שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מש' החקלאות: רעלים בעוד מוצרי "נוטרה-נאגטס"

  ימים ספורים לאחר שעשרות כלבים הגיעו לבתי החולים הווטרינריים משום שאכלו ממזון הכלבים של "נוטרה-נאגטס", פירסם משרד החקלאות אזהרה לפיה שתי סדרות נוספות של מזון הכלבים נגועות ברעלנים. החברה: אין בעיה במוצר, בכל זאת נאסוף אותו מהמדפים. ב"תנו לחיות לחיות" שוקדים על תביעה ייצוגית

  רעלנים נמצאו באריזות נוספות של מזון הכלבים "נוטרה-נאגטס". כך הודיעו היום (ה') השרותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות. האריזות הפגומות הן אריזה ירוקה (DPA 1001 GA 11GDS1309) ואריזה כחולה (DMD 120 7C 11GJLO240). הציבור מוזהר משימוש במזון הכלבים של סדרות אלה.

   

  מחברת "נוטרה נאגטס" נמסר כי בנוגע לאריזה הירוקה – מדובר באותה האצווה שנמצאה פגומה מלכתחילה, ובאשר לאריזה הכחולה – אין בערכים שנמצאו כל חריגה, ובכל זאת החליטה החברה לאסוף את המוצר מהמדפים. לדברי החברה, צרכנים שבידיהם אריזות נוטרה נאגטס מהאצוות האמורות נקראים לפנות אל נקודת המכירה בה נרכש המוצר על מנת להחליפן.

   

   

  בהודעת משרד החקלאות נכתב כי "מעבדת טיב המספוא, שעוקבת אחר מוצרי המזון לכלבים מסוג 'נוטרה-נאגטס', מצאה שתי סדרות נוספות המכילות תוצאות חריגות של רעלנים במזון לכלבים. משרד החקלאות הורה לחברה המייבאת לישראל את 'נוטרה-נאגטס', כצט, להסיר את האריזות הפגומות מהמדפים ולהודיע לווטרינרים וחנויות לממכר מזון בעלי חיים על האריזות הפגומות הנוספות. במקביל, שלל המשרד מכצט את ההיתר לשווק את האריזות הפגומות".

   

  הפרשה החלה עם הודעת החברה על פטריה רעילה בשקי המזון הירוקים. היא נמשכה עם מספר מקרי מוות של כלבים, שאכלו מן המזון והתרחבה בימים האחרונים, כאשר עוד ועוד בעלים הגיעו עם כלביהם לבתי החולים הווטרינריים. 

   

  לאחרונה פורסם בכלי התקשורת כי באחד מפסי היצור של חברת נוטרה-נאגטס התגלתה פטריה שהתרבתה בתוך שקי האוכל והדביקה כלבים במחלת כליות. המדובר במחלה בה נפגעות הכליות וכתוצאה מכך מתחיל הכלב לאבד משקל, להקיא דם, להתקשות בנשימה ולסבול מסממנים נוספים של חולשה. הפטריה עצמה גורמת לאי-קרישת דם אצל הכלבים אשר מאבדים עקב כך כמויות גדולות של דם.

   

  "צריכים להיות הפה של הכלבים"

   

  היום, לאחר ששישה כלבים מתו ועשרות נוספים מאושפזים, הודיעה עמותת "תנו לחיות לחיות" כי היא מארגנת תביעה ייצוגית בשם בעלי הכלבים. בעמותה כבר יפו את כוחם של עו"ד אמיר רוזנברג וכרמית בן אליעזר להגיש את התביעה, ועד כה הצטרפו אליה 12 בעלי כלבים שנפגעו כתוצאה מאכילת המזון המקולקל. "אנחנו צריכים להיות הפה של הכלבים בסיפור הזה", אמרה דוברת העמותה, אתי אלטמן.

   

  "קיבלנו הרבה פניות מאזרחים שביקשו מאיתנו לעזור להם", הסבירה אלטמן. "הם ביקשו מאיתנו שנתערב, למרות שלא מדובר בכלבים שנמצאם אצלנו במכלאות. אנחנו אוספים את הנתונים העובדתיים על הפגיעה בבעלי החיים, ואנחנו מתכוונים להגיש תביעה בנושא רשלנות. יש חובה על מי שמייצר מזון להיזהר ולדאוג שהמזון שלו לא יהיה מורעל גם כלפי בעלי חיים, בדיוק כמו האחריות כלפי בני אדם. אנו גם בודקים מתי נודע לכצט על הבעיה שיש במזון והאם אכן חלף זמן רב מהרגע שנודע להם עד לרגע שהם הורידו אותם מהמדפים ופירסמו את הבעיה".

   

  עמותת אהב"ה להצלת בעלי חיים עורכת מחר מבצע התרמת דם מיוחד לכלבים ברחוב שינקין בתל אביב, וביום שבת בבנק הדם בצומת רופין. אי מייל של העמותה לתיאום התרמת דם, להתנדבות וכן לתרומות מזון ותרופות:  animalsavers@gmail.com

   

  חברת כצט הישראלית, המשווקת בארץ את מוצרי נוטרה-נאגטס, פירסמה בתחילת חודש ינואר הודעה רשמית הקוראת לכל מי שברשותו שק אוכל ירוק הנושא את תאריך התפוגה 11.04.2007 להתקשר למוקד שירות הלקוחות ולתאם את איסוף המוצר, המסוכן לבריאות הכלב. למרות ההודעה, תפסה התופעה מימדים רחבים יותר ממה שהוערך בתחילה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים