שתף קטע נבחר

בני עקיבא: אין איחוד בימין? לא נעזור בבחירות

האם הנוער יצליח לעשות מה שהמבוגרים לא הצליחו? בתנועת הנוער הדתית מזהירים שאם המפד"ל והאיחוד הלאומי לא יתמודדו ברשימה משותפת - בני הנוער חברי התנועה לא יסייעו למפלגות במערכת הבחירות. במפד"ל ובאיחוד הלאומי ממשיכים להאשים איש את רעהו בכישלון האיחוד. בני עקיבא: "כשאבא ואמא רבים אנחנו מעדיפים להסתגר בחדר"

"אם האיחוד הלאומי והמפד"ל לא יתאחדו לא נעזור להם", כך אמר הערב (ג') ל-ynet יאיר קראוס, מתנועת הנוער הדתית "בני עקיבא". חומרתו של האיום גדולה בהתחשב בכך שבמערכות בחירות, ממלאים בדרך כלל בני הנוער תפקיד גדול ועוזרים רבות לתעמולה של המפלגות.

 

ביממה האחרונה שלחו חברי תנועת הנוער "בני עקיבא" מכתב לחברי מפלגות האיחוד הלאומי והמפד"ל, הקורא להם להתאחד ולהתעלות על כל המחלוקות ביניהם. קראוס: "אנחנו צופים כבר זמן רב מהצד בוויכוחים ובתככים שבין שתי המפלגות, אבל רוב הציבור רוצה איחוד כי הוא יודע שאם לא יהיה איחוד של שתי המפלגות, הכוח שלהם יפגע כשהם ילכו בנפרד ולכן הגיע הזמן להתערב". במכתב נכתב בין היתר "כשאבא ואמא רבים אנחנו מעדיפים להסתגר בחדר".

 

  • לקריאת המכתב לחצו כאן

 

על רקע האירועים בשנה האחרונה ועל רקע יישום תוכנית ההתנתקות היה ניתן לראות שמי שפועל בשטח,בצמתים, בהסברה מבית לבית ובהפגנות הם בני הנוער, על כך מזהיר קראוס: "אם לא יהיה איחוד ייתכן שלא נוכל לסייע לשתי המפלגות".

 

"אין זו השעה לעסוק בפוליטיקה קטנה ובשיקולים מפלגתיים אישיים. חברים, אנו עוסקים בעם ישראל. אנו עומדים מולכם, מאוכזבים מההאשמות ההדדיות ומחוסר האחריות הקולקטיבית לעם. בשעה זו מבינים אנו,חברי תנועת בני עקיבא כי על כולנו לפעוללאיחוד השורות ולבניית גוש דתי-ציוני-לאומי חזק אל מול שאר המפלגות", נכתב במכתב.

 

בתגובה, קוראים במפד"ל לתנועת "בני עקיבא" להפעיל את כל כובד משקלה על סיעת האיחוד הלאומי כדי שתחתום עוד הערב על ההסכם להקמת רשימה משותפת. לדבריהם, המפד"ל הסכימה לכל הצעות הפשרה לרבות ויתור על המקום הראשון ועל הרוב ברשימה.

 

באיחוד הלאומי תומכים בדרישת הנוער וקוראים למפד"ל להיענות לקריאות ולחתום באופן מיידי על הסכם להתמודדות משותפת בבחירות והקמת סיעה אחת בכנסת לאחר הבחירות תוך שמירת המסגרות המפלגתיות. עוד אומרים באיחוד הלאומי: ש"הציבור לא יסלח למפד"ל אם תמשיך בסרבנותה לאחדות אמיתית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגיע הזמן להתערב. בני עקיבא
עצרת בני עקיבא (ארכיון)
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים