שתף קטע נבחר

איילון: לא לפרסם מאמרים של בכירי החמאס בארה"ב

בעקבות פרסום מאמרים של חאלד משעל ומוסא אבו מרזוק ב"וושינגטון פוסט" וב"ניו יורק טיימס", פנה איילון לעורכי העיתונים. "אני מתקשה להאמין שעיתון אמריקני היה נותן ידו לספרות נאצית, ובכל זאת משעל ואבו מארזוק הם הגירסה המודרנית של גבלס ודר שטרימר"

שגריר ישראל בארצות הברית, דני איילון, פנה לעורכי העיתונים האמריקניים "וושינגטון פוסט" ו"לוס אנג'לס טיימס", במחאה על פרסום מאמריהם של של שני בכירי החמאס, חאלד משעל ומוסא אבו מרזוק.

 

איילון הביע את אכזבתו מהפרסום, וטען כי מדובר בצעד לא ראוי בהתחשב בעובדה כי החמאס מוגדר בארצות הברית כארגון טרור, הקורא להכחדת מדינת ישראל וממשיך בהתקפות טרור נגד האוכלוסיה האזרחית הישראלית.

 

"בעוד אני מכבד את חופש העיתונות, הייתי מצפה מעיתון מכובד להיות מודע להבדל שבין תמיכה לגיטימית והסתה רווית שנאה. אני מתקשה להאמין שעיתון אמריקני היה נותן ידו לספרות נאצית, ובכל זאת חאלד משעל ומוסה אבו מארזוק והחמאס הם הגירסה המודרנית של גבלס ודר שטרימר", כתב איילון במכתב חריף ששלח לעורכי העיתונים.

 

הוא הוסיף כי אין זה מקובל ששני עיתונים כה מרכזיים בארצות הברית יבחרו "לתת במה למנהיג של ארגון טרור שנשבע להשמיד את ארצי".

 

אבו-מרזוק ומשעל, מבכירי ראשי החמאס, פרסמו לאחרונה מאמרים בעמודי הדעות של שני העיתונים, הנחשבים לבין החשובים בעיתוני ארצות הברית. במאמרו ב"וושינגטון פוסט" כתב אבו מרזוק : "כדי שיתפתח דיאלוג משמעותי אסור שיהיו תנאים מוקדמים. אנחנו רוצים דיאלוג. התנאים של הדיאלוג חייבים להתבסס על צדק, כבוד הדדי והיושרה של הצדדים".

 

"לעולם לא נכיר בזכויות של כוח כלשהו לשדוד את אדמתנו ולשלול את זכויותינו הלאומיות. לעולם לא נכיר בלגיטימיות של המדינה הציונית שהוקמה על אדמתנו" כתב משעל במאמר שפורסם ב"לוס אנג'לס טיימס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
איילון. מכתב חריף
צילום: איי פי
משעל. לא נכיר במדינה ציונית
צילום: אי פי איי
מומלצים