שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  האוצר: נעביר מיליון שקל למשכורות ב"הבימה"

  התערבותה של הסתדרות העובדים הובילה לפשרה. הנהלת התיאטרון: נפעל למניעת מקרים דומים

  עובדי ושחקני התיאטרון הלאומי, "הבימה", יכולים לנשום לרווחה. הנהלת התיאטרון הודיעה היום, ה', לעובדים כי משכורת חודש דצמבר שתשלומה עוכב בשל מצבו הכספי של התיאטרון, תועבר במלואה בתחילת חודש פברואר. על פי סיכום שנחתם מול הסתדרות העובדים התחייבה הנהלת התיאטרון להעביר עד ה-9 בפברואר במלואו גם את משכורת חודש ינואר. לגבי ההמשך אומר המנכ"ל הזמני, בני צרפתי: "הנהלת התיאטרון תפעל בכל דרך על מנת למנוע הישנות בעיכוב שכר העובדים בעתיד וכן בעיכוב העברת התשלומים לקרנות הפנסיה".

  לחץ ציבורי, פרסומים בעיתונות והתערבותם של נציגי הסתדרות העובדים הוביל להסדר בין הנהלת התיאטרון למשרד החינוך והתרבות ולמשרד האוצר. האחרון ניאות לאשר העברת סכום של כמיליון שקל לטובת תשלום המשכורת. סכום זה טרם הועבר אך עתיד להתקבל בימים הקרובים.

  במכתב להנהלת הבימה כתב יו"ר איגוד האמנים ועובדי התקשורת בהסתדרות החדשה, דוד גלנוס: "נודע לי כי משרד האוצר העביר לתיאטרון כמילין שקל עבור תשלום המשכורות. אני דורש את השלמת השכר באופן מיידי ובנוסף אבקש היערכותכם לתשלום במועד של משוכרת ינואר 2006 כמו גם כל התשלומים הנלווים שנדחו משנת 2005 וכן תשלומים מחייבים לקרנות פנסיה ולקרנות נאמנות". גלנוס הזכיר להנהלה את סכסוך העבודה שעומד ושריר ואמר: "ביכולתנו להפעיל אותו באופן מיידי". מאבק ההנהלה מול משרד החינוך והתרבות הסובב סביב החזר תשלומי ההלוואה של הבימה למדינה בעקבות גירעונות כמו גם קיצוצים שוטפים בתקציב התיאטרון אינם לדברי גלנוס מענייניהם של עובדי המוסד. "נציגות העובדים לא תתן ידה להמשך מצב זה בעיקר נוכח התחושה כי מאבק ההנהלה מול משרדי הממשלה נעשה על גבם של העובדים". בהנהלת הבימה כאמור התגייסו לפתרון המשבר לרווחתם של כל הנוגעים בדבר.

   

  יו"ר ועד העובדים של התיאטרון, אברהם (כצהלה) כץ, אומר היום: "חבל שהיינו צריכים להגיע למצב של חילופי האשמות הדדיים כשכל העניין יכול היה לבוא על פתרונו מראש. עם זאת יכול להיות שכל הצעקות שעשינו בעיתונים סייעו להזזת דברים. אתמול נפגשנו עם מנהלי התיאטרון, בני צרפתי, אודליה פרידמן והנאמן הציבורי עו"ד שלמה שחר ונתבקשנו להתאזר בסבלנות ולתת להם ארכה לפעול בדרכם לפני שאנחנו נוקטים בכל צעד שהוא".

   

  "אנחנו תמיד נעדיף שלא להשבית את התיאטרון, אחרי הכל זוהי פרנסתנו, אבל חשוב היה לנו לדעת מתי נקבל את הכסף. יש אצלנו עובדים שעומדים בפני עיקולים. לפני זמן קצר הודיעו לי שההסכם נחתם ושהאוצר אישר את העברת ואני מברך את ההנהלה ומודה להסתדרות על הירתמותם. אנחנו מבינים את הקשיים ומכירים את מצבו הכלכלי של התיאטרון ולכן אנחנו הולכים לקראתם. דברים שנאמרו היו מתוך רתחה ופחד כי אי אפשר להעביד אנשים בלי לשלם להם. קשה לנו להבין איך תיאטרון שמקיים 140 הצגות בחודש, כלומר מצליח, לא משלם משכורות. איפה כספי ההכנסות? התפקיד שלי הוא קודם כל לדאוג לעובדים ולהילחם על זכויותיהם כך שגם אם לפעמים נאמרים דברים קשים מול ההנהלה המניע הוא אך ורק שמירה על העובדים קטנים כגדולים. אני חושב שההנהלה הבינה את המסר שעובדים לא יכולים לסבסד תיאטרון ואני סומך עליהם שהם יעשו כל שביכולתם בכדי להימנע מסיטואציה שכזו בהמשך".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים