שתף קטע נבחר

דיכטר לתלמידים: "רוצחי זאבי יהיו בכלא או בקבר"

ראש השב"כ לשעבר התייחס לדיווחים לפיהם ממשלת חמאס תשחרר את אנשי החזית העממית שרצחו את השר זאבי. לגבי מדיניות החיסולים אמר: "אנחנו עושים זאת כדי להגן על אזרחי ישראל ואנחנו מאוד מקפידים שלא לפגוע בחפים מפשע"

"אני ממליץ לרשות הפלסטינית לא לשחרר את רוצחי השר זאבי. אני מבטיח כי הרוצחים יהיו בכלא או בקבר - אין אופציה שלישית. אנו נחושים לבוא איתם חשבון", כך אמר היום (ב') ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר, החבר במפלגת קדימה, בפני תלמידי תיכון "חדש" בתל אביב. לדברי דיכטר "היינו יכולים לפתור את הבעיה ולהרים אף-16 לכיוון הכלא, אך אנחנו לא רוצים לפגוע בחפים מפשע".

 

 

לשאלה על עמדתו בנושא מדיניות החיסולים בה נוקטת ישראל, השיב דיכטר: "שאף אחד לא יטעה, מדובר ברוצחים ורבי מרצחים. אנחנו עושים זאת כדי להגן על אזרחי ישראל ואנחנו מאוד מקפידים שלא לפגוע בחפים מפשע. אולם יש בי צער על אותם מקרים בהם אנחנו נזהרים לא לפגוע בחפים מפשע ובכך המחבלים מצליחים להימלט ואחר כך פוגעים בישראלים".

 

בסוף השבוע התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לשחרור רוצחי השר רחבעם זאבי, תוכנית שחמאס מתכוון להוציא לפועל לפי דיווחים שונים. "מבחינתי, אין בעיה שמזכ"ל החזית העממית, אחמד סעדאת, הכלוא ביריחו בעקבות מעורבותו ברצח ישתחרר", השיב, "אך ממשלת ישראל מאיימת שתהרוג אותו, ואז מי יישא באחריות שהוא יהרג או יפגע? אם החזית העממית מוכנה לקחת אחריות, אין לי התנגדות - אשחרר אותו. ואז הוא והחזית ישאו בתוצאות. ברגע שייצא מכלא יגיע אפאצ'י ויחסל אותו", אמר אבו מאזן.

 

מנהיג החמאס, חאלד משעל, התייחס לסוגיית סאדאת בראיון לעיתון הערבי-ישראלי "כול אל ערב" ואישר שתנועתו תשקול בחיוב לשחררו מהכלא. "עמדתה של חמאס שוללת את הימצאותם של אסירים ועצירים פלסטינים מבתי הכלא ברשות הפלסטינית ובמיוחד אם הם תחת פיקוח אמריקני ובריטי כפי שקורה בכלא ביריחו", אמר.

 

"לכן, בראש סדר העדיפויות של הממשלה החדשה יהיה לשחררם. לא ניתן להשאיר עצירים פלסטינים בשל סיבות פוליטיות ובשל מאבקם בבתי הכלא הפלסטינים. טבעי שנתחיל במהלך לשחררם כדי שעמדתנו תהיה חזקה יותר לפעול לשחרור האסירים בבתי הכלא בישראל", אמר משעל. במשא ומתן להרכבת ממשלת חמאס ביקשו נציגי החזית העממית מד"ר מחמוד א-זהאר, מראשי החמאס, לשחרר את רוצחי השר זאבי.

 

יש חוק אחד לכולם ולא שופטים אנשים בגלל שמועה

 

לשאלת התלמידים השיב דיכטר שהוא נכנס לפוליטיקה בגלל ששלטון החוק חשוב לו. "אעשה הכל על מנת ששלטון החוק יהיה נר לרגלם של כל אזרחי ישראל. הדברים הם ברורים מאוד- לא עיתונאי או פוליטיקאי יקבע מה זו שחיתות. יש חוק אחד לכולם ולא שופטים אנשים בגלל שמועה. יש בית משפט וכולנו שווים בפניו. ההחלטה של בית המשפט היא שתחליט. היו מספיק אנשים שהוגשו נגדם כתבי אישום ובסופו של דבר יצאו זכאים", אמר דיכטר.

 

דיכטר נשאל לגבי עמדתו בנוגע לנער בן ה-17 שנפגע מכדור גומי בהפגנה נגד גדר ההפרדה בתוואי גדר ההפרדה בכפר בית-סירא ליד רמאללה. דיכטר: "חבל מאוד שהבחור נפצע וזה מצער אותי אבל אני לא מבין למה אנשים מפריעים לכוחות הביטחון לעשות את עבודתם. זה לא היה צריך להתרחש, אבל אדם שנמצא בקבוצת אנשים שזורקת אבנים לעבר כוחות הביטחון לא יכול להיתמם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
לא רוצים לפגוע בחפים מפשע. דיכטר
צילום: אלי אלגרט
מומלצים