שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עמיר פרץ: יש לנו נבחרת מושלמת

  יו"ר מפלגת העבודה הציג את מועמדי העבודה לכנסת והכריז: "זאת הנבחרת היחידה שיודעת מה זה אג'נדה כלכלית חברתית, היא תוביל אותנו לניצחון ב-28 במרס". לדבריו, "אנחנו נלמד את כל המפלגות מהי עבודת צוות". מזכ"ל העבודה כבל הציג מוקדם יותר את התוצאות הרשמיות: הרצוג ראשון ואחריו פינס. ברוורמן הפתיע במקום השלישי. אילון הוא ה"ביטחוניסט" הבכיר בעבודה, אחרי שעקף את הוותיקים פואד, וילנאי וסנה. חותמת את החמישיה, יולי תמיר. אריה עמית, פנקס ואנג'ל - בחוץ

  יצחק הרצוג, אופיר פינס, אבישי ברוורמן, עמי אילון ויולי תמיר - זו החמישייה המובילה ברשימת העבודה לכנסת ה-17, בתום ספירת קולות בוחרי הפריימריס בעבודה. מזכ"ל העבודה הציג הבוקר את רשימת העבודה לכנסת בפני אולם מלא מפה לפה בבית ברל. אחרי החמישיה הראשונה ברשימה דורגו - בנימין בן-אליעזר, מתן וילנאי, אפרים סנה, דני יתום ושלי יחימוביץ'.

   

  כשלצידו המועמדים הנבחרים, זכה יו"ר המפלגה, עמיר פרץ, לתשואות מהקהל ואמר כי "יותר מאשר יום מאושר וחשוב לכל אחד מאיתנו זה יום חשוב מאוד למדינת ישראל ואזרחי ישראל - כי הם מקבלים את הנבחרת המושלמת שהולכת לנצח ב-28 במרס". לדבריו, "זאת הנבחרת היחידה שיודעת מה זה אג'נדה כלכלית חברתית".

   

  נאום פרץ. צילום: ערוץ 2

   

  לדברי פרץ, "יש פה חברים שיודעים לנהל מו"מ, שעשו תהליכים מדיניים, שהיו בלב ליבה של המערכת המדינית והם יעשו את זה הכי טוב למדינת ישראל, אבל יש פה נבחרת שמעל הכל רק היא יודעת איך לבוא ולהציב את הנושא של הביטחון האישי במובן השלם של המילה. ביטחון אישי בכל השאלות המדיניות ביטחוניות, רק אנחנו יודעים לתת ביטחון אישי גם במובן החברתי כלכלי. רק כאן ניצבת נבחרת, זאת הנבחרת היחידה".

   

   


  העשירייה הפותחת

    

  יו"ר מפלגת העבודה אמר בשביעות רצון גדולה: "לכל אחד ימים חשובים בחייו, לכל אחד ימים מאושרים בחייו, ואין לי ספק שהיום הזה הוא יום חשוב ויום שגורם הרבה מאוד אושר לכל החברים שנבחרו היום. אבל יותר מכך זהו יום חשוב מאוד למדינת ישראל ולאזרחי ישראל, כי היום הם מקבלים את הנבחרת המושלמת שהולכת לנצח ב- 28 במרץ". הוא חזר והדגיש: "זאת הנבחרת היחידה שיודעת מה זה אג'נדה כלכלית חברתית".

   

  ח"כ פרץ אמר לחבריו כי מעתה כל החופשות מבוטלות, והוא הבטיח כי "אנחנו נלמד את כל המפלגות מהי עבודת צוות. נוכיח לכולם איך מפיקים מכל אחד מהנבחרים את המקסימום שהוא יכול לתרום, וביחד ניצור תשובה מנצחת. זהו היום של המפנה, זה היום שבו מתחילים לרוץ מבית לבית".

   


  ברוורמן חוגג עם הרצוג. צילום: אלי אלגרט

   

  אחרי שלי יחימוביץ', ממוקם במקום ה-12 אריה עמית - מאנשיו של עמיר פרץ, אבל בגלל השריונים הוא נדחק למקום לא ריאלי ברשימה. עוד נדחקו החוצה המיליונר הסוציאליסט אבי שקד, עינת וילף, אורנה אנג'ל, אדיסו מסלה, אלון פנקס ועופר קורנפלד.

    

  ב-15 המקומות הראשונים ברשימה שוריין מקום לארבע נשים. פרופ' יולי תמיר נבחרה לראשונה ברשימה הזו, אף שלא נזקקה כלל לשריון, בשל כמות המצביעים עבורה. היא גם היתה מהראשונות שתמכו בעמיר פרץ עוד בטרם נבחר. אחריה ברשימת הנשים - שלי יחימוביץ' וח"כ קולט אביטל. קרב רציני התנהל על המקום הרביעי המשוריין לנשים (מקום 15 ברשימה), אך נדיה חילו זכתה בסופו של דבר במקום ה-15.

   

  יורם מרציאנו הדיח את אלי בן-מנחם וירוץ על משבצת השכונות בעבודה. מועמדו של פרץ, ניצב אריה עמית, לא נבחר לרשימה. גם הח"כ לשעבר, סלאח טריף, הודח ככל הנראה מהרשימה.

   


  פרץ והמנצחים. צילום: אלי אלגרט

   

  הבוקר הגיעו הח"כים אופיר פינס, תמיר, הרצוג ואורית נוקד לבית ברל, והתקבלו בחיבוקים. פינס והרצוג התחבקו בחום ואמרו כי "הנבחרת של העבודה היא הטובה ביותר שיכולה היתה להיבחר והיא תוביל לניצחון".

  חברת הכנסת יולי תמיר אמרה בהגיעה לבית ברל כי "הבחירה של הרשימה על ידי 65 אלף איש מוכיחה שמפלגת העבודה חיה ובועטת. זו הרשימה הטובה ביותר של מפלגת העבודה ושנים רבות ייחלנו לרשימה כה טובה".

   

  שלי יחימוביץ', שנבחרה למקום התשיעי ברשימת העבודה לכנסת, אמרה כי "זו תחושה מצוינת, בסתר ליבי רציתי להתברג לעשירייה הראשונה". היא הוסיפה כי היא שמחה על כך שחבריה לרשימת המפלגה הם "אנשים מצויינים שלמדתי להכיר אותם לעומק במהלך הפריימריז ואני שמחה וגאה להיות במחציתם".

     

  וזוהי רשימת העבודה לכנסת: 

  1. עמיר פרץ
  2. יצחק הרצוג
  3. אופיר פינס
  4. אבישי ברוורמן
  5. יולי תמיר (שיריון נשים)
  6. עמי אילון
  7. איתן כבל (שיריון מזכ"ל)
  8. בנימין בן-אליעזר
  9. שלי יחימוביץ' (שיריון נשים)
  10. מיכאל מלכיאור (שיריון מימד)
  11. מתן וילנאי
  12. קולט אביטל (שיריון נשים)
  13. אפרים סנה
  14. דני יתום
  15. נדיה חילו (נשים)
  16. שלום שמחון (מושבים)
  17. אורית נוקד (קיבוצים)
  18. יורם מרציאנו (שכונות)
  19. ראלב מג'אדלה (ערבים)
  20. שכיב שנאן (דרוזים)
  21. ליאון ליטינצקי (מגזר עולה)
  22. אבי יחזקאל (מחוז מרכז)
  23. משה סמיה (מחוז שרון-שומרון)
  24. אבי ביצור (מחוז דן)
  25. ברוך זלץ (מחוז חיפה)
  26. גדעון בן-ישראל (נציג הגמלאים)
  27. ליאור שטרסברג (צעירים)
  28. גרשון גלמן (מחוז תל-אביב)
  29. עבוד חסיב (בדואים ונוצרים)
  30. מאיר בביוף (נציג הנגב)

   

  בינתיים, במפלגה עוסקים בשאלת שילובו של אהוד ברק בצמרת, ובשיריונו האפשרי במקום השני. מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, אמר ל-ynet כי יפעל בימים הקרובים לשילוב אהוד ברק בהנהגת המפלגה. "אני מקווה שהנושא הזה יבוא על פתרונו בקרוב מאוד. נבחרה רשימה שלמה מאוד, אך תמיד נשמח לתגבור", אמר כבל. ואילו מקורבי בן אליעזר האשימו כי פרץ וברק רקמו דיל מאחורי גבו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי אלגרט
  פרץ וכבל. "יום מאושר"
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  הרצוג ראשון, עמית בחוץ
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  סופרים את הקולות
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  תמיר. האישה הראשונה
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  פינס חוגג
  צילום: אלי אלגרט
  צילום: אלי אלגרט
  יחימוביץ'. במקום התשיעי
  צילום: אלי אלגרט
  מומלצים