שתף קטע נבחר

אולמרט: מערכת הבחירות - ברוטלית וזדונית

ממלא מקום ראש הממשלה התייחס לבדיקת מבקר המדינה שניקתה ממנו כל חשד ואמר: "מערכת הבחירות הפכה להיות מערכה של השמצות, של פגיעות, של הפצת שקרים". אולמרט אמר את הדברים בכנס של כ-100 ראשי ערים ומועצות שאמור להיות יריית הפתיחה של קדימה במירוץ המוניציפאלי. בכיר במפלגה מסביר שמדובר בניסיון להבטיח ש"קדימה אינה מפלגה הרצה לטווח הקצר בלבד"

"מערכת הבחירות הזאת קיבלה בשבועות האחרונים מפנה, לא בלתי צפוי. מניסיון להתמודד על דרך היא הפכה להיות מערכה של השמצות, של פגיעות, של הפצת שקרים, של ניסיון לקעקע ברמה האישית, המשפחתית, הברוטלית והזדונית ביותר" - כך אמר הערב (יום ד') ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בכנס ראשי ערים ומועצות שכינסה קדימה בראשון לציון.

 

 

ממלא המקום המשיך בנאום חוצב להבות וביקש להדגיש שהכל השמצות. "אני רוצה כאן להודות למבקר המדינה, הד"ר מיכה לינדנשטראוס", אמר. "חשבו שמצאו שלל רב, פרסו את זה על פני טורים רבים, תקעו בחצוצרות, קיוו שהנה נמצא סוף כל סוף משהו שיוכל להקים מההריסות את המפלגות הללו, שבשום דרך אחרת לא מצליחות לשכנע את הציבור. אמרתי מייד למבקר המדינה - אדרבא, בדוק את הכל, ותפרסם את הדברים ברבים מייד. אני רוצה להודות לו שהוא כך נהג. במהירות וביעילות. הוא קבע את מה שאני מאמין שכולכם, שכל הציבור הישראלי ידע, שבבחירות משמיצים, מכפישים, מפזרים שקרים, מפיצים דברי דיבה שאין להם שחר ואין להם בסיס"

 

אולמרט התייחס בדבריו לקווים המדיניים של המפלגות האחרות. "יש מפלגה מימין שרוצה לכבוש ולהרחיב גבולות, ויש מפלגה משמאל שמוכנה לוותר עד הסוף בצורה בלתי אחראית מחוסר הבנה. אנחנו הולכים בדרך המלך", תקף. בנושא המאמץ הבינלאומי אמר: "יצרנו פעילות בינלאומית שמזוהה עם העקרונות שלנו. אפילו רוסיה חוזרת ואומרת שהיא דבקה באותם עקרונות. נשיא רוסיה פוטין העביר לי מסר שהוא תומך בעקרונות שלנו".

 

מתוכן שיחותי עם הנשיא הרוסי גילה אולמרט: "פוטין אמר לי שהבטיח לאריק שרון כי רוסיה מחויבת לעולם לא לפגוע יותר במדינת ישראל. אני מעביר את ההתחייבות אלייך כממשיך דרכו".

 

ממלא מקום ראש הממשלה התייחס גם לירי הקסאם המתמשך ואמר: "החמאס הוא אוייב ואנו מקווים שאבו מאזן יצור די כוח כדי להילחם ולמלא אחר ההסכמים. שום יורה קסאם לא יחיה רגע במנוחה, אנו נגיע אליהם לכל מקום, יומם ולילה".

 

קודם לנאומו של אולמרט נאמו אחרים, בהם גם חיים רמון, שריגש את אולמרט כשיצא להגנתו בנוגע לסיפור על הדירה. "יום יום הם יצאו להתקפות חסרות רסן וכל זב חוטם ומצורע הרגיש שהוא יוכל לומר מה שהוא רוצה... עכשיו, אחרי דו"ח המבקר, שיבקשו סליחה, המבקר אמר את דברו, אני מתחנן בואו נעשה ויכוח אמיתי. די לרפש ולזבל הזה". 

 

פותחים במירוץ מוניציפאלי

 

בכנס ראשי הערים מתחילה קדימה בהקמת סיעות עירוניות תחת שם המפלגה. צעד זה עשוי להוות מהפכה של ממש במישור המוניציפלי, אשר יביא לפירוק רשימות ישנות לטובת סיעת קדימה, אשר יובילו את העיריות ואת הרשויות המקומיות בישראל.

 

בשבוע שעבר פורסם ב-ynet שקדימה מעבה את אחיזתה במסדרונות השלטון בישראל באמצעות כ-100 ראשי ערים ומועצות אשר יקימו סיעות מקומיות של המפלגה בכל רחבי ישראל.

 

אולמרט, ראש עירית ירושלים בעבר, הבטיח לראשי הערים שהוא ייתן להם גיבוי בממשל המרכזי. כוונת קדימה היא להפוך את ראשי הערים והסיעות על שם קדימה לחוד החנית של המפלגה לקראת הבחירות הקרובות ב-28 במרס. עם זאת, היעד המרכזי להקמת הכוחות הפוליטיים העירוניים, הוא הבחירות לרשויות המקומיות שייערכו בעוד שלוש שנים.

 

"אין ספק שמדובר במהפכה של ממש בשלטון המקומי", אמר גורם בכיר בקדימה השותף להכנת כנס ראשי הערים הערב. "קדימה מבקשת להסתכל הלאה, ואחרי שהצלחנו להתבסס כמפלגה מובילה בבחירות לכנסת ה-17, אנו מבקשים למצב את עצמנו כמובילי השלטון המקומי, הזרוע השלטונית השנייה בישראל. הפיכתנו למפלגה מובילה ברשויות המקומיות תבטיח שקדימה אינה מפלגה הרצה לטווח הקצר בלבד, אלא מבססת עצמה לעבודה שלטונית במשך שנים רבות", אמר.

 

את הכנס מארח ראש עיריית ראשון לציון, מאיר ניצן. לידו סייעו בהכנת האירוע, שמבחינת קדימה נחשב לכנס משמעותי ביותר בבניית המפלגה, גם יו"ר המרכז לשלטון מקומי, ראש עירית כרמיאל עדי אלדר, מנהל החברה למשק וכלכלה בשלטון המקומי, שאול מזרחי, וראש מועצת להבים בנגב, אלי לוי.

 

כמאה ראשי ערים, המהווים כוח מרכזי במרכז לשלטון מקומי, הגיעו לכינוס. להלן רשימה חלקית: יונה יהב מחיפה, צבי בר מרמת גן, יואל לביא מרמלה, שוקי פורר מרחובות, עורסאן יאסין משפרעם, שלמה רצבי מתל-מונד, חיים צורי מקריית מוצקין, אבירם דהרי מקריית גת, יצחק גולברי מקדימה-צורן, שמעון לנקרי מעכו, ג'קי סבג מנהריה, משה ספקטור ממודיעין, בני רגב מלוד, יעקב טרנר מבאר-שבע וטלאל אל גרנאווי מרהט.

 

עוד הגיעו: יוסף בן דוד מיהוד, זוהר עובד מטבריה, מאיר יצחק הלוי מאילת, צבי צילקר מאשדוד, זמיר בן ארי מגבעת שמואל, ירון בן-נון מגדרה, כרמי גילון ממבשרת ציון, שחיברי פייסל משעב, אביהוד רסקי מראש פינה, יוסי נשרי מקרית אונו, רפי ורטהיים מקריית ביאליק, מוטי מלכא מקרית מלאכי, אחמד דבאח מאל-שגור, עמאר נאבי מג'וליס ואחרים.

פורסם לראשונה 01/03/2006 18:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
השמצות ושקרים. אולמרט
צילום: חגי אהרון
צילום: גיל יוחנן
מארגן הכנס. ניצן
צילום: גיל יוחנן
צילום: תומריקו
חיזוק צפוני. יהב
צילום: תומריקו
צילום: טל כהן
סייע בהכנת הכנס. אלדר
צילום: טל כהן
מומלצים