שתף קטע נבחר

צילום אלכס קולומויסקי

הבוקר: הרופאים ינסו להעיר את שרון

מדינה שלמה מתפללת: רופאיו של שרון יחלו הבוקר בהליך להפחתת סמי ההרדמה. רק לאחריו יוכלו הרופאים להעריך את הנזק שנגרם למוחו והחשש לקראת ההליך גדול. בבית החולים ניסו גורמים בכירים להנמיך ציפיות. "הדיווחים על מצבו של ראש הממשלה היו אופטימיים מדי", אמרו ל-ynet. המנתח: הוא לא יוכל לשוב ולתפקד כראש ממשלה

מחזיקים אצבעות: רופאיו של ראש הממשלה, אריאל שרון, יתכנסו הבוקר (ב') להערכת מצב. אם לא יחול כל שינוי במצבו של ראש הממשלה יחלו לאחר הערכת המצב בהליך איטי ורגיש, שבסופו אמור שרון לצאת מהתרדמה שבה הוא שרוי. רק לאחר שינסו להעיר את שרון יוכלו הרופאים להעריך את מידת הנזק שנגרם למוחו. בינתיים דיווח בית החולים כי לא חל כל שינוי במצבו של ראש הממשלה והוא מוגדר קשה, אך יציב.


 

כדי להעיר את שרון, יפסיקו תחילה הרופאים את הזלפתן של התרופות המרדימות לווריד. בתוך כ-10 דקות צפוי ראש הממשלה להתעורר. מומחים מספרים כי מדובר בדקות קשות עבור המטופל והסובבים אותו והחשש לקראתן הוא גדול.

 

גורמים בכירים בבית החולים ניסו להנמיך ציפיות לקראת ההליך ובשיחה עם ynet אמרו: "הדיווחים על מצבו של ראש הממשלה אופטימיים מדי". הגורמים, המעורים מאוד במצבו של שרון אמרו כי אפילו הראיון שנתן מנתחו של שרון, ד"ר חוסה כהן, לאחת הרשתות הזרות, היה ראיון שבו תואר מצבו של שרון "באופן שממנו ניתן לפרש שמצבו של ראש הממשלה טוב מכפי שהוא באמת".

  

גורם בכיר אחר בבית החולים הדסה התייחס לסיכויי ההחלמה ואמר: "השיפור שהתגלה ושעליו דווח הוא שיפור רנטגני. עד שלא נמצא את המקבילה הקלינית מוקדם להביע אופטימיות. השיפור שעליו דיבר הפרופסור מור יוסף התייחס לתמונה שהתקבלה ב-CT ושמדגימה את מבנה המוח, אך לא את תפקודו. רק לאחר שתפוג השפעתם של חומרי ההרדמה על גופו של שרון, ניתן יהיה לערוך מבחנים נוירולוגים. רק הם יכולים להעיד על מידת הפגיעה בתפקודים השונים של המוח".

 

מנתחו של שרון הד"ר כהן, מסר דיווח לעיתונאים זרים כי "סיכויי שרון לשרוד גבוהים מאוד, אך יכולתו לחשוב ולהסיק מסקנות תישאר לקויה". בכל מקרה, הוא פסל את האפשרות ששרון יוכל לשוב ולתפקד כראש ממשלה.

 

מנכ"ל בתי-החולים הדסה, פרופ' שלמה מור-יוסף, הסביר על התהליכים לעצירת ההרדמה: "לזה אנחנו מחכים מאז יום רביעי - לדעת כיצד מוחו של ראש הממשלה מתפקד, ואת זה אני מקווה שנוכל להביא לידיעתכם". פרופ' מור-יוסף הפגין אופטימיות זהירה. הוא עידכן על שיפור בתמונת המוח, הקטנה של חדרי המוח וניקוז טוב של הנוזל התוך-מוחי. "כל המדדים מעידים על שיפור בתמונת המוח. הפרמטרים האחרים הם בגדר הנורמה, כולל הלחץ התוך-גולגלתי, לחץ הדם והדופק, ולראש הממשלה אין חום", סיכם.


פורסם לראשונה 08/01/2006 22:54

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
מור יוסף. מחכים מאז יום רביעי
צילום: יואב גלאי
צילום: איי פי
אנשי הצוות. מתח
צילום: איי פי
צילום: רפי בן חקון
בית החולים. אבטחה כבדה
צילום: רפי בן חקון
הדסה עין כרם. ציפייה דרוכה
צילום: איי פי
מומלצים