שתף קטע נבחר

אנאן: ההתנקשויות - הוצאה להורג ללא משפט

בהודעה חריפה, שנמסרה לאור החזרה למדיניות ההתנקשויות, קורא מזכ"ל האו"ם לישראלים ולפלסטינים לשמור על איפוק ומזהיר מפני פגיעה בחפים מפשע. "ההתנקשויות מהוות הוצאה להורג ללא משפט", הוסיף. ומה בישראל? שם מבטיחים להמשיך ולפעול בנחרצות - בהנחיית אולמרט. הבוקר נהרג ברצועה חמוש נוסף בחילופי אש עם חיילים

"מדיניות ההתנקשויות מציבה עוברי אורח חפים מפשע בסכנה גדולה ומהווה הוצאה להורג ללא משפט", כך אמר אמש (ג') דובר האו"ם, סטפן דוז'אריק, בהודעה רשמית בשמו של מזכ"ל האו"ם קופי אנאן. לצד האמירה הזו, הכיר אנאן ב"זכותה של ישראל להגן על עצמה".

 

אנאן הביע דאגה רבה מחזרתה של ישראל למדיניות ההתנקשויות - מדיניות שהניבה תשעה הרוגים בארבע פעולות התנקשות שבוצעו מאז יום שבת האחרון. הוא קרא לצדדים לעשות הכל כדי להגן על אזרחים חפים מפשע ולהימנע מפעולות העלולות להסלים את המצב.

 

הבוקר עלה ל-10 מספר החמושים הפלסטינים שנהרגו ברצועה בימים האחרונים. כוח צה"ל ירה לפנות בוקר לעבר קבוצת פלסטינים חמושים סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

 

החיילים הבחינו בקבוצה דרומית למעבר קרני, כשברשותם חפץ כבד. הפלסטינים דיווחו כי אדם אחד נהרג ונוסף נפצע מחילופי האש.

 

לאחר מכן פתח צה"ל בירי פגזים לעבר שטחים בצפון רצועת עזה שמהם יורים הפלסטינים רקטות קסאם לעבר ישובים ישראלים.

 

ובתוך כך, בסביבתו של ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אומרים כי הוא נחרץ להמשיך בפעילות החיסולים של פעילי טרור מרכזיים. חיסולם של תשעת פעילי הטרור בימים האחרונים הוא פועל יוצא של הנחייתו החדשה. אולמרט אף הותקף בראיון לערוץ השני כי "אינו פועל ורק מגיב". אולמרט הזכיר בתגובה למראיין, נסים משעל, את הפעולות האחרונות ברצועה.

 

אולמרט הנחה בימים האחרונים את מערכת הביטחון לפעול בלא מגבלות כמעט, לפגיעה בטרוריסטים הפלסטינים. זאת, עד להפסקת ירי הקסאמים. הדברים באו לידי ביטוי בישיבת הממשלה האחרונה. למעשה נתן ממלא מקום ראש הממשלה אור ירוק לשר הביטחון, שאול מופז, ולרמטכ"ל, רב אלוף דן חלוץ, להפעיל אמצעים נרחבים יותר לחיסול הטרוריסטים המעורבים בשיגור מחבלים מתאבדים, מפגעים אחרים ויורי קסאם מרצועת עזה.

 

מאחורי הוראתו של אולמרט מסתתרות עובדות אותן הניח ראש השב"כ, יובל דיסקין, בפני השרים בישיבת הממשלה האחרונה. דיסקין הציג תמונת מצב של הסלמה בנסיונות הפיגועים בישראל במהלך השבועות שחלפו מאז הבחירות בהן ניצח החמאס. על פי נתוני השב"כ, במהלך שמונה ימים בלבד נעצרו 12 נסיונות של מתאבדים להיכנס לתחומי הקו הירוק ולבצע פיגועי תופת בלב אוכלוסיה אזרחית. כמו כן אמר ראש השב"כ שממוצע הפיגועים, לאחר חודשים ארוכים של רגיעה יחסית, עומד כיום על 50 אירועים בשבוע.

 

דקות לפני כינוס ישיבת הממשלה, שבה הוחלט לפעול נחרצות נגד הטרור הפלסטיני, אירע פיגוע הדקירה הרצחני בפתח-תקווה. לבד מזאת, אירוע ירי הקסאם שגרם לפציעתם של שלושת בני משפחת עמר, בהם הפעוט אושר בן שבעת החודשים ביום שישי ובריחת תושבי אתר הקראווילות בכרמיה לאשקלון

 במוצאי שבת, דירבנו את אולמרט לקבל את ההחלטה. "אתם רשאים לפעול בכל האמצעים, באורח בלתי מוגבל, נגד יורי הקסאם ותשתיות הטרור בצפון השומרון", אמר אולמרט. צה"ל מתכוון להמשיך וליישם את ההנחיה.

 

בכנס בחירות שערך בצפון תקף יו"ר הליכוד נתניהו את התנהלות ממשלת אולמרט בנושא ירי הקאסמים והרקטות וירי חיזבאללה בצפון. לדבריו, רק עמדה נוקשה תפסיק את הפעילות העויינת בכל הגזרות ומפלגת קדימה וראשיה לא פועלים נכון כנגד גורמי הטרור. "הציבור בישראל יבין היטב כי בבחירות הקרובות הם צריכים לקבל החלטה ברורה והיא - מי יוביל את מדינת ישראל נגד מדינת החמאס שקמה כבר בשטחים".


פורסם לראשונה 07/02/2006 22:33

 

בהכנת הידיעה השתתף חגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הוצאה להורג. אנאן
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
לפי הנחייתו. אולמרט
צילום: איי פי
מומלצים