שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תיאטרון חיפה: סגירה או תוכנית הבראה כואבת

  ראש עיריית חיפה הודיע על מינוי פרויקטור חיצוני שיסייע בהליך ההבראה שיכלול פיטורים וקיצוץ משמעותי בשכר

  ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הציב בפני עובדי תיאטרון חיפה אולטימטום: פירוק התיאטרון או תוכנית הבראה כואבת שתכלול פיטורים של 15 עובדים וקיצוץ משמעותי בשכר העובדים הנותרים.

   

  בישיבה שזימן ראש העיר ביום חמישי האחרון הודיע יהב לחברי ועד העובדים של התיאטרון על מינויו של הפרקליט החיפני עו"ד עופר אטיאס כפרויקטור חיצוני שייסע בהליך ההבראה. כן אמר יהב כי בכוונתו לפקח באופן אישי על מינוי מנהל אמנותי חדש לתיאטרון שיחליף בתפקיד את המנהל המכהן, דורון תבורי.

   

  יש לציין כי החלטה לגבי המשך תפקידו של תבורי כמנהל האמנותי של התיאטרון טרם התקבלה על ידי חבר הדירקטורים. דירקטוריון התיאטרון אמור היה להחליט בעניין בשבוע שעבר אך דחה את ההחלטה על מנת לבדוק נתונים חדשים שהוצגו בפני חבריו.

   

  בוועד העובדים מעדיפים שלא לצאת בהצהרות לפני שיקבלו במלואה את תוכנית ההבראה ואת הסכמי הפרישה של העובדים המפוטרים. "התמונה שמוצגת לנו חסרה. לעת עתה אנחנו לא יודעים בכלל אם נקבל את המשכורות החודשיות שלא לדבר על העתיד הרחוק יותר. על סמך המידע שיש בידינו אי אפשר לקבל החלטה לכאן או לכאן", אומרת חברת ועד העובדים דליה הוד.

   

  סיימון הרשקוביץ, חבר בוועד העובדים של התיאטרון העירוני חיפה, אומר: "על פי הבנתנו ראש העיר לא מעוניין בסגירת התיאטרון אלא בשיפורים תוך

  כדי תנועה, כלומר תוך החלת תוכנית ההבראה. סעיפים מסוימים בחוזה הקיבוצי עליו חתומים 49 עובדים לא מוצאים חן בעיניו. הוא רוצה לשנות אותם לחוזה עם תנאים 'לא בשמיים' כמו שהוא מגדיר אותם. אנחנו אמורים להפגש עם עו"ד אטיאס בשבוע הבא וכמובן שההסתדרות תלווה אותנו בעניין. ברור לנו לחלוטין שהתיאטרון צריך לעבור תוכנית הבראה ושיש בו מנגנונים שגדלו ובהם ראוי לקצץ. עם זאת במשך יותר מעשר שנים יצא שהעובדים הם אלה שסבסדו את התיאטרון. במשך שנים העברנו אחוזים משכרינו לצורך הבראת התיאטרון, פעם ועוד פעם החליטה הנהלת התיאטרון להוציא עובדים לפנסיה מוקדמת בשביל לחסוך בעלויות. בסופו של דבר אנחנו משלמים את מחיר הטעויות של ההנהלה, אנחנו הפתרון הקל והמהיר לצרות שהתיאטרון נקלע אליה".

   

   

  תגובת עיריית חיפה טרם התקבלה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים