החברים שלי בהדסה, עם ישראל בזמנים קשים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור-בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
פרחן. מפריד בין הכעס לתפילות
צילום: צפריר אביוב
צילום: איי פי
שרון. גם הנוצרים נושאים תפילה
צילום: איי פי
מומלצים