שתף קטע נבחר

פינוי-פיצוי, גירסת קליינר

מיכאל קליינר ומפלגתו יצאו רשמית למסע הבחירות. במוקד המצע: סיוע הולם לכל ערבי - ישראלי או פלסטיני - שיבחר מרצונו להגר למדינות ערב. "בניגוד למה שעשו למתנחלים כשעקרו אותם מביתם", אמר קליינר, "אנחנו מציעים בחירה חופשית"

בזמן שהליכוד והמפד"ל-איחוד לאומי רבות ביניהן בשאלה "מיהו ימני אמיתי", השיקה היום (ה') מפלגת חירות את קמפיין הבחירות שלה, במסיבת עיתונאים בבית סוקולוב. "המסר שאנו מציעים הוא עידוד ההגירה למדינות ערב והסיסמא המרכזית שלנו היא 'פיצוי פינוי לפלסטינים'", הדגיש ראש המפלגה, מיכאל קליינר.

 

 

קליינר הסביר כי לצורך עניין ההגירה הוא אינו עושה אבחנה בין ערביי ישראל לפלסטינים. "בניגוד למתנחלים שעקרו אותם מביתם ועשו להם טרנספר, אנחנו מציעים בחירה חופשית ואינדיבדואלית - קודם פיצוי ואחר כך פינוי", אמר. "בראש ובראשונה אנו תומכים בפיצוי הולם של התפנות מרצון של כל תושב המגדיר עצמו פלסטיני לאחת ממדינות ערב. חשוב להדגיש שמדובר בניהול משאים ומתנים יחידניים עם כל אדם שיבחר להגר לאחת ממדינות אלו".


קליינר. ממליץ על הגירה מרצון (צילום: ירון ברנר)

 

"כל אדם שרוצה להגר למדינה ערבית יקבל סל הגירה שיאפשר לו רמת מחיה נאותה", הוסיף קליינר. "אין כפייה. אנחנו נותנים לכל אחד להחליט אם הוא מעדיף להיות חלק מרוב ולא חלק ממיעוט. מאות אלפים עזבו את יהודה ושומרון כשהייתה להם יכולת. קיים רצון בקרב חמישים אחוז מהציבור הזה (הערבים) ללכת למקומות אחרים אם יעמדו לרשותם האמצעים. זה טוב להם וטוב לנו".

 

האותיות שיסמלו את מפלגת חירות בקלפי יהיו "נץ" ולדברי קליינר מדובר בהישג משמעותי בוועדת הבחירות. "לחמנו לקבל את האותיות נץ, שהן אותיות המשקפות את אופי הרשימה", הסביר. "נץ הן האותיות ההיסטוריות של חירות וחירות היא הליכוד האמיתי שממשיך את דרכו של ז'בוטינסקי".

 

במסגרת מסיבת

 העיתונאים הציג קליינר סקר שנערך על ידי רפי סמית, על פיו 34 אחוזים מהציבור היהודי בישראל תומכים בעידוד ההגירה למדינות ערב ויצביע למפלגה שתציע פיצוי-פינוי לפלסטינים. "אנחנו לא צריכים לשכנע את הציבור, מרביתו תומך במסר שלנו", אמר ראש המפלגה.

 

יהושוע מאירי – עיתונאי העומד בראש תנועה שמחזירה בתשובה - הוצב כמספר 2 ברשימה ואחריו התעשיין אבי מרום. את המקום הרביעי ברשימה ואת תפקיד ראש מטה העולים של חירות, תופסת מלכת היופי לשעבר, יאנה חודריקר-כנפו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
חודריקר. קיבלה את תיק העולים
צילום: ירון ברנר
מומלצים