שתף קטע נבחר

חשד: 4 ישראלים פעלו ברשת פדופיליה באינטרנט

במבצע משותף עם משטרת ספרד, פשטה המשטרה על בתיהם של ארבעה ישראלים וערכה חיפוש במחשביהם. הם חשודים שהפיצו או השתמשו בפורנוגרפיית ילדים ברשת. בין הארבעה, מתכנת מחשבים מבאר שבע, ותושב נהריה שהורשע בעבר בביצוע מעשה מגונה בקטינה

ארבעה ישראלים נעצרו בחשד שהפיצו או השתמשו בפורנוגרפיית קטינים באינטרנט. זאת, בעקבות פנייה של משטרת ספרד למשטרת ישראל בעניין. הארבעה שוחררו בתנאים מגבילים.

 

מהמשטרה נמסר שבמסגרת שיתוף הפעולה בין שתי המשטרות התקבלה פניית יחידת עבירות מחשב ב"גוורדיה סיביל" בספרד להשתתף ולסייע במבצע בינלאומי נגד פורנוגרפיית קטינים באינטרנט.

 

החקירה החלה לפני כמה שנים בספרד בעקבות תלונות של אזרחים על הפצת פורנוגרפיית קטינים באמצעות תוכנה המשמשת להורדת ולשיתוף סרטים, תמונות ותוכנות מהאינטרנט. אותם אזרחים הורידו תמונות וגילו כי מדובר בתמונות פורנוגרפיות של ילדים, כולל ילדים המקיימים יחסי מין.

 

הספרדים אספו מהאינטרנט תמונות מעשרות פדופילים שנעצרו ונחקרו בספרד ובנו קטלוג שמכיל 50 אלף תמונות של קטינים, מתוכם 11 אלף קטינים שמקיימים יחסי מין עם מבוגרים.

 

ביום שלישי נערך מבצע חיפושים מתואם בכמה מדינות נגד אותם משתמשים ומפיצים, כולל בישראל. מבדיקת פניית משטרת ספרד נאסף חומר על מספר חשודים ישראלים.

 

בימים שלישי ורביעי בשבוע שעבר נערכו חיפושים אצל ארבעה חשודים ממקומות שונים בארץ - באר שבע, אשדוד, נהריה ולוד. החשוד הראשון, תושב באר שבע, בן 30, מתכנת מחשבים במקצועו, הודה כי החזיק ושיתף את התמונות באמצעות תוכנת אי-דונקי, ומבדיקה ראשונית של מחשבו נמצאו עשרות תמונות של פורנוגרפיית קטינים.  

 

החשוד השני, בן 31 מלוד, הודה שהחזיק ושיתף את התמונות באמצעות תוכנת אי-דונקי, והתמונות נמצאו במחשבו. החשוד השלישי, המתגורר בנהריה, הודה שהוריד את התמונות אך מחק אותם מהמחשב. מדובר בגבר כבן 36 שהורשע בעבר בביצוע מעשה מגונה בקטינה.

 

החשוד הרביעי, בן 36 מאשדוד, הכחיש כי קיימת במחשבו פורנוגרפיית קטינים, אך טען כי ייתכן והוריד את התמונות ומחק אותם לאחר מכן. בסיום החיפושים והחקירות שוחררו החשודים בתנאים מגבילים.

 

ממשטרת ישראל נמסר ש"המשטרה רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה עם ארצות נוספות במלחמה בנגע הפדופיליה באינטרנט, והחקירה נמשכת". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים