שתף קטע נבחר

מספר הווירוסים בירידה, התולעים והטרויאנים בעלייה

נגמרו ימי התום: חברת תוכנות האבטחה פנדה מדווחת כי מספר הווירוסים ה'קלאסיים' פחת משמעותית בשנת 2005 בהשוואה לתולעים ולסוסים הטרויאניים. הסיבה: עליה בהתקפות למטרות רווח כספי

פחות מאחוז אחד מהאיומים החדשים שהתגלו ב-2005 היו וירוסים "רגילים", בעוד שהנוכחות של מזיקים כמו סוסים טרויאניים ותולעים הייתה משמעותית בהשוואה לשנה הקודמת.

 

"וירוסים, המוגדרים כאיומי אבטחה המעתיקים את הקוד שלהם לקובצי מחשב אחרים במטרה לבצע פעילות מזיקה, הגיעו השנה לנקודת שפל", אומר לואיס קורונס, מנהל PandaLabs. "כותבי הווירוסים מעוניינים לרוב להתפרסם ולזכות בתהילה. עם זאת, חקיקה נגד פשעי מחשב במדינות רבות בעולם הובילה לצניחה ניכרת במספר האיומים מסוג זה. כיום, למעשה, כמעט ולא לוקחים את הסיכון אם אין זה יוביל לרווח כספי".

 

42% מתוך האיומים שנתגלו על ידי PandaLabs בשנת 2005 היו טרויאניים, 26% היו בוטים (תוכנות זדוניות המעבירות את השליטה במחשב לתוקף, שמאגד את כל המחשבים שהותקפו לרשת של botnet או צבא של "זומבים"), 11% היו טרויאניים מסוג 'דלת אחורית' (תוכנה המאפשרת פתיחת גישה למחשב ושליטה עליו בלא ידיעת המשתמש), 8% חייגנים, 6% תולעים ו- 3% היו רוגלות או תוכנות פרסומיות (adwares).

 

התפלגות איומים אלה, כפי שנבדקו על ידי כלי הסריקה של פנדה באינטרנט, Panda Active Scan, הייתה שונה לגמרי: 44% היו רוגלות או תוכנות פרסומיות, וללא נוכחות משמעותית של וירוסים.

 

"טרויאניים, פישינג, רוגלות - כל אלה ניתנים לשימוש, כך או אחרת, למטרות רווח ולכן הם מתמידים להתקיים", אומר קורונס. "בדומה לכך, אין לשכוח כי ההתמקצעות של יוצרי הנוזקות יצרה סוגי התקפות מתוחכמות הרבה יותר, ובגלל אופיין הן גם פחות ניתנות לכימות, כגון התקפות ממוקדות. ארגונים לא שמם דגש ראוי על נושא הסכנות שאיומים אלה מציבים בפניהם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יותר טרויאנים ובוטים, פחות וירוסים
מומלצים