שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זהירות: חומרים מסרטנים בטפלון

  ועדת מדענים בארה"ב המליצה להוסיף את הטפלון ודומיו לרשימת החומרים המסרטנים, בעקבות מחקרים מדעיים שגילו כי חשיפה לחומרים הללו מעודדת היווצרות גידולים ממאירים

  לרשימת מאות החומרים המסרטנים בטבע יתווסף בקרוב גם הטפלון: הועדה המדעית לאיכות הסביבה בארה"ב המליצה השבוע להוסיף את החומר טפלון המשמש כציפוי בסירים ומחבתות המונע הידבקות לרשימת החומרים המסרטנים.

   

  חברי הועדה הצביעו פה אחד בישיבה שהתקיימה באמצעות ועידת וידאו לתמיכה בדו"ח מדעי שגורס כי חומצה פרפלואורואוקטנית הקרויה גם PFOA או C-8 עלול לגרום לסרטן.

   

  המדובר בחומר כימי סינתטי המרכיב את ציפוי הטפלון. ההחלטה באה בעקבות תוצאות מחקרים על חולדות מעבדה, שהראו כי החומצה גורמת להיווצרות גידולים סרטניים במקומות שונים בגוף.

   

  ענק הכימיקלים דופונט, בעל המותג טפלון הוא היצרן הבלעדי של החומר PFOA בצפון אמריקה. החומר כאמור משמש כציפוי מונע הידבקות ועמיד כתמים.

   

  בחודש ינואר המליצה ועדת מומחים לחברות להפחית את השימוש בחומר PFOA בשיעור של 95 אחוזים לא יאוחר משנת 2010, עד להפסקת השימוש בו עד שנת 2015.

   

  האם יש מקום לפאניקה? לדעת יצרנית הטפלון חברות דופונט, אין סיבה לדאגה. מחקרים גילו כי רמות החומר PFO בדמם של 90 אחוז מהאמריקנים הן נמוכות ולא צפויות לגרום לנזק.

  פורסם לראשונה 16/02/2006 22:19

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  טפלון. חומרים מסרטנים
  צילום: סי די בנק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים