שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן: "סימנים שאל-קאעידה נמצא בגדה ובעזה"
  בראיון לעיתון "אל-חיאת" הביע אבו מאזן את חששו שאם פעילי הארגון ייכנסו לתחומי הרשות, יהיו לכך תוצאות הרסניות על כל האזור. בהתייחסו לחמאס אמר: "בלתי אפשרי שהחמאס תהפוך את עמדותיה במאה ושמונים מעלות תוך חודש"

  "יש סממנים המעידים על הימצאותם של פעילי אל-קאעידה בעזה ובגדה", כך אמר יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בראיון שהתפרסם היום (ה') בעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון. 

   

  במהלך הראיון המקיף, שהמשכו יפורסם מחר, הביע אבו מאזן את חששו כי "אם הפעילים הצליחו להיכנס ללא כל פיקוח לתחומי הרשות, תהיה לכך תוצאה הרסנית על כל האזור. זוהי הפעם הראשונה בה אני מדבר על הנושא הזה. זהו דבר מסוכן מאוד", אמר אבו מאזן. בהמשך דבריו הוא הוסיף שאין בידי הרשות מידע לפיו חיזבאללה פועל בשטחים.

   

  בראיון שהתקיים במהלך סיור שמקיים אבו מאזן, בצנעא בירת תימן, הוא התייחס לשורה של נושאים ובהם ניצחון חמאס בבחירות, הקשרים עם סוריה, איראן, ארצות הברית והאיחוד האירופי. אבו מאזן הדגיש שהוא אינו מתנגד לכך שלחמאס יהיו קשרים טובים וחזקים עם סוריה ואיראן, אולם מנגד הוא הדגיש שהפלסטינים מעדיפים שאיראן לא תהיה צד בסכסוך. לדבריו הקשרים עם נשיא סוריה, בשאר אסד, הם מצוינים וכי הוא הוזמן לבקר בדמשק ובטהרן.

   

  אבו מאזן נשאל, האם הוא קיבל דיווח רשמי לפיו איראן תומכת כלכלית ברשות הפלסטינית, ומה דעתו על הסיוע הזה? בתגובה אמר היו"ר: "לא קיבלתי דיווח כזה עד כה, אולם שמעתי שאיראן תסייע לרשות. אם איראן רוצה להגיש סיוע, זה דבר מבורך. מה שחשוב הוא שהסיוע הזה יגיע לרשות הפלסטינית. אנחנו לא נשלם שום מחיר תמורת קבלת הסיוע. לנו יש את העמדות ואת המדיניות שלנו ומי שרוצה לתמוך בנו על הבסיס הזה, אנו מברכים אותו ומודים לו".

   

  לגבי הצהרותיו של ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, בעת ביקורו בטהרן, וביניהן ההצהרה שיש למחוק את ישראל, אמר אבו מאזן: "חמאס לא שינתה את השפה שלה עד כה, אולם באופן אישי אני סבור שהיא תשנה את השפה שלה. אני מעדיף להמתין". בהקשר אחר אמר שיש לתת לחמאס הזדמנות "בלתי אפשרי שהחמאס תהפוך את עמדותיה במאה ושמונים מעלות תוך חודש. אני רואה בביקורים של ראשי החמאס בחו"ל כמועילים וחשובים. הם משמיעים ושומעים את דעותיהם ובכך הם מגבשים את דעתם", אמר אבו מאזן.

   

  אבו מאזן הכחיש את השמועות על כוונתו להתפטר ממשרת יו"ר הרשות הפלסטינית. "נושא התפטרותי הוא שמועה גדולה. אולם הכיסא הוא איננו המטרה שלי ומעולם לא היה. הכיסא הוא אמצעי ולכן אם אוכל להשיג את מה שאני רוצה באמצעותו, אני מוכן להיאבק למען זאת. אולם, אם אגיע לדרך ללא מוצא, ולא אוכל להשיג את מה שאני רוצה, לא אראה עוד תועלת להישאר בתפקיד". במהלך הראיון התייחס אבו מאזן גם למותו של קודמו בתפקיד יאסר עראפת "התיק בעניין מותו יישאר פתוח עד שנגיע לחקר האמת", אמר.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  דבר מסוכן. אבו מאזן
  צילום: רויטרס
  צילום: רויטרס
  קשרים מצוינים. אסד
  צילום: רויטרס
  מומלצים