שתף קטע נבחר

ראש הליכוד בקצרין פורש; "עשרות בעקבותיי"

סנונית ראשונה? יו"ר סניף הליכוד בקצרין, וחבר מרכז המפלגה, אלי מעוז, שיגר מכתב התפטרות למנכ"ל המפלגה. "אני עוזב בגלל בחירתו של נתניהו לראשות התנועה ובגלל הכוורת הלא ראויה שנבחרה". לדבריו, עוד 50 פעילי ליכוד מהצפון צפויים לפרוש אחריו. וגם בש"ס לוטשים עיניים אל פעילי הליכוד. ובליכוד אומרים בתגובה: זה גל עזיבה מינורי בלבד

בדרך לגל עזיבה של פעילים מהליכוד? במפלגה חששו שלאחר הבחירות הפנימיות יעזבו פעילים מרכזיים וראשי סניפים את המפלגה ויעברו למפלגת קדימה. הראשון שהודיע על פרישתו מהתנועה הוא אלי מעוז, יו"ר סניף הליכוד בקצרין וחבר מרכז הליכוד, ששיגר הבוקר (א') מכתב התפטרות מתפקידיו בליכוד למנכ"ל המפלגה, אריק ברמי (למכתב ההתפטרות - לחצו כאן).

 

לדבריו, "אני עוזב את הליכוד בעקבות בחירתו של נתניהו ליו"ר התנועה, וכן בעקבות בחירת כוורת לא ראויה להנהגת המפלגה. אני לא מאמין באיש הזה ובדרך שלו, ולכן אני לא עוזב את המפלגה אליה השתייכתי משנת 1980".

 

מעוז הסביר עוד כי "נתניהו כשל בכהונתו הראשונה כראש ממשלה והביא לקריסת התנועה, ובכהונתו כשר אוצר העמיק את השסע החברתי מעמדי. אינני מוצא את עצמי מפקיד את גורל המדינה בהתנהלות פלגנית ותזזיתית בלשון המעטה של העומד בראש המפלגה".

 

הוא הוסיף כי "ייתכן שאעבור לקדימה אולם עדיין לא החלטתי על דרכי הפוליטית. בעקבות שיחות שקיימתי עם חברי מרכז רבים אני מניח שבעקבות הודעתי רבים יקבלו אומץ ויפרשו גם הם מהליכוד, והכל בגלל ביבי".

 

לדבריו, "עד מחר תתגבש רשימה של 50 פעילי ליכוד מהצפון שיודיעו על פרישתם מהליכוד".

 

לעומת זאת אמרו בליכוד בתגובה כי גל העזיבה יהיה מינורי בלבד, "בניגוד לתחזיות הקודרות המופצות מקדימה".

 

בליכוד מאשימים את קדימה כי "היא בוחשת ללא הרף בנעשה בליכוד ומנסה לשכנע פעילים מרכזיים לערוק  תוך שהיא מבטיחה הבטחות שווא". 

 

וגם בש"ס לוטשים עניים גדולות לעבר מצביעי הליכוד ורוצים לקחת חלק במירוץ אחר פעילים מרכזיים בליכוד. יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, אמר כי "הרכבת הרשימה החדשה מעידה כי מדובר במפלגת רמת אביב ג' עם מסיכה". לדבריו, "הגיעו אלי פניות של פעילי ליכוד בעיקר מצפון הארץ שאומרים שהם לא רואים עצמם במפלגה אשכנזית אליטיסטית ומתנשאת שהיחס בה למזרחי התורן הוא במוצג מוזיאוני מזן מחברתי נכחד".

 

מוסיף כי בימים הקרובים ייפגש עם פעילים מהליכוד וישכנע אותם כי ש"ס זה הבית שלהם.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
נתניהו. גל עזיבה לקדימה?
צילום: ירון ברנר
"כוורת לא ראויה"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים