שתף קטע נבחר

מתנחלי חברון: השוק יפונה מרצון

מקבלים את הצעת הפשרה במסגרתה יפונו בלא כוח תשע המשפחות המתגוררות בשוק הסיטונאי. הבתים יינעלו והתושבים יוכלו לשוב אליהם לאחר הסדרת ההליכים המשפטיים. ביילין: "כניעה מבישה למתנחלים האלימים"

ראשי היישוב היהודי בחברון מקבלים את הצעת הפשרה, במסגרתה יעזבו תשע המשפחות היהודיות את הדירות בשוק הסיטונאי עד הערב (יום ב'). בכך אמור להימנע פינויין בכוח, שעורר חשש כבד להתנגשויות אלימות בין המתנחלים לחיילים.

 

על פי הבטחה שקיבלו ראשי היישוב בחברון, מערכת הביטחון אמורה כעת - לאחר שתקבל רשמית את הסכמתם לפשרה - להאיץ את ההליכים המשפטיים שהחלו בעבר, על מנת לשכור את הבתים מעיריית חברון לתושבים היהודים. 

 

בימים האחרונים, בניסיון למנוע פרץ אלימות, נפגשו נציגים ממערכת הביטחון עם ראשי ועד היישוב, וזאת בידיעתם של ממלא-מקום רה"מ ושר הביטחון. בין ההבטחות שהעניקו לתושבים - השארת עותק אחד של המפתחות לדירות בשוק בידי היישוב היהודי, כאשר העותק השני יהיה בידי מערכת הביטחון. הבתים עצמם אמורים להישאר נעולים, והתושבים יוכלו לשוב אליהם לאחר ההסדר המשפטי.  

 

"החלטנו למנוע מאבק חריף ומיותר", הסביר הבוקר נועם ארנון, דובר ועד היישוב היהודי. "רכוש נרצחי תרפ"ט לא יועבר ליורשי רוצחיהם", הבהיר.

 

אלוף פיקוד מרכז, יאיר נווה, כבר חתם על 21 צווי הרחקה נגד פעילי ימין שעל-פי מידע מודיעיני, התכוונו לפגוע בחיילים ובשוטרים במהלך פינוי השוק הסיטונאי בחברון וכן פינוי הבתים במאחז הבלתי חוקי עמונה, פינוי שקיבל אור ירוק בבג"ץ.

 

אמש עוד נערכו הכוחות לפינוי כפוי של היהודים בשוק הסיטונאי. גורם ביטחוני אמר ל-ynet: "כדאי לראשי היישוב היהודי לקבל את ההצעה, כי אם היא לא תתקבל, אנחנו ננתק את החשמל, את המים ונאטום את הבתים. יהיה להם מה להפסיד". 

 

יו"ר מרצ-יחד, יוסי ביילין, תקף: "זו פשרה מבישה, שמשמעותה כניעה מוחלטת למתנחלים האלימים והקיצונים בעיר. אם הפשרה שהושגה מייצגת את מדיניות העתיד של ממשלת קדימה, היא מעלה סימני שאלה כבדים באשר ליכולתה לתפקד אל מול האתגרים המדיניים הקשים".

 

ההסדר בחברון מעביר את מוקד תשומת הלב לעמונה - שם לא הושגה כל פשרה, והמאחז אמור להתפנות במהלך השבוע הקרוב. במהלך הלילה נהרו למקום לפחות מאה איש, ומעריכים שעד למועד הפינוי יגיעו עוד מאות רבות.  


פורסם לראשונה 29/01/2006 22:35

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
עימותים בחברון
צילום: רויטרס
מומלצים