שתף קטע נבחר

יש ערימה של חבר'ה בקיסריה

ביום שלישי הקרוב יארח אמפיתיאטרון קיסריה את מופע ההנצחה לזכרו של אריאל, בהשתתפות מיטב חבריו ומוקיריו בתרבות הישראלית. הבונוס המיוחד: איחוד הסטורי של להקת "תמוז"

ביום שלישי הקרוב, בשעה 21:30, יתקיים באמפיתיאטרון בקיסריה מופע לזכרו של מאיר אריאל. את האירוע יזמה הקרן להנצחת זכרו של אריאל, אותה הקימו בני משפחתו וחבריו. "כבר ב'שלושים' היו שני אירועים ספונטניים, ב"צוותא" בתל אביב ובמשמרות", מספר חנן יובל, שגדל עם אריאל בקיבוץ משמרות. "אחר כך הקמנו עמותה כדי להנציח את מאיר כמו שצריך.
"מטרתה הראשונה של העמותה הייתה הערב בקיסריה שאנחנו עושים עכשיו", אומר יובל. "אני התקשרתי לכל האמנים שיופיעו וכולם הסכימו להופיע בהתנדבות". האמנים שיופיעו הם אודי אריאל (בנו של מאיר), אריאל זילבר, חנן יובל, אהוד בנאי, דני ליטני, דורי בן זאב, שלום חנוך, יונתן, אביב ושירה גפן, יהודית רביץ, רונית שחר, דני סנדרסון ודיוויד ברוזה. במופע צפוי גם איחוד היסטורי של להקת "תמוז" (שלום חנוך, אריאל זילבר, איתן גידרון, מאיר ישראל ויהודה עדר), שתבצע שניים משיריו של אריאל: "הולך בטל" ו"סוף עונת התפוזים".
"מלבד הנצחתו של מאיר במופע", מסביר יובל, "אנחנו גם רוצים להרוויח כסף. בכסף שיכניס המופע יוצאו לאור מאמרים, שירים וציורים של אריאל, יש כוונה להפוך את הבית בפרדס חנה למקדש מעט, ולהקים קרן תמיכה ביוצרים צעירים על שמו". את הערב תיכננו שלום חנוך, דורי בן זאב וחנן יובל והוא אמור לדבר אל קהל רחב ככל האפשר, על פי יובל, כדי לקדם את מטרות העמותה. משום כך מגיעים השמות הגדולים , ובמופע יבצעו את מיטב השירים שאריאל כתב. ובסוף ישמיעו את בשיר "אגדת דשא" בהשתתפות כל האמנים, לצלילי גיטרה אקוסטית בלבד.
במהלך המופע יקרא שלום חנוך את מכתב ההתנצלות שכתב אריאל לאחר ההתבטאות שלו בעניין ההומוסקסואלים. "הוא הסתבך ואמר דברים חמורים", מסכים יובל, "אבל הוא התנצל עליהם באופן פומבי. הוא התכוון למתוח ביקורת על החברה שמקדשת אלילים קטנים אך לא הבינו אותו. בכל אופן, משיחות עם אנשים שנפגעו הבנו שהתבטאויות אלה נתנו לגיטימציה להומופוביה ולכן החלטנו להקריא במופע את מכתב ההתנצלות. לוודא שהחשבון סגור". כשנשאל יובל כיצד היה אריאל מתייחס למופע מעין זה הוא מהסס שניה ואומר "הוא היה מסתכל מהצד בחיוך ואומר: נו, מה לעשות, על הכיפאק".

לפנייה לכתב/ת
ארכיון
מארגן ושר. שלום חנוך
ארכיון
מומלצים