שתף קטע נבחר

קדימה: מפלגה בהקפאה

קמפיין המפלגה, מינוי 14 חברים נוספים לרשימה, שינוי התקנון ומינוי השרים - הכל הוכנס בינתיים לפריזר. ב"קדימה" ממתינים עד שתתברר תמונת המצב הרפואית המדוייקת של ראש הממשלה שרון. "אנחנו לא בלחץ זמן", מסבירים במפלגה. "נדרשת סבלנות"

מפלגה בהקפאה: ההמתנה הדרוכה לדיווחים על מצבו של ראש הממשלה שרון הכניסה את קדימה השבוע להקפאה עמודה. בכירי המפלגה ממתינים לקבלת תמונת מצב רפואי מדוייקת של היו"ר ובינתיים הכל קפא על שמריו. קמפיין המפלגה מוקפא, מינוי כ-14 חברים נוספים לרשימה לכנסת מוקפא, אפילו שינוי התקנון של המפלגה, כמתבקש ממצבו של שרון, מוקפא עד להודעה ברורה מבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים.

 

כך למשל, גם היום טרם הוחלט על מועד כינוס ישיבת סיעת המפלגה השבועית בכנסת. על פי הערכת בכירים במפלגה, הדיון ייקבע לימים רביעי או חמישי. בישיבת הסיעה הזו צפויות להתקבל החלטות טכניות, כמו מתן הרשאה למורשי חתימה, סקירות פעילות ראשי המטות והנחיות לביצוע בשטח. אלא שבינתיים אין החלטה כי בכירי המפלגה - מאהוד אולמרט ועד לאחרון ראשי המטות - טרודים בנעשה בקומה השביעית של הדסה.

 

דוגמא נוספת: ימים אחדים לפני אישפוזו של שרון, סיכמו עוזריו של ראש הממשלה עקרונית עם שישה מועמדים נוספים על הצטרפות לרשימה לכנסת. בשל מחלת יושב הראש, לא יכולים היו המועמדים להגיע לפגישה המסורתית המתקיימת עם מועמדים, בטרם יוכרזו רשמית כחברים ברשימה. על פי הערכת מקורבי ממלא מקום יושב הראש, אולמרט, תערכנה גם פגישות אלה - עם אולמרט הפעם - לקראת סוף השבוע או בתחילת השבוע הבא. הכל בתלות בהתפתחויות במצבו של שרון.

 

סוגייה חשובה נוספת שאמורה לבוא לידי הכרעה בצמרת המפלגה החדשה היא מינוי שרים חלופיים ל-12 החסרים כיום בממשלה. גם הסוגייה הזו, כאמור, מוקפאת. שלושה מחברי המפלגה - רוני בראון, זאב בוים ויעקב אדרי - ממתינים בכליון עיניים למינוי המתעכב זה שבועות ארוכים, עוד הרבה לפני אשפוז שרון. גם מינויים של שניים לפחות משלושת חברי העבודה המבקשים להצטרף לקדימה - שמעון פרס וחיים רמון - מתעכב.

 

"אנחנו לא בלחץ של זמן", אמר בכיר במטה המפלגה. "ראשית וקודם לכל אנחנו רוצים לראות את אריאל שרון מחלים". בכיר אחר אמר ל-ynet: "הראש לא נמצא בעיסוקי הקמפיין בכלל כרגע. כולם, ובראשם אולמרט, מגלים רגישות רבה בשל מצבו של שרון. כולם רוצים לראות אותו שב לאיתנו כדי להמשיך בעבודה".

 

"אני לא סבור שההקפאה הזאת גורמת לנו נזק", אומר בכיר שלישי. "להיפך", הוא מסביר, "יש לנו יותר ויותר תומכים, שמבינים שבמצב כזה נדרשת סבלנות. הציבור מבין אינטואיטיבית שצריך להמתין ולהתפלל לשלומו של ראש התנועה הנאבק על חייו. לראייה, מעל 30 אלף מצטרפים שנרשמו עד כה, רבים מהם בימים האחרונים מאז אושפז ראש הממשלה. אחרי שנדע, יהיה לנו מספיק זמן לסדר הכל", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי לחץ. אולמרט
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי פי
מחכים לדיווחים. בית החולים הדסה
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
"שאריק יחלים"
צילום: איי אף פי
מומלצים