שתף קטע נבחר

מומחים בדקו את שרון: שיקום לא נראה באופק

צמד רופאים ושתי אחיות ממחלקת שיקום בבית החולים תל השומר הגיעו להדסה כדי לבדוק את שרון, ולתת המלצות. התוצאות: "בשלב הזה לא מדברים על העברתו לשום מוסד שיקומי"

צוות רפואי של אחת ממחלקות השיקום בבית החולים תל-השומר הגיע אמש (יום ה') אל בית החולים הדסה עין-כרם, שם מאושפז ראש הממשלה, אריאל שרון, לצורך קיום התייעצות בנוגע לטיפול שמקבל ראש הממשלה. הרופאים שוחחו על מצבו של שרון, המאושפז בבית החולים כבר קרוב לחודשיים ומצוי בתרדמת. לפי שעה, כך הוחלט, הוא לא יועבר לשיקום.

 

הצוות מתל-השומר, שכלל צמד רופאים ושתי אחיות, לא ערך לשרון בדיקות מיוחדות, אך שוחח עם הרופאים המטפלים ועם בני המשפחה. בסיום המפגש והערכת המצב המליצו הרופאים על המשך הטיפול בו. "אנחנו לא מדברים בשלב הזה על העברתו של ראש הממשלה לשום מוסד שיקומי", אמרו בבית החולים. הרופאים עדיין מנסים להעיר את שרון מהתרדמת העמוקה שבה הוא שרוי.

 

מאז הניתוח האחרון שעבר שרון, ובו נכרת כשליש מהמעי הגס שלו, מאושפז ראש הממשלה ביחידה לטיפול נמרץ כללי. זאת בין היתר משום שבתום הניתוח שעבר לא נתפר המקום שבו נותח. הרופאים השאירו פתח כדי שניתן יהיה לטפל בקלות בסיבוכים נוספים - אם יתרחשו. בבית החולים מציינים כי בשל המצב לא ניתן להעבירו עדיין לשיקום.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה רופאי הדסה מתייעצים עם מומחים בנוגע לטיפול בראש הממשלה. בסוף חודש ינואר בדק את שרון פרופסור ג'רום פוזנר מהמרכז הרפואי סלואן קטרינג בניו-יורק. מדובר במומחה עולמי לתרדמת, מחבר ספר היסוד לרופאים בנושא. בעבר התייעצו בהדסה גם עם שני רופאים מומחים לשיקום מבית לוינשטיין - ד"ר לאון סזבון וד"ר בן-ציון קרמצ'נסקי.

 

ביום ראשון מלאו לשרון 78 חורפים. "לתאריך הזה אין שום משמעות", אמרו בני המשפחה. "אנחנו רוצים לראות שהוא יקום. אין פה מה לחגוג. לא ברור מה התאריך הזה מציין כרגע, במצב הנתון. לשאול איך אנחנו מרגישים עכשיו, לקראת יום ההולדת, זה כמו לשאול מישהי אחרי אונס איך היא מרגישה. כל מה שאנחנו חושבים זה איך מעירים אותו, ואיך הוא יוצא מזה. זה לא קשור ליום הולדת ולשום דבר".

  

גם אנשי לשכתו לשעבר לא חוגגים. אחד מהאנשים המקורבים לשרון אמר ל-ynet: "אין לנו שום כוונה לציין את האירוע, כי האווירה של המשפחה ושלנו קשה. נכון שהחיים זורמים הלאה, אבל בשבילנו ראש הממשלה, שהוא גם סוג של אבא, עדיין נלחם על חייו בבית החולים. אין זה זמן לחגיגות".


פורסם לראשונה 02/03/2006 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בינתיים, בלי שיקום
צילום: רויטרס
מומלצים