שתף קטע נבחר

סקירה: חבילת התוכנות Google Pack

Google Pack מציעה חבילת תוכנות פופולריות בהורדה אחת. האם כדאי להוריד?

אין כמו לקנות מחשב חדש. אבל רק עם הכנסתו לשימוש מתחילה הבעיה: חלונות לא מספקת את כל הכלים הדרושים להפעלה אמיתית של המחשב (ברור שגייטס דווקא היה שמח לספק לנו אותם, אבל רעמי פטיש בית-המשפט הפכו את זה ללא רלוונטי).

 

בדיוק לרווח הזה נכנסת גוגל. ענקית החיפוש, שתמיד נמצאת על סף השקת מערכת הפעלה משלה, שתתחרה בחלונות (אם מאמינים לשמועות) השיקה באחרונה חבילת תוכנות למחשב האישי, שכוללת אוסף לא רע בכלל. החבילה של גוגל מציעה שני יתרונות: האחד, כל התוכנות נמצאות במקום אחד וניתנות להורדה ביחד, השני, תוסף קטן של גוגל גם ידאג לשמור עליהן מעודכנות עבורכן.

 

אז מה בחבילה? בתור התחלה - את כל התוכנות של גוגל: תוכנת החיפוש השולחנית Google Desktop, תוכנת אלבום התמונות המצויינת, פיקאסה, סרגל הכלים השימושי לאקספלורר, וגם תוכנת המסרים המיידים החדשה, גוגל טוק. עוד אפשר למצוא את Google Earth, שמאפשרת לצפות במפות לוויניות מכל רחבי העולם, וכצ'ופר - תוכנת שומר מסך מיוחדת, שהופכת את אלבום התמונות שלכם לשמור מסך באופן אוטומטי.

 

לא רק גוגל

 

אבל גוגל מציעה בחבילה גם שלל תוכנות של חברות נוספות. למשל, את דפדפן פיירפוקס, שכולל גם את סרגל הכלים של גוגל, תוכנת האנטי-רוגלות של AdAware, נורטון אנטי-וירוס בגירסה מיוחדת, תוכנת המסרים המיידים טריליאן, תוכנת Adobe Reader לקריאת מסמכי PDF, תוכנת נגן המדיה RealPlayer, וגם תוכנה להצגת תמונות בחדות גבוהה מהגלריה של גוגל.

 

חלק מהתוכנות שימושיות לכל. אבל בחלק אחר, כמו נורטון אנטי-וירוס או קורא ה-PDF של אדובי, המקצוענים יעדיפו תוכנות אחרות, כמו Foxit לקריאת PDF, או אנטי-וירוס שצורך פחות זיכרון. אגב, אם חלק מהתוכנות כבר מותקן במחשב שלכם, Google Updater ידאג לעדכן אותן כחלק מתהליך ההתקנה.

 

עדיין - למשתמש המתחיל, או סתם למי שמתקין מחשב חדש ולא רוצה לבצע עשר הורדות שונות מעשרה אתרים שונים, Google Pack היא פיתרון קל ונוח, שאם החברה תמשיך להשקיע בו, יהפוך בסופו של דבר לסטנדרט על כל מחשב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלולה בחבילה: תוכנת המסרים המיידים החדשה
גם כלולה: Google Earth
מומלצים