שתף קטע נבחר

פורשי שינוי מקימים את המפלגה החילונית ציונית

אברהם פורז והח"כים שפרשו עמו ממפלגת שינוי חברו לח"כ לשעבר אלכס צינקר, ויקימו יחד את המפלגה החילונית ציונית. היו"ר היוצא של שינוי, יוסף לפיד, עדיין לא אמר את דברו אך על פי ההערכות הוא לא יעמוד בראש הרשימה החדשה. בכך תמו המגעים שניהלו אנשי פורז עם רומן ברונפמן ועם הירוקים

שלושה שבועות לאחר שפרשו משינוי הודיעו היום (א') חברי הכנסת אברהם פורז ושמונת הח"כים שפרשו עימו כי הם חוברים למפלגתו של ח"כ לשעבר אלכס צינקר, ומקימים את המפלגה החילונית-ציונית. ההכרזה הרשמית תתקיים בימים הקרובים במסיבת עיתונאים. 

 

 

 

טרם הוחלט מי יעמוד בראש הרשימה, ולמרות שיו"ר שינוי לשעבר יוסף לפיד עוד לא אמר את דברו מעריכים פורשי שינוי כי על אף ההתלבטות לבסוף יעמוד בראשם ח"כ פורז. עם פורשי שינוי נמנים הח"כים אתי לבני, אראלה גולן, אילן שלגי, רשף חן, מלי פולישוק בלוך ורוני בריזון.

 

ההחלטה לחבור לצינקר למפלגת אחדות דמוקרטית נפלה לאחר שבשבועות האחרונים ניהלו משאים ומתנים גם עם מפלגות מדף וגם עם מפלגות שכבר רצות, ביניהן הירוקים ומפלגתו של ח"כ רומן ברונפמן (הבחירה הדמוקרטית).

 

הפור נפל לבסוף על צינקר. הו כיהן בכנסת ה-15 במפלגת ישראל בעלייה, ולאחר מכן חבר לרומן ברונפמן, אך לא המשיך עמו למפלגת הבחירה הדמוקרטית. 

 

 "כולם ביקשו להיות ברשימה במקום השני, רק הוא היה צנוע ולא דרש דרישות מוגזמות", אמרו מי שניהלו את המשא ומתן.

 

עדיין לא נקבע איך תיראה הרשימה, אך מה שבטוח הוא שתשעת הח"כים הפורשים של שינוי הם שיביאו למפלגה החדשה את הכסף. בכפר המכביה יתכנסו הערב הפורשים, לכנס פעילים שארגנו כבר לפני כ-10 ימים הח"כים מלי פולישוק בלוך ואילן שלגי, במטרה להבהיר לפעילי המפלגה אנה פניהם מועדות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
פורז. צפויה הכרזה רשמית
צילום: טל כהן
אתר הכנסת
צינקר. היה צנוע
אתר הכנסת
ברונפמן. מגעים כושלים
מומלצים