שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: בן זוג חרד בחדר לידה מעצים את כאבי היולדת
  מחקר חדש מגלה כי נוכחותו של בן זוג חרד בעת ניתוח קיסרי עלולה לגרום להחמרת כאבי היולדת לאחר הלידה, ולפגום בהיווצרות הקשר הראשוני בין האם לתינוק. "טבעי שגם לבן הזוג יהיו חרדות ופחדים מפני הניתוח הקיסרי", הסבירו החוקרים, והמליצו על הכנה לקראת לידה קיסרית

  חשוב לך שבן זוגך יהיה לידך בעת הניתוח הקיסרי? כדאי שקודם תבדקו אם הוא מסוגל לעמוד בזה. מחקר חדש מגלה שנוכחות של בעל חרד בזמן לידה קיסרית, עלולה להחמיר את הכאבים שתסבלי לאחר הלידה. על המחקר החדש מדווח כתב העת Psycosomatic Medicine בגליונו החדש.

    

  במחקר, שנערך על ידי חוקרי אוניברסיטת בת' והאימפריאל קולג' בלונדון, השתתפו 65 נשים ובני זוגן, כמעט כולם שהו במחיצת היולדת בחדר הניתוח. החוקרים מצאו כי במקרים שבהם היולדת עצמה חששה מהניתוח הקיסרי ומההרדמה האפידורלית, במקום להרגיע אותה, הלחץ ששידר בן הזוג גרם לכך שהכאבים שהיא חשה לאחר הלידה - הועצמו.

   

  זאת ועוד: חרדת בן הזוג האריכה את משך ההחלמה של היולדת, ואף פגמה בתהליך ההנקה ובהיווצרות הקשר הראשוני שבין היולדת לרך הנולד.

   

  החוקרים הסבירו כי כיום קיימת מעין "ציפייה חברתית" שהגבר ישהה גם בלידה קיסרית לצד היולדת, והוא מרגיש מחויב, גם אם הוא חושש. מאוד טבעי, אומרים החוקרים, שבן הזוג יחוש חרדה ופחד מניתוח שהוא עומד להיות נוכח בו.

   

  אז מה עדיף – שבן הזוג יהיה בחדר בזמן הניתוח הקיסרי או לנפנף אותו החוצה? "בני זוג יכולים לתרום הרבה לתהליך הלידה הקיסרית", אמר ד"ר אד

  קאוף, ראש צוות החוקרים, "לכן, מוטב שיעברו הכנה מתאימה ללידה, שבה יודרכו כיצד לנתב את רגשותיהם באופן שיסייע להפחית את החרדות והחששות של האם. יחד עם זאת", מוסיף ד"ר קאוף, "גם עם הכנה מתאימה חשוב לזכור כי לא כל הגברים ירגישו שהם מסוגלים לצפות בניתוח קיסרי. לחץ שיופעל עליהם להיות שם, עלול רק להחמיר את חרדותיהם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים הורנשטיין
  כמו כל ניתוח. לידה קיסרית
  צילום: חיים הורנשטיין
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים