שתף קטע נבחר

קדימה שולחת זרוע מוניציפלית

ההשתלטות על הסקרים - ובקרוב, כך נראה, על הגה השלטון - לא מספיקה למפלגה. ל-ynet נודע כי כ-100 ראשי ערים יקימו סיעות מקומיות של המפלגה בכל רחבי הארץ. הצעד צפוי לחולל מהפך של ממש בעשרות רשויות מקומיות, ולהשפיע על הרכביהן הקואליציוניים

קדימה מעבה את אחיזתה במסדרונות השלטון בישראל באמצעות כ-100 ראשי ערים אשר יקימו סיעות מקומיות של המפלגה בכל רחבי ישראל. כך נודע אמש (יום ד') ל-ynet. בכך תהפוך הרשימה לכנסת למפלגה של ממש, אשר זרועותיה גם בשלטון המרכזי וגם בשלטון המוניציפאלי. בקדימה מתכננים מהלך ענק להשתלטות על הרשויות המרכזיות, ובגיבוי השלטון המרכזי להפוך לגוף הפוליטי הדומיננטי בישראל.

 

 

המהלך, כך מעריכים במפלגה, יסתיים בכנס ראשי רשויות של קדימה שייערך בשבוע הבא. מדובר בצעד פוליטי משמעותי, אולי המשמעותי ביותר מאז הוקמה קדימה על ידי ראש הממשלה אריאל שרון. "אין ספק שהצטרפותם של עשרות ראשי הרשויות, נותנת את התנופה שהייתה דרושה כדי להפוך את הרשימה לכנסת למשהו ממשי, אשר ייצב את קדימה כמפלגה מנהיגה לטווח ארוך בישראל", אמר גורם בכיר בקדימה. 

 

ביום חמישי הבא, באולמי "הדר גארדן" בראשון לציון, יכונסו 100 ראשי הרשויות שכבר הודיעו על הצטרפותם. צמרת המפלגה עתידה להופיע גם היא במפגש. בכנס זה תנתן הלגיטימציה לראשי הרשויות להקים סיעות של קדימה בישוביהם, אשר ישאו את שם המפלגה. צעד זה צפוי לחולל מהפך של ממש בעשרות רשויות מקומיות ברחבי ישראל, אשר הרכביהן הקואליציוניים עשויים להשתנות דרמטית. 

 

בין היתר, בחלק מהרשויות, יתאחדו חברים מהמפלגות ה"מסורתיות": העבודה, הליכוד, הרשימות הערביות ושינוי, תחת הדגל של קדימה. החיבורים החדשים עשויים להביא לשינוי קואליציוני, אשר ישפיע על התנהלות מועצות הערים ולייצב את קדימה כמובילת השלטון המקומי ברחבי הארץ. אולם, השינוי הזה אינו חשוב רק בטווח הקצר. עיקר השפעתו תבוא לידי ביטוי לקראת הבחירות לעיריות ולמועצות המקומיות בעוד כשלוש שנים. 

 

את המהפך הזה בשלטון המקומי הובילו מספר חברים בקדימה ובהם יו"ר החברה למשק וכלכלה במרכז השלטון המקומי, שאול מזרחי, ויו"ר הארגון, עדי אלדר. שותפים להם ראש עירית ראשון לציון, מאיר ניצן, וראש מועצת להבים בנגב, אלי לוי. ממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט, בירך על המהלך והבהיר לראשי הערים, כי יהוו את חוד החנית של המפלגה ברחבי הארץ, כאשר הוא, כראש עיריית ירושלים בעבר, יגבה אותם בשלטון המרכזי.

 

"זה מפגן כוח ענק של קדימה", אמר גורם בכיר במפלגה. "כל ראש עיר ורשות כזה הוא ראש מטה הבחירות ביישובו וראש הסיעה החדשה שתקום. מדובר בכוח גדול, אשר ישפיע מעכשיו ועד לבחירות לרשויות המקומיות על החיים של רבים מתושבי ישראל. הם יהיו חוד החנית שלנו ויעשו את המהפך, שהתמקד עד כה ברשימה לכנסת, לתנועה רחבת ידיים המקיפה שדרות של אישי ציבור בכל רחבי ישראל".


פורסם לראשונה 22/02/2006 23:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מתרשתים. קדימה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים