שתף קטע נבחר

הזהב - בשיא של 25 שנה. הנפט הוזל

על רקע דריכה-במקום שנרשמה בוול-סטריט, המתכת הנדירה מבססת את מעמדה כ"מקלט"-משקיעים ההולך ונעשה יותר ויותר יקר. הוזלה חזקה לגז-הטבעי

  • מחירה של אונקיית-זהב עלה היום (ו') בשיעור 1.4%, ונסגר על 557 דולר; לעומת 549.30 דולר אמש. זהו שיא, אשר כבר 25 שנה לא נרשם כמוהו. לפני שבוע, מחירה של האונקייה היה 541.20 דולר בלבד; כלומר, בתוך 5 ימי-מסחר עלה המחיר בשיעור 2.9% ויותר.
  • אונקיית-פלטינה התייקרה בשיעור 1.3% (ויותר), ונסגרה על 1,043.60 דולר; לעומת 1,030 דולר אמש. מחיר הסגירה שנרשם היום הינו שיא, אשר זה 26 שנה לא נרשם כמוהו.

 

פרשנים אמרו כי בכך, הזהב והפלטינה מבססים את מעמדם בתור "מקלט"-למשקיעים. אם כי יותר ויותר, הכניסה למקלט זה מתאפשרת רק לעשירים במיוחד. משקיעים רבים כבר אינם יכולים לרכוש את הזהב במחירו הגבוה, שהולך ועולה; הם ייאלצו למצוא פתרון אחר לחששם מפני ההתאוששות האיטית (ואפילו מפוקפקת) של המשק האמריקני - אשר מערערת את מעמדו של הדולר, והופכת מניות אמריקניות רבות לבלתי-ראויות להשקעה (כפי שמתחוור גם מן ההתלבטות הסטטית אשר איפיינה את המסחר היום בוול-סטריט).

 

אנרגיה

 

  • מחירה של חבית-נפט מסוג "מתוק" - דל-גופרית, מופק בארה"ב - רשם היום ירידה כמעט אפסית (אפילו לא 0.3%), ונסגר על 63.92 דולר; לעומת 63.94 דולר אמש. בגלל התנודות של 5 ימי המסחר האחרונים, שקיזזו זו את זו, נרשמה ירידה בשיעור 0.5% בלבד לעומת המחיר בשבוע שעבר.
  • הגז-הטבעי ירד בשיעור 1.7% היום, ונסגר על 8.791 דולר תמורת מיליון יחידות-חום בריטיות (מחיר שנמוך כמוהו לא נרשם כבר 7 חודשים). בסיכום השבוע, הירידה הייתה 8.7%; ובסיכום החודש - 45%. אחרי כל הירידות הללו, הגז-הטבעי יקר ב-3.0% לעומת המחיר בתקופה המקבילה אשתקד. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
"מקלט" יקר מדי
צילום: איי אף פי
מומלצים