שתף קטע נבחר

בייניש לתקשורת: תנו ביטוי מאוזן למפלגות

בעקבות תלונה של "הירוקים" שטענו כי "ערוצי המדיה נותנים במה בעיקר לנבחרי ציבור מכהנים ובכך מפלים לרעה את אלו המנסים להיבחר לראשונה לכנסת", שיגרה יו"ר ועדת הבחירות, השופטת דורית בייניש, מכתב לכלי התקשורת. "נראה כי ראוי ליתן ביטוי לקשת רחבה יותר של דעות", כתבה

יושבת ראש ועדת הבחירות המרכזיות לכנסת, השופטת דורית בייניש, קראה אתמול (יום א') לאמצעי התקשורת לאפשר ביטוי מאוזן לכל המפלגות המתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת ולא להפלות לרעה מועמדים המבקשים להיבחר לראשונה.

 

בייניש העלתה את הקריאה בעקבות פנייה של מפלגת "הירוקים", שביקשה את התערבותה בנושא בשל תחושה של קיפוח. הירוקים טוענים כי נציגיהם לא משותפים דיים בתוכניות האקטואליה השונות. 

 

 

בייניש הפנתה את קריאתה במכתב ששיגרה למנכ"ל רשות השידור, למנכ"ל הרשות השנייה לרדיו ולטלוויזיה ולמפקד גלי צה"ל, וביקשה מהם לאפשר ביטוי מאוזן לכל המפלגות המתמודדות בבחירות לכנסת ה-17. "ישנו קושי בשידורי אקטואליה בתקופה הסמוכה לבחירות, בשל האיסור על שידורי תעמולה ברדיו ובטלוויזיה בתקופת 60 הימים שלפני הבחירות", כתבה. "הפתרון האפשרי הוא ליתן ביטוי מאוזן למגוון הדעות וההשקפות בנושאים השנויים במחלוקת במערכת הבחירות. בכלל זה, נראה כי ראוי ליתן ביטוי לקשת רחבה יותר של דעות".

 

קריאתה של בייניש הועלתה בעקבות מכתב ששלח אליה בשבוע שעבר עו"ד מרדכי וירשובסקי, איש הנהלת הירוקים, שבו ביקש את התערבותה בנושא. וירשובסקי טען שיש לאפשר לאזרחי המדינה להיחשף לכל המתמודדים לכנסת בצורה שווה ונאותה.

 

במכתבו ציין וירשובסקי כי הוא "מתרשם מצפייה בערוצי הטלוויזיה ומהאזנה לתוכניות האקטואליה ברדיו, כי קיים חוסר איזון בין הרשימות המתמודדות בבחירות הקרובות לכנסת בערוצי המדיה השונים. ערוצי המדיה על כל גווניהם נותנים במה בעיקר לנבחרי ציבור מכהנים ובכך מפלים לרעה את אלו המנסים להיבחר לראשונה לכנסת.

 

"אנו חיים במדינה דמוקרטית אשר חרטה על דגלה את עקרונות השוויון, אולם לצערי, עקרונות בסיסיים אלו אינם עומדים במבחן המציאות בבואנו להתמודד על מקום בכנסת. קולן של מפלגות אשר אין להן ייצוג בכנסת ואשר משאביהן דלים כמעט ואינו נשמע בציבור הרחב על ידי אמצעי התקשורת", כתב.

 

יו"ר מפלגת "הירוקים", פאר ויסנר, מתח ביקורת על התנהלות התקשורת ואמר: "מפליא אותי לראות במערכת הבחירות את התקשורת, שבין קדנציה לקדנציה 'קוטלת' את המפלגות שבכנסת. והנה, באה תקופת בחירות ויש אפשרות להחליף את המפלגות הקיימות. אולם, התקשורת נאלמת ולא נותנת במה למפלגות חדשות שרוצות להעלות רעיונות ואנשים חדשים לשיח הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
תנו ביטוי מאוזן. בייניש
צילום: אלכס קולומויסקי
"קוטלת ואז נאלמת". ויסנר
מומלצים