שתף קטע נבחר

חבר מרכז ליכוד: "אל תאחזו בקרנות המזבח"

לדברי מתי יצחק, חבר מרכז ליכוד מזה 22 שנה, "אם אנו חפצי שלטון עלינו להקריב". יצחק וחבריו יצביעו הערב על הצעתו של נתניהו להעביר את סמכות בחירת רשימת הליכוד לכנסת מידי המרכז. מקורביו מנסים לשדר אופטימיות, אבל חוששים מהצבעה חשאית, שעלולה להביא לתבוסה צורבת של יושב הראש

חברי מרכז הליכוד יצביעו היום (ד') על אחת ההחלטות הקשות בתולדותיהם: ההחלטה לקחת מידם את הכוח לבחור את נציגי המפלגה לכנסת. זאת, בהתאם להצעתו של יושב הראש, בנימין נתניהו.

 

 


פחות מחודש לבחירות, ובסביבתו של נתניהו חוששים שהצבעה חשאית הערב תחשוף נתונים לא מחמיאים למועמד הליכוד, שעלול להיווכח כי הרצון בכוח עולה על הרצון לתמוך בביבי. ובעוד החששות בסביבתו של נתניהו גוברים, מקורביו לא מהססים לתקוף את המפלגה היריבה ולציין כי "קדימה מתערבת כדי לטרפד את ההצבעה".

 

ממלא מקום ראש עיריית ראש העין, מתי יצחק, חבר מרכז ליכוד מזה 22 שנה, מיהר להיחלץ לעזרתו של נתניהו. "אל תאחזו בקרנות המזבח", הזהיר את חבריו.

 

"החברים מבינים את חשיבות השינוי", אמר ל-ynet. "אם אנו חפצי שלטון עלינו להקריב, אחרת מדוע צריך אותנו? חברי המרכז המתנגדים למהלך הם עסקנים שנאחזים בקרנות המזבח. טוב יעשו אם יסתכלו במראה ויראו לאן הביאו אותנו. יש לעשות הכל כדי שהמהלך יאושר ואז הציבור ישפוט".

 

"לא רוצה לחשוב מה יעלה בגורל ביבי"

 

יצחק אומנם משדר אופטימיות, אבל גם הוא חושש מתוצאות ההצבעה החשאית. "יש לעשות הכל כדי שההצבעה תהיה חופשית וגלויה", אמר. "האווירה חיובית, אבל אסור להיות שאננים. הליכוד עבר בחודשים האחרונים הרבה טלטלות וביבי לקח על עצמו באומץ ולא בספין לנקות את המרכז מאלה שמפריעים לנו ונותנים דימוי שלילי. המשוכה האחרונה שנשארה לנו היא המהלך הזה".

 

לדבריו, "חברי המרכז לא צרכים לגלות התנגדות למעשה. אין להם על מה, כי כל המוסדות, המזכירות, הלשכה, וועדת החוקה, הכל נשאר כפי שהיה. בסך הכל לוקחים להם את הכוח בבחירת הנציגים לכנסת. נתניהו עושה הכל כדי שהמהלך יצליח. הוא לא יושב בחיבוק ידיים, אלא מפעיל את כל כובד משקלו. אני לא רוצה אפילו לחשוב מה יעלה בגורלו אם זה לא יעבור".

 

החששות של יצחק, כך נראה, מבוססים למדי. חבר מרכז ותיק אחר, שביקש לא לחשוף את שמו, בטוח כי "במקרה של הצבעה חשאית, נתניהו יספוג תבוסה צורמת. הסיבה להתנגדות היא כי לפני הפריימריס היו במרכז הרבה אנשים שרצו לפתוח את ההצבעה לכלל המתפקדים, אך נתניהו סירב בכל תוקף כי היה לו נוח לנצל את כוחו במרכז לטובת בחירתו. עכשיו פתאום המרכז מסריח להם. חוץ מזה, הבחירות הבאות יתקיימו רק ב-2010, אז מה בוער לו עכשיו?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
יוותרו על הכוח? פעילי מרכז
צילום: אלי אלגרט
צילום: רויטרס
יספוג? נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים