שתף קטע נבחר

ח"כ אלדד: 3,000 איש התווספו למעגל האבטלה

מתנגדיו של נתניהו מיהרו לעקוץ את הליכוד, לאחר שמרכז המפלגה אישר את שינוי החוקה. ח"כ אריה אלדד רמז למינויים הפוליטיים שמהם לא ייהנו עוד חברי המרכז, ואילו ח"כ רן כהן סבור: אחרי הבחירות הכל יחזור לקדמותו

"3,000 איש יתווספו למעגל האבטלה" - אלו יהיו ההשלכות להחלטה שקיבל מרכז הליכוד לשנות את חוקת המפלגה ולאשר את רשימתה לכנסת בפריימריז רחב היקף של מתפקדי התנועה, ולא בהצבעה פנימית במרכז. כך לפחות טוען ח"כ אריה אלדד (מפד"ל-איחוד לאומי), בתגובה שפירסם הערב (יום ד') לאור המהלך בליכוד.

 

אלדד בירך את הליכוד על "קבלת ההחלטה האמיצה", אך רמז בדבריו על המינויים הפוליטיים שחברי אותו מרכז לא יוכלו לקבל עוד, משום שכוחם ניטל מהם.

 

יו"ר מטה ההסברה במרצ-יחד, ח"כ רן כהן אמר: "לקראת פורים נתניהו ערך נשף מסכות במרכז הליכוד ויצר פארסה שאין שניה לה. ברור שלאחר הבחירות יישלף הפרצוף האמיתי והמרכז יחזור ובגדול, שהרי רק בקריצת עין כזו הצליח נתניהו להעביר את ההצעה".

 

גיל סמסונוב, היועץ האסטרטגי של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו אמר כי הוא מניח שאישור הרפורמה יספק לליכוד למעלה מ-20 מנדטים בבחירות. לדבריו, "תשדירי הבחירות ימשיכו את המומנטום. יש לנו יתרון על קדימה. הזעתי לפני החלטת המרכז - אתם מכירים ישראלים שמוותרים אפילו על זכות חניה?"

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, אמר כי "ההתקפות מכל קצוות הקשת הפוליטית בעקבות החלטת המרכז מלמדות על חשש עמוק מעלייתו הצפויה של הליכוד, אבל אזרחי ישראל ראו - נתניהו הוכיח הערב את מנהיגותו, הנהגת הליכוד את אחדותה ומרכז הליכוד את בגרותו".

 

הפעילים: לא התקיים דיון מסודר

 

דויד ביטון, סגן ראש עיריית ראשל"צ ואחד האנשים החזקים במרכז, עמד בחזית כאחד המתנגדים הבודדים. "המהלך של נתניהו יפגע בליכוד כיוון שהרבה מאוד פעילים יעזבו. בנוסף לא עושים מחטף ערב בחירות", הסביר. "רק בגלל שהבחירות בפתח, אני לא פועל נגד נתניהו באופן אקטיבי", הוסיף. 

 

מתנגד נוסף, איציק ג'רובי, הסביר כי יש סיבה "אחת ויחידה" להתנגדותו. "שינוי בחוקה לא מביאים למרכז באופן לא מוגמר. השינוי אמור היה להכיל בתוכו את מכלול השיטה החדשה שבה ייערכו הבחירות לנציגות הליכוד ולרשימה לכנסת. לא התקיים דיון מסודר בוועדת החוקה של הליכוד. המהירות היא מהשטן".

 

אבידן אבי, יו"ר סניף יבנה הזהיר את הפעילים: "במקום לנהל מאבק נגד אולמרט המושחת, אנו מנהלים מאבק נגד עצמנו. אם יש בתוכנו עגבניות רקובות, אנחנו צריכים להתפזר ולנקות את המרכז. התקשורת ואנשי השמאל מחפשים אותנו, אם לא ניתן גיבוי רק בגלל כבוד עצמי שלנו התנועה תתפרק".

 

גבי קדוש, ראש עיריית אילת לשעבר, מונה על ידי נתניהו לנהל את המטה לגיוס תמיכה ואמר: "לפי נתונים שבידי, גם בהצבעה חשאית היינו מעבירים את ההחלטה ב-56 אחוזים לפחות. בהתחלה נתקלנו בהתנגדות בגלל חוסר הבנה של המהלך, כאשר אנשים הבינו שכלל המתפקדים האזוריים מצביעים עבור נציג אזורי המגמה השתנה. ברור שמפלגת שלטון שנים רבות, שעברה משברים של פילוג והתערבות של אנשי קדימה בתוך המרכז, צריך היה לקבל החלטה אמיצה וזה מה שנתניהו עשה. עכשיו כולם מבינים שיש בעל בית חדש בליכוד". 

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי נחמיאס ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלרגט
נתניהו. מבחן כוח
צילום: אלי אלרגט
צילום: גיל יוחנן
אלדד. תוספת מובטלים
צילום: גיל יוחנן
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. אחיזת עיניים
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים