שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארגונים פלסטינים: אם חמאס יציע רגיעה - נסרב
  בעוד שברשות נפוצו דיווחים לפיהם תנועת החמאס בודקת את נכונות הארגונים הפלסטינים להמשך הרגיעה עם ישראל, חתמו כבר חמישה ארגונים על אמנה להמשך ההתנגדות האלימה. הודיעו: נסרב לרגיעה עם ישראל

  ארגון פלסטיני נוסף, הודיע אחר הצהריים (יום ד') כי אינו מתכוון לכבד כל רגיעה חדשה עם ישראל, בעקבות הדיווחים ברשות ולפיהם תנועת החמאס בוחנת מאחורי הקלעים אפשרות לפיה הארגונים הפלסטינים יסכימו להארכת הרגיעה - שנסתיימה בסוף השנה שעברה. מדובר בגדודי אבו ריש, ארגון חמוש המזוהה עם הפתח.

   

  הארגון הרבה לשגר רקטות קסאם בימים האחרונים ואף קיבל אחריות למספר פיגועי ירי בשבועות האחרונים בגדה.

   

  הארגון הודיע במסיבת עיתונאים שכינס אחר הצהריים בעזה כי הוא ידחה כל פנייה של החמאס בעניין הזה אם תגיע פנייה כזו, ולא יכבד כל רגיעה חדשה. הארגון רואה בהתנגדות אופציה מרכזית של העם והארגונים הפלסטינים כל עוד נמשך הכיבוש.

   

  בימים האחרונים חתמו חמישה ארגונים פלסטינים בהם פלוגות אל קודס של הג'יהאד האסלאמי, גדודי אל אקצה של הפתח, פלוגות צלאח א-דין של ועדות ההתנגדות העממית וגדודי אבו ריש על אמנה ולפיה הם מתכוונים להמשיך בהתנגדות המזוינת ולהמשיך בפיגועים ובירי הרקטות במחאה על המשך ההסלמה הישראלית ועל המשך הכיבוש. גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של החמאס נעדרו מאותה פגישה שבה נחתמה האמנה בין הארגונים על המשך הפיגועים.

   

  הודעות אלה של הארגונים האלה מגיעות נוכח הדיווחים בימים האחרונים ולפיהם תנועת החמאס בוחנת באופן שקט ומאחורי הקלעים עם הארגונים הפלסטינים השונים את האפשרות להאריך את הרגיעה כדי לא לשחק לידי ישראל ולהביא להכשלתה של הממשלה הפלסטינית החדשה ולפגיעה בסיוע הכספי הבינלאומי לרשות הפלסטינית.

   

  בתנועת החמאס לא התייחסו לדיווחים האלה ובאופן רשמי הביעו מנהיגי הארגון, וביניהם איסמעיל הנייה, ראש הממשלה המיועד ובכירים אחרים את עמדתם, לפיה זכותם של הפלסטינים להגיב נוכח פשעי ישראל.

   

  ההערכות הן כי הודעות אלה של הארגונים הן חלק מהמאבק הפוליטי ומהמשא ומתן בין החמאס לארגונים השונים על הרכבת הממשלה הפלסטינית החדשה. אולם ברשות גם אומרים כי ממשלת החמאס צפויה לסבול אף היא כפי שסבלה הממשלה הקודמת מחוסר משמעת, מחוסר כיבוד הרגיעה של ארגונים פלסטינים, כפי שקרה בתקופת ממשלת הפתח האחרונה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  הנייה. בדיקה מאחורי הקלעים
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  התנגדות אלימה. הארגונים תומכים
  צילום: איי פי
  מומלצים