שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנייה: אירוע הכנסייה נובע מתרבות השנאה של ישראל
  המיועד לראשות הממשלה הפלסטינית שלח אצבע מאשימה אל עבר ישראל בעקבות האירוע בנצרת. ח"כ א-סאנע קורא לאו"ם לשמור על הציבור הערבי ומוסדותיו בישראל

  ראש הממשלה הפלסטיני המיועד מטעם תנועת החמאס, איסמעיל הנייה, האשים היום (שבת) את ישראל במהומות שפרצו אמש בכנסיית הבשורה בנצרת, על רקע השלכת הנפצים במקום.

   

  לדבריו של הנייה, האירוע נבע מ"תרבות של שנאה שישראל מחדירה לציבור נגד הפלסטינים והמקומות הקדושים להם, לנצרות ולאיסלאם".

   

  בתוך כך קרא חבר הכנסת טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) לפנות לאו"ם, על מנת שידאג לשמור על הציבור הערבי ומוסדותיו. את הדברים אמר א-סאנע בישיבת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, שהתכנסה בצהריים בעקבות השלכת הנפצים אמש לכנסיית הבשורה בנצרת.

   

  א-סאנע האשים את ממשלת ישראל "באחריות למעשה הנפשע בנצרת ובהפקרת השמירה על המקומות הקדושים למוסלמים ולנוצרים". לדבריו, "הממשלה תמיד טוענת שהפוגע הוא מעורער בנפשו".

   

  אתמול אמר הארכיבישוף של העדה היוונית-קתולית בגליל ובישראל, אליאס שאקור: "באנו לכאן הערב בשביל להתפלל למען השלום. מאות אנשים היו בכנסיה במהלך הארוע. אנחנו לא רוצים שאף יהודי ימות, אבל גם לא רוצים שאף יהודי יהרוג אותנו".

   

  שאקור, שהוכתר רק בסוף השבוע שעבר, הוסיף כי התמונה של רימוני הלם וגז מדמיע בחצר הכנסייה השנייה בקדושתה בעולם הנוצרי, היא תמונה מביכה לישראל ולעולם כולו. "זהו אירוע קשה מאוד ומביך", אמר לכתב ynet, "אף אחד כאן לא מאמין באלימות,

   ואפילו המשטרה התאפקה ככל שיכלה. עם זאת, בחצר הכנסייה התגודד קהל עצום של צעירים – נוצרים ומוסלמים – שלהם שאיפה אחת: להגן על המקומות הקדושים. הצעירים שלנו נתנו דוגמה טובה להתאפקות ולהתנהגות מכובדת, ואני מקווה שבסופו של דבר כל שלוש הדתות יפעלו להגן על המקומות הקדושים".

   

  "אני לא מתעניין באומללים שביצעו את הפעולה האומללה הזו. אנחנו פעלנו רק כדי שהאירוע לא ידרדר עוד ועוד לכיוון של שפיכות דמים. אני מקווה שכעת נוכל לפעול לחינוך הצעירים במדינת ישראל ליותר סובלנות וכבוד הדדי", סיכם שאקור.

   

  בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים