שתף קטע נבחר

מופז: ראשי חמאס לא חסינים אם ימשיכו בטרור

הזהיר ב"פגוש את העיתונות": "אם החמאס יבחר בדרך של טרור ואלימות כפי שהיה לפני תקופת הרגיעה, הוא יהיה תחת מתקפה ישראלית חסרת תקדים"

"כל מי שיעמוד בראש ארגון טרור וימשיך לבצע טרור נגד ישראל לא יהיה חסין". כך הזהיר הערב (שבת) שר הביטחון, שאול מופז, בראיון שהעניק לתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2. מופז אמר את הדברים בתשובה לשאלה האם ראשי החמאס איסמעיל הנייה ומחמוד א-זהאר יהיו מטרות לסיכול ממוקד.

 

ניצחון החמאס - סיקור מיוחד ב-ynet

 

מופז הוסיף ואמר כי "אם החמאס יבחר בדרך של טרור ואלימות כפי שהיה לפני תקופת הרגיעה שהוחלט עליה, הוא יהיה תחת מתקפה ישראלית חסרת תקדים, שכן אנחנו לא ניתן למציאות שהיתה ב-2001-2002 לחזור על עצמה".

 

בהתייחסו לכישלון המודיעין הישראלי לחזות את נצחונו חסר התקדים של החמאס אמר מופז כי בראש ארגוני המודיעין בישראל עומדים אנשים מצויינים והוסיף: "אני לא הופתעתי, היה ברור לחלוטין שהחמאס מתחזק הרבה מעבר למה שידוע לנו מהמערכת הפלסטינית, אבל לא יכולנו לומר זאת חד משמעית".

 

שר הביטחון קשר בין התחזקות החמאס למגמת התחזקות האיסלאם הקיצוני באיראן ובסוריה והזהיר כי המהומות בתוך הרשות הפלסטינית עלולות לגלוש לפגיעה ביהודים ביהודה ושומרון. "הצבא ומערכת הביטחון עוקבים אחרי הנושא הזה ונוכל לתת את התשובות הנדרשות". מופז ציין כי אחת ההערכות היא שעלולה להתפתח הסלמה בשבועות הקרובים "מול המערכת החמאסית" והוסיף כי "במציאות שבה אין לנו מודיעין ודאי וחד משמעי, כפי שקרה לגבי התוצאות של הבחירות, אנחנו בונים מספר אופציות ומכינים את עצמנו לכל אחת מהן".

 

לדברי מופז, "המדיניות שלנו ברורה לחלוטין וגם אמרנו אותה: ראשית, אנחנו דבקים במפת הדרכים. אבו מאזן התחייב לפני הבחירות הללו שהוא יפרק את תשתיות הטרור והוא ידבק במפת הדרכים... העיקרון השני הוא שאנחנו לא מדברים עם החמאס. אנחנו לא מדברים עם הטרור".

 

השר נשאל גם לגבי הכספים שמעבירה ישראל לרשות. "מול הרשות הפלסטינית אנחנו צריכים להתנהל גם בשיקול דעת, גם באחריות וגם בזהירות על מנת שלא למוטט אותה. אין לנו כוונה למוטט את הרשות הפלסטינית. היא לא רשות חמאסית עדיין כי כרגע, יו"ר הרשות הפלסטינית נבחר על ידי הציבור הפלסטיני".

 

בדבריו התייחס שר הביטחון גם לפינוי הצפוי של השוק הסיטונאי בחברון. "בשבוע הבא נפנה את השוק הסיטונאי בחברון ונהרוס גם את הבתים בעמונה אם התושבים לא יתפנו מעצמם. אנחנו חייבים להשליט את החוק והסדר בתוככי יהודה ושומרון, גם מול האוכלוסיה הישראלית וגם מול האוכלוסיה הפלסטינית. נתתי הנחיה חד משמעית לגבי פורעי חוק, רעולי פנים - יש לעצור אותם, לתעד ולהביא את כל הראיות, על מנת שרשויות אכיפת החוק ינהגו בהם בכל החומרה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
מתקפה חסרת תקדים. מופז
צילום: אורי פורת
מומלצים